تکنیک های عکاسی از دود

در این آموزش سریع ، شما با یک تکنیک خلاقانه آشنا می شوید – عکاسی از دود. برای مواقعی که مجبور هستید در خانه بمانید مانند هوای بد ، تمایلی به پیاده روی عکاسی ندارید یا به دلیل شرایط فعلی ، عکاسی از مسیرهای دود پروژه ای است که می توانید در خانه امتحان کنید.

شاید قبلاً عکس های دود را دیده اید و فکر کرده اید چگونه این کار را انجام دهید. آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. بیایید نگاهی به نحوه انجام آن بیندازیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت مژه

 

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی از دود

یک دوربین و لنز
نورافکن
ریموت شاتر 
سه پایه 
یک پس زمینه سیاه یا تیره
فضایی بسته و کم نور
عود به عنوان منبع دود

تنظیمات دوربین

از حالت عکاسی دستی استفاده کنید.
برای تنظیم نوردهی ، دوربین را در حالت عکاسی دستی قرار دهید. نگران این نباشید که از چه لنزی استفاده کنید ، هر لنزی که دارید خوب خواهد بود. فقط باید فاصله بین دوربین و دود (سوژه) را تغییر دهید تا ترکیب مورد نظر شما بدست آید.

در اینجا برخی از تنظیمات نوردهی شروع شده است. اما شما باید یک عکس آزمایشی بگیرید ، هیستوگرام را مرور کرده و در صورت نیاز تنظیم کنید.

برای نقطه شروع ، از دیافراگم f/ 8 یا f/ 11 استفاده کنید.
سرعت شاتر را روی 1/250 درجه (یا اگر سرعت همگام سازی فلاش دوربین شما 1/200 است) تنظیم کنید. اگر مطمئن نیستید ، برای ایمن بودن از 1/200 استفاده کنید.
ISO را روی 200 تنظیم کنید.

تنظیمات فلاش

فلاش را در زاویه 90 درجه نسبت به دوربین قرار دهید و آن را روی حالت دستی تنظیم کنید (قدرت فلاش را به صورت دستی تنظیم می کنید)

در مرحله بعد ، فلاش را روی نیمه قدرت (1: 2 یا 1/2) به عنوان نقطه شروع تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید ، ممکن است لازم باشد تنظیمات مختلف را امتحان کنید. اگر فلش شما قدرتمندتر است آن را در صورت نیاز روی 1/8 یا 1/16 یا کمتر قرار دهید.

نیمی از سرگرمی این است که بدانید چه چیزی برای شما مناسب است و صحنه ای که در حال فیلمبرداری هستید. بنابراین یک عکس بگیرید ، آن را مرور کنید و در صورت روشن بودن بیش از حد ، یا در صورت تاریکی زیاد ، قدرت فلاش را تنظیم کنید.

سه پایه و فوکوس

برای تثبیت دوربین خود باید از سه پایه برای عکاسی دود استفاده کنید.

سه پایه برای عکاسی از دود ضروری است
به این ترتیب می توانید دوربین را در یک نقطه رها کنید ، بنابراین نیازی به فوکوس مجدد روی دود در هر بار عکاسی نیست. دود در هر جهت حرکت می کند ، بنابراین اگر شما و دوربین خود نیز در حال حرکت هستید ، بسیار ناامید کننده خواهد شد. 

برای فوکوس ، عکس خود را با عود در موقعیت تنظیم کنید تا انتهای آن در لبه فریم شما ظاهر شود. با استفاده از فوکوس خودکار روی انتهای چوب فوکوس کنید. سپس یا فوکوس خودکار را خاموش کنید (آن را به حالت دستی تغییر دهید) یا از فوکوس دکمه بازگشت استفاده کنید.

این باعث می شود که دوربین هر بار نتواند فوکوس کند. سپس تا زمانی که هر بار یک عود جدید در یک نقطه قرار می دهید ، نیازی به فوکوس مجدد بین عکس ها نخواهید داشت.

پس زمینه

در حالت ایده آل ، اگر پس زمینه شما سیاه باشد ، بهتر کار می کند. سپس دود خوب و واضح و تمیز ظاهر می شود. یک بازتابنده بزرگ (42 ″) با یک طرف سیاه می تواند کار کند ، یا یک روتختی تیره رنگ.

پس زمینه را حداقل یک متر (3 فوت) پشت سوژه قرار دهید. مطمئن شوید که پس زمینه منظره یاب دوربین شما را به طور کامل پر می کند. اگر اینطور نیست ، سعی کنید یک پس زمینه بزرگتر تهیه کنید یا آن را کمی نزدیک کنید.

فضای کار

برای این کار می توانید از هر اتاقی در خانه خود استفاده کنید. تا زمانی که نور کمی داشته باشد و فضای کافی برای حرکت داشته باشد ، خوب خواهد بود.

تمام پنجره های اتاق را ببندید و همه فن ها را خاموش کنید. شما نمی خواهید باد دود را دور کند. شما می خواهید تا حدی بر حرکت دود کنترل داشته باشید.

تکنیک عکاسی خلاقانه

هنگامی که همه چیز را در محل خود دارید ، بدون فلاش عکس بگیرید. هدف شما در اینجا بدست آوردن یک کادر کاملا سیاه است. اگر می توانید اتاق را ببینید ، ISO را پایین بیاورید یا دیافراگم را یک مرحله ببندید (برای مثال از f/8 به f/11 بروید).

در حال حاضر توجه به دود بخش مهمی است. استفاده از دیافراگم کوچک عمق میدان بیشتری را به شما می دهد.

مطالب مرتبط:  بهترین دوربین های سونی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *