جایزه عکاسی بین المللی 2022

سازمان(All about photo) برندگان مسابقه عکاسی 2022 خود را که بهترین تصاویر تکی از عکاسان سراسر جهان را شناسایی می کند، اعلام کرد.

خرید انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای اینستاگرام

 

سازمان (All about photo)، که در سال 2013 تأسیس شد، یک مجله آنلاین ماهانه منتشر می کند و خود را یکی از بزرگترین مجله های آنلاین می نامد و قول می دهد همه چیزهایی را که در رابطه با عکاسی باید بدانند در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این نشریه می گوید همچنین به دنبال ارائه آثار استثنایی از سراسر جهان و همچنین منابع معنادار است.

این سازمان از حرفه ای ها و آماتورها استقبال می کند تا دیدگاه های منحصر به فرد خود را وارد رقابت خود کنند و برای دریافت 10000 دلار جوایز نقدی و به رسمیت شناخته شدن بین المللی به عنوان عکاس سال که اکنون در هفتمین سال فعالیت خود قرار دارد، رقابت کنند.

امسال هیئتی متشکل از هفت داور – یان بری (عکاس، عکس های مگنوم)، پائولا توگنارلی (مدیر اجرایی و متصدی موزه عکاسی گریفین)، آن جاستراب (مدیر اجرایی، مرکز هنر عکاسی، کارمل، کالیفرنیا)، مانفرد باومن ( عکاس لایکا)، تام پرایس (عکاس، برنده همه چیز درباره جوایز عکس 2021)، جوزپه اولیوریو (موسس و مدیر PHmuseum) و ساندرین هرماند گریسل (عکاس، بنیانگذار و ویراستار All About Photo) – هزاران اثر را از سراسر جهان ارزیابی کردند. 41 برنده از 21 کشور مختلف و چهار قاره انتخاب شدند.

این نشریه می‌گوید که انتخاب نهایی تصاویر منعکس‌کننده و برجسته‌کننده مسائل جاری است، اما برخلاف مسابقه سال گذشته، ارسال‌های امسال «به نظر کمتر احساسی و بیشتر بر زیبایی‌شناسی متمرکز شده‌اند».

مقام نخست

تصویر برنده کلی توسط مارکوس یام برای عکس زیر با عنوان، نیروی هوایی افغانستان یک داستان موفقیت نادر با حمایت ایالات متحده است که ممکن است به زودی شکست بخورد.

یام به خاطر عکس‌هایش از خروج ایالات متحده از افغانستان، از جمله یک پولیتزر، مورد تحسین گسترده قرار گرفت.

یام در مورد عکس فوق چنین شرح می دهد:

یک سرباز در 6 می 2021 در حین پرواز تدارکاتی به سمت یک پاسگاه در ولسوالی شاه ولی کوت در شمال قندهار افغانستان، زمین را از پنجره UH-60 بلک هاوک بررسی می کند. نیروی هوایی افغانستان، که ایالات متحده و شرکای آن از سال 2010 تا کنون بالغ بر 8.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند و اکنون محافظ دولت در مبارزه با دشمن است. از اول ماه مه، همزمان  ضرب الاجل اولیه برای خروج ایالات متحده، طالبان بر نیروهای دولتی چیره شده، کنترل مناطق را از بین برده و نیروهای امنیتی افغان را از استفاده از جاده ها محروم کرده اند. در نتیجه، تمام پشتیبانی لجستیکی به هزاران پاسگاه و ایست بازرسی – از جمله تامین مجدد مهمات و غذا، تخلیه پزشکی یا چرخش پرسنل – باید از طریق هوا انجام شود.

مقام دوم

مقام دوم به Debdatta Chakraborty برای تصویر Kebabiyana ارائه شد:

این عکس در سری ناگار، جامو و کشمیر، در هند در 14 فوریه 2021 گرفته شده است.

مقام سوم

این جایگاه به Konstantinos Tsakalidis برای عکس زیر با عنوان Woman from Evia تعلق گرفت.

تساکلیدیس این عکس را اینگونه توصیف می کند:

من به همراه سایر همکارانم در روستای Gouves در شمال اویا بودم، جایی که آتش سوزی در صبح روز یکشنبه، 8 اوت در حال حرکت بود. وقتی آتش شروع به تهدید روستا کرد، فکر کردم که گرفتن عکس از راه دور ممکن نیست. از این رو، نقطه دیدبانی را در داخل روستا، جایی که می‌توانستیم (به همراه سایر همکاران رسانه‌ای) مشاهده کنیم که چگونه آتش به صورت پانوراما گسترش می‌یابد را ترک کردم و به سمت خانه‌ها حرکت کردم تا عکس‌العمل‌ها و آمادگی‌های اهالی را به تصویر بکشم. روستا را (به درخواست مقامات) تخلیه کردند تا بتوانند از روستای خود محافظت کنند. فکر می‌کردم اگر آتش واقعاً به خانه‌ها نزدیک شود، اینها تصاویری هستند که به وضوح فاجعه و پیامدهای بحران آب و هوایی را که در آن زندگی می‌کنیم توصیف می‌کنند.

“من قصد داشتم ماشینم را به مکان امن‌تری منتقل کنم، زیرا آتش از تپه به سمت خانه‌ها حرکت می‌کرد و این زمانی بود که از دور دیدم زنی سیاه‌پوش به طرز ناخوشایندی در حال حرکت در بیرون از خانه‌ها بود. به خانه نزدیک شدم ببینم چه خبر است چون یکی از اولین خانه های روبروی جنگل بود. صدای فریادش را به سمت خانه شنیدم و دنبال شوهرش می گشت. سپس مرا به حیاط خانه صدا زد و با احساس از تمام زحماتی که برای خانه‌شان کشیده‌اند (که اکنون در خطر از دست دادن آتش بود) و عدم دخالت دولت برای خاموش کردن آتش به من گفت. همانطور که او این را به من می گفت، شعله های آتش جنگل کاج پشت خانه را در خود فرو برد. همون لحظه ای بود که عکس گرفتم آن لحظه بسیار شدید و تکان دهنده بود.

پس از آن، با همسایه‌هایش صحبت کردم تا از او مراقبت کنند، زیرا به نظر می‌رسید که او داشت هوشیاری خود را از دست می‌داد و به آنها اطلاع دادم که شوهرش هنوز در پشت خانه است، در سمتی که آتش می‌آمد.

مقام چهارم

مقام چهارم به Landry Major برای عکس زیر Racing the Storm تعلق گرفت.

«این تصویر در شمال کلرادو به عنوان بخشی از سریال «نگهبانان غرب» ساخته شده است که مزارع خانوادگی باقی مانده در غرب آمریکا را نشان می دهد. در طول چهار سال گذشته شاهد قدرت، عزم و تعهد این خانواده ها برای ادامه این شیوه زندگی و انتقال آن به فرزندان خود بوده ایم.

مقام پنجم

رتبه پنجم به ربکا موزمن برای عکس زیر با عنوان Alesha اهدا شد.

موزمن آن را چنین توصیف می کند:

آلشا، یک مسافر ایرلندی پیش از نوجوانی، از مدرسه ای در پارک لابر، محل توقف خانواده‌اش در خارج از دوبلین، ایرلند، بازمی‌گردد. پارک لابر قدیمی ترین مکان توقف مسافر در ایرلند است. آلشا تمام عمر خود را در کنار 20 خانواده مسافر دیگر در این مکان گذرانده است.

مطالب مرتبط: بهترین هدست های ضبط صدا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *