خرید کارت حافظه مناسب

در دوربین های امروزی، فراموش کردن کارت SD به معنی فراموش کردن بارگذاری فیلم است – اما کارت‌های SD امروزی می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند، از گسترش فضای ذخیره‌سازی گوشی هوشمند گرفته تا ذخیره یک ترابایت فایل در دستگاهی که بسیار کوچک است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای Tik Tok

 

خرید کارت SD همیشه ساده نیست اگرچه برای بسیاری از دستگاه ها ضروری است. نام‌های مختلفی مانند SDHC و SDXC، و اعدادی برای کلاس سرعت و ذخیره‌سازی وجود دارد که همه در ترکیبی از اصطلاحات فنی با هم ترکیب شده‌اند. بهترین کارت SD برای یک دستگاه ممکن است برای دستگاه بعدی ناسازگار باشد.
برای اکثر دستگاه‌هایی که از کارت‌های SD با اندازه استاندارد استفاده می‌کنند، SanDisk Extreme Pro SDHC UHS-I انتخاب ما است. نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه تعادل مناسبی از سرعت و دوام دارد – برای انجام کارهای سخت مانند ضبط ویدیوی 4K و گرفتن عکس های RAW کافی است.
برای بهترین کارت microSD، ما Samsung EVO Plus را انتخاب می کنیم که به همان اندازه مقرون به صرفه است. اما، اگر می خواهید در این راهنما در مورد نحوه انتخاب کارت SD یا کارت microSD اطلاعات بیشتری کسب کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه انتخاب بین SD و microSD

کارت‌های SD تا حد زیادی در دو اندازه محبوب عرضه می‌شوند، SD سنتی و microSD. اینکه به کدام مورد نیاز دارید بستگی به دستگاه شما دارد. اکثر دوربین‌های بدون آینه، دوربین‌های DSLR و دوربین‌های کامپکت از کارت‌های SD استفاده می‌کنند، در حالی که میکرو اس‌دی‌ها در دوربین‌های اکشن، دوربین‌های پهپاد و تلفن‌های هوشمند استفاده می‌شوند.

اکثر کارت‌های microSD یک آداپتور دارند – microSD به آداپتور متصل می‌شود و سپس می‌توان از آن با هر کارت‌خوان استاندارد SD استفاده کرد. در حالی که از نظر فنی، می‌توانید از آداپتور با microSD در دوربینی استفاده کنید که به یک SD با اندازه کامل نیاز دارد، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید. آداپتور می تواند سرعت کارت را کاهش دهد.

اگر مطمئن نیستید که به SD یا microSD نیاز دارید، مشخصات دستگاه خود را بررسی کنید یا محل اسلات کارت SD را پیدا کنید. 

تفاوت بین SDHC و SDXC چیست؟ ظرفیت کارت SD را انتخاب کنید

کارت SD دیگر فقط SD نامیده نمی شود – ممکن است SDHC، SDXC یا حتی SDUC را ببینید. آن حروف اضافی که در انتهای آن چسبانده شده اند به دسته بندی ظرفیت کارت حافظه کمک می کنند. SDHC مخفف ظرفیت بالا است و این کارت ها در اندازه های بین 4 تا 32 گیگابایت هستند. SDXC مخفف ظرفیت افزایش یافته است و شامل کارت هایی با فضای کافی برای بین 64 گیگابایت تا 2 ترابایت داده است. SDUC بین 2 ترابایت تا 128 ترابایت داده ذخیره می کند، به همین دلیل است که شما هنوز این کارت ها را در اطراف نمی بینید – این داده های زیادی است.

اکثر دوربین‌های مدرن می‌توانند از SD، SDHC یا SDXC به جای یکدیگر استفاده کنند، اما اگر دوربین قدیمی‌تری دارید، ممکن است همیشه اینطور نباشد. دستگاه هایی که پس از سال 2008 عرضه می شوند معمولاً با SDHC سازگار هستند و اکثر دستگاه هایی که پس از سال 2010 عرضه شده اند با SDXC کار می کنند. کارت SD اصلی با هر دستگاه SD سازگار است.

بنابراین آیا به یک کارت SD قدیمی ساده، یک SDHC با اندازه متوسط ​​یا یک SDXC نیاز دارید؟ امروزه اکثر دوربین ها و گوشی های هوشمند از تعداد مگاپیکسل بالا و فایل های حجیم استفاده می کنند – یک کارت SD 2 گیگابایتی خیلی سریع پر می شود. دسته کوچکتر هنوز هم برای مواردی مانند دوربین‌های کودکان با وضوح پایین خوب است، اما در بیشتر موارد، انتخاب بین SDHC و SDXC است.

ظرفیت 32 گیگابایت برای نگهداری حدود 2000 عکس 16 مگاپیکسلی یا کمتر از نیم ساعت کافی است.
 SDXC با ظرفیت بالاتر برای دوربین‌های با وضوح بالا، فیلم‌برداری 4K و ذخیره اطلاعات زیادی از گوشی‌های هوشمند مناسب است.

برخی از عکاسان ترجیح می‌دهند از کارت‌های SD کوچک‌تر استفاده کنند و اغلب آنها را عوض کنند، به این ترتیب اگر کارت آسیب ببیند، همه عکس‌ها گم نمی‌شوند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند همه چیز را روی یک کارت بگذارند، زیرا حمل چند کارت می‌تواند احتمال اشتباه گذاشتن یک کارت را افزایش دهد.

کارت SD با ظرفیت بالا 1 ترابایت حرفه ای 633 UHS-I SDXC Lexar است. با فضای ذخیره سازی معادل یک هارد دیسک کوچک قابل حمل.
، این کارت برای کسانی که زیاد عکاسی می کنند و همچنین برای کسانی که از عکاسی تایم لپس، عکس های RAW فشرده نشده و حتی ویدیوهای 4K لذت می برند ایده آل است (البته ما کارت سریع تری را برای کار ویدیویی توصیه می کنیم). کارت Lexar همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین کارت های SD با ظرفیت بالا است که می توانید پیدا کنید.

سرعت کارت حافظه را انتخاب کنید

انتخاب کارت SD چیزی فراتر از انتخاب نوع و اندازه مناسب است – کارت اشتباه می‌تواند سرعت دوربین شما را کاهش دهد یا باعث شود برای سرعتی که هرگز از آن استفاده نمی‌کنید، هزینه بیشتری بپردازید. هر کارت SD دارای سرعت خواندن و نوشتن است، اما با نگاه کردن به کلاس کارت SD می توانید سرعت یک کارت را در یک نگاه ببینید.

سرعت کارت SD به یکی از سه روش طبقه بندی می شود: کلاس سرعت، کلاس سرعت فوق العاده بالا (UHS) و کلاس سرعت ویدیو. اولین، کلاس سرعت، حداقل سرعت نوشتن 2 مگابایت بر ثانیه تا 10 مگابایت بر ثانیه را پوشش می‌دهد – عدد کلاس با حداقل سرعت نوشتن مطابقت دارد. کلاس 10 سریع ترین برای این نام گذاری است، در حالی که کلاس 2 پایین ترین است. این دسته سرعت در جلوی کارت SD نوشته شده است – نماد شبیه شماره کلاس داخل یک C است.

کلاس سرعت UHS حتی سرعت های بالاتر را دسته بندی می کند. کلاس سرعت UHS 1 دارای حداقل سرعت نوشتن 10 مگابایت بر ثانیه است، کلاس سه دارای حداقل سرعت نوشتن 30 مگابایت بر ثانیه است. سرعت UHS با نمادی که شبیه یک U با شماره کلاس داخل آن است مشخص می شود.

جدیدترین کلاس سرعت، کلاس سرعت ویدئو، با علامت V جلوتر از شماره کلاس نوشته می شود. در این دسته، تعداد کلاس برابر با حداقل سرعت نوشتن است، بنابراین یک V6 حداقل 6 مگابایت بر ثانیه و یک V90 حداقل 90 مگابایت بر ثانیه می نویسد.

پس به کدام سرعت نیاز دارید؟ این به دوربین یا گوشی هوشمندی که استفاده می کنید بستگی دارد. برای ویدیوی 8K، به یک V60 یا V90 نیاز دارید. دوربین‌های V60، V30 و UHS 3 برای 4K و همچنین گرفتن عکس‌های RAW در دوربین‌های مگاپیکسلی بالا ایده‌آل هستند. UHS 1، Class 10 و V10 برای عکاسی در اکثر دوربین‌های DSLR و دوربین‌های بدون آینه با تعداد مگاپیکسل  20 و 30 و همچنین ویدیوهای HD مناسب است. کلاس 2، کلاس 4، کلاس 6 و V6 بهتر است برای دستگاه هایی با وضوح پایین استفاده شود.

اگر به دنبال microSD برای افزایش فضای ذخیره سازی گوشی هوشمند خود هستید، می خواهید کارتی با حداقل کلاس 10، اما ترجیحاً UHS 1 یا UHS 3. برای اجرای برنامه ها – و نه فقط ذخیره فایل ها – یک کارت UHS 3 است. بهترین. هر چیزی که کندتر باشد، عملکرد آن برنامه را کاهش می دهد.

اگر حداکثر سرعت و عملکرد چیزی است که شما نیاز دارید، موارد مورد علاقه ما Sony SF-G Tough UHS-II و Lexar Professional 1000x UHS-II هستند.

مطالب مرتبط: 8 نکته برای ایجاد استودیوی خانگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *