عکاسی از پرندگان

عکاسی از پرندگان

قبل از هر چیز باید بدانید که برای عکاسی از پرندگان شما نیازمند یک دوربین عکاسی DSLR قوی ،یک سه پایه خوب و یک یا چند لنز تله فوتو هستید. عکاسی از پرندگان یک چالش واقعی است، به خصوص هنگامی که آنها در حال پرواز هستند. با این حال شما می توانید تصاویر زیبایی از پرندگان در حالتهای مختلف را با دوربین عکاسی خود ثبت کنید که ما به برخی از این حالتها اشاره می کنیم.

عکاسی از پرندگان در حال پرواز

قبل از عکاسی از پرنده در حال پرواز باید بدانید که چطور تصویری شارپ از یک پرنده در حال پرواز را ثبت کنید. در این حالت مود دوربین  را در حالت الویت شاتر قرار دهید و حالت فوکوس را روی حالت فوکوس پیوسته تنظیم کنید. سرعت شاتر 1/1000 ثانیه یا بالاتر را انتخاب کنید و از یک لنز تله فوتو و حالت عکاسی پیاپی استفاده کنید. البته در برخی موارد که پرنده همچون یک کایت به نرمی در آسمان غوطه ور است میتوان از سرعت شاتر پایین تر نیز استفاده کرد تا پرنده به حالت سکون و پس زمینه دارای حرکت باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

عکس های کلوزآپ نزدیک

هنگام بازدید از باغ پرندگان ممکن است شما فرصتی برای گرفتن عکسهای نزدیک از پرندگان بیابید. برای اینکه به زیبایی مطلوب در تصاویر برسید باید از یک لنز تله فوتو خوب استفاده کنید. سعی کنید روی سر پرنده فوکوس کنید و از بیشترین فاصله کانونی و بازترین دیافراگم و همچنین برای افزودن درخشندگی به پرهای حیوان از یک فلاش نرم استفاده کنید.

 

عکاسی از فاصله دور

وقتی در طبیعت وحشی هستید و بطور ناگهانی پرنده ای دل فریب را می بینید باید برای گرفتن عکس از آن اماده باشید. از لنز تله فوتو استفاده کنید و تا می توانید به سوژه نزدیک شوید. از دیافراگم باز استفاده کنید تا پرنده و شاخه ای که روی آن نشسته در فوکوس و پس زمینه تار باشد.

 فریز کردن حرکت پرندگان کوچک و سریع

 پرندگان کوچک مانند مرغ شهدخوار و مرغ مگس در هنگام پرواز تصویری خیره کننده ایجاد می کنند. زمانی که میخواهید از پرندگان پر جنب و جوش عکاسی کنید باید از سرعت شاتر بالا استفاده کنید تا تصویر پرنده در عکس شارپ باشد.

 عکاسی از پرندگان در حال پرواز با سرعت کم

وقتی که می خواهید تصویر یک قوی زیبا را که بر فراز دریاچه پرواز می کند و نور طلایی عصر را بازتاب میدهد با دوربین خود شکار کنید به سرعت شاتر آهسته تر مثلا حدود 1/60 ثانیه نیاز دارید. باید فوکوس را روی پرنده قفل کنید و در زمان مناسب عکس بگیرید. استفاده از فلاش در این شرایط تقریبا غیرممکن است بنابراین هنگام طلوع یا غروب خورشید بهترین زمان برای این کار است.

 عکاسی از پرندگان غوطه ور در آب

عکاسی از پرندگانی همچون اردک، غاز و قو که در روی آب شنا می کنند موضوعات بسیار جالبی برای عکاسی هستند. می توانید این دسته از پرندگان را در پارکها و در یاچه ها بیابید. عکاسی از پرندگان آبزی به صبر و حوصله و زمان بندی نیاز دارد و شما نمی توانید خیلی به پرنده ها نزدیک شوید، البته در برخی نقاط این پرندگان به انسانها عادت کرده اند و میتوان تا حدودی به آنها نزدیک شد. برای استفاده از نور طبیعی باید یک ساعت قبل از طلوع یا دو ساعت قبل از غروب آفتاب در موقعیت خود قرار بگیرید. از یک لنز تله فوتو با سرعت فوکوس بالا استفاده کنید. سرعت شاتر را از 1/500 به بالا و ایزو را حدود 400 تنظیم کنید، البته این اعداد می توانند کمی تغییر کنند. هنگام عکاسی می توان از جلوه های زیبایی مانند بازتاب تصویر پرنده در آب استفاده کرد.

 

مطالب مرتبط

عکاسی به روش HDR

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *