ثبت عکس های سیاه و سفید با کیفیت

در این مقاله به نکاتی در خصوص ثبت عکس های با کیفیت سیاه و سفید خواهیم پرداخت.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

نکته 1 عکاسی سیاه و سفید:

با فرمت RAW عکاسی کنید. خیلی وقت‌ها وقتی در حالت سیاه و سفید عکاسی می‌کنیم، وقتی در نهایت آن را روی رایانه مرور می‌کنیم، عکس درست نمی‌شود. اگر عکس آنطور که انتظار داشتید در سیاه و سفید عالی نبود، با عکاسی با فرمت RAW، می‌توانید بعداً عکس خود را تغییر دهید.

نکته ۲ عکاسی سیاه و سفید:

به عکس خود مقداری Silver Effex بدهید. Silver Effex Pro 2 یک افزونه فتوشاپ یا لایت روم است که یک کار را انجام می دهد و آن این است که عکس های سیاه و سفید را باورنکردنی نشان می دهد. در تئوری، شما می‌توانید هر کاری را که Silver Effex Pro 2 با استفاده از فتوشاپ انجام می‌دهد تکرار کنید. سیاه و سفیدها در Silver Effex Pro 2 کاملاً خیره کننده به نظر می رسند. این برنامه کمی گران است، اما اگر عاشق سیاه و سفید هستید ارزش خرید را دارد.

نکته 3 عکاسی سیاه و سفید:

برای تجسم سیاه و سفید، فقط به خطوط، سایه ها و اشکال توجه کنید. این ترفند برای کمک به عکاسان در پیش تجسم تصویر سیاه و سفید بسیار مفید است، حتی اگر در دنیای رنگی زندگی کنیم.

نکته 4 عکاسی سیاه و سفید:

به نویز توجه ویژه ای داشته باشید. با عملکرد فوق‌العاده دوربین‌های DSLR در نور کم، علاوه بر برنامه‌های حذف نویز در اختیار ما، عکاسان عادت دارند از نویز دور شوند.

نکته 5 عکاسی سیاه و سفید:

به دنبال کنتراست باشید. طبق تجربه، بهترین عکس‌های سیاه و سفید معمولاً بخشی از عکس را دارند که تقریباً سفید خالص است و بخشی از عکس تقریباً سیاه است. این کنتراست افزایش یافته به صحنه جذابیت می بخشد.

نکته 6 عکاسی سیاه و سفید:

طیف وسیعی از خاکستری ها را پیدا کنید. وجود سفید و سیاه در تصویر به افزایش جذابیت به تصویر کمک می کند، اما اگر مناطق دیگر طیف وسیعی از رنگ های خاکستری متفاوت نداشته باشند، عکس به احتمال زیاد کسل کننده به نظر می رسد. با استفاده از فلاش برای پرتاب کردن هایلایت ها و سایه ها روی قسمت های خاصی از عکس، می توانید طیف وسیع تری از خاکستری ها را به دست آورید.

نکته 7 عکاسی سیاه و سفید:

از یک فیلتر پلاریزه استفاده کنید. هنگام عکاسی از اطراف سطوح بازتابنده مانند آب یا برگ ها، از یک فیلتر پلاریزه برای کاهش انعکاس نور خورشید استفاده کنید. هنگامی که رنگ از عکس حذف می شود، این هایلایت های خاص می تواند ترکیب کلی را منحرف کند.

نکته 8 عکاسی سیاه و سفید:

مراقب بافت باشید. بافت، کنتراست را در جزئیات دقیق نشان می دهد که آن را به یک سوژه جذاب برای سیاه و سفید تبدیل می کند. به همین دلیل است که عکس‌های سیاه و سفید از اقلام قدیمی مانند انبارها یا عتیقه‌ها بسیار جذاب هستند – آنها بافت فرسوده زیادی دارند.

نکته 9 عکاسی سیاه و سفید:

از اصطلاحات صحیح استفاده کنید: سیاه و سفید، تک رنگ، مقیاس خاکستری. “تک رنگ” به این معنی است که یک رنگ در پس زمینه خنثی قرار می گیرد. بنابراین، تصاویر سیاه و سفید که رنگ سیاه را در پس زمینه سفید قرار می دهند، نوعی تصویر تک رنگ هستند. مقیاس خاکستری صرفاً راهی برای نمایش تصاویر سیاه و سفید در رایانه است که از مجموعه ای از سایه های خاکستری کم شده استفاده می کند.

نکته 10 عکاسی سیاه و سفید:

به دنبال الگوها باشید. الگوها به دلیل تکرار مرتبشان جالب هستند. رنگ فقط ما را از توجه به الگو منحرف می کند. با استفاده از سیاه و سفید، تصاویر الگوها بسیار جذاب تر می شوند. وقتی شروع به جستجوی الگوهایی برای عکاسی سیاه و سفید کردید، همه جا متوجه آن‌ها خواهید شد: ماشین‌ها در پارکینگ، کفش‌های جشن عروسی یا ردیفی از بوته‌ها.

نکته 11 عکاسی سیاه و سفید:

سیاه و سفید جایگزینی برای نور بد نیست، اما می‌تواند ضربه را کاهش دهد. عکس آهو در این صفحه نمونه ای از عکسی است که در حالت رنگی وحشتناک به نظر می رسد، اما در سیاه و سفید زیبا به نظر می رسد. از آنجایی که از یک فیلتر پلاریزه استفاده شده، انعکاس های روی برگ ها حذف و این واقعیت را که در نور وحشتناکی عکس گرفته شده، پنهان شده است.

نکته 12 عکاسی سیاه و سفید:

با HDR عکاسی کنید!!! واقعا جای تعجب است که چقدر به HDR های سیاه و سفید در وب کم توجه می شود. HDR برای عکاسی سیاه و سفید عالی است زیرا محدوده دینامیکی و لبه ها را اغراق می کند. هیچ چیز مانند HDR سیاه و سفید زیبا ظاهر نمی شود.

مطالب مرتبط: روش ساخت استودیوی عکاسی صنعتی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *