تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی

برخی از افراد با خلاقیت طبیعی بیشتری نسبت به دیگران به دنیا می آیند، اما خلاقیت را می توان مانند یک ماهیچه آموزش و پرورش داد. با ابزار مناسب و تمرین کافی، هر کسی می تواند یاد بگیرد که چگونه عکاسی خلاقانه چشمگیر و تاثیرگذار را ثبت کند. ما در اینجا فهرستی از ایده‌های خلاقانه عکاسی را گردآوری کرده‌ایم.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مینیاتور وارد کننده رینگ لایت اورجینال در ایران

 

1: Pano Stitching (دوخت پانوراما)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 1

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 1

تصاویر پانوراما دارای پویایی هستند – آنها توانایی ثبت یک فضای گسترده و فشرده سازی آن را در یک تصویر واحد دارند. با استفاده از روش Brenizer می توانید پرتره های محیطی با وضوح بالا ثبت کنید که سوژه های شما و محیط اطرافشان را به نمایش بگذارد. روش دوخت پانوراما با دیافراگم باز با لنزهایی که عمق میدان کم و فشرده‌سازی بیشتر را به شما می‌دهند بهترین نتایج را ایجاد می کنند.

2: Spray Bottle (بطری اسپری)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 2

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 2

بطری اسپری ابزار ساده‌ای است که هرگز فکر نمی‌کنید از آن برای عکاسی استفاده کنید. اساساً، قطرات آب روی لنز نور وارد شده به لنز را جذب می کند و الگوهای بوکه جالبی را در سراسر تصویر شما ایجاد می کند. اگر نگران آسیب دیدن لنز خود هستید، این ایده خلاقانه عکاسی را با فیلتر لنز روی لنز انجام دهید.

راهنمایی:

روی قسمت مورد نظر لنز آب اسپری کنید
اندازه بوکه پیش زمینه را با تنظیم دیافراگم خود کنترل کنید (دیافراگم بازتر = بوکه بزرگتر)
مطمئن شوید که روی لنز شما کثیفی وجود ندارد، زیرا ممکن است لنز خود را در حین پاک کردن آب خراش دهید.

3: Mixed Lighting (نورپردازی مختلط)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 3

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 3

اگرچه اکثر عکاسان تمایل دارند از مخلوط کردن نور برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست دوری کنند، این افکت در واقع می‌تواند جذابیت تصویر شما را در صورت اجرای صحیح افزایش دهد.

ترفند این است که منابع نور را جدا کنید تا دمای رنگ ها روی سوژه ها با هم مخلوط نشوند. برای مثال، ترکیب نور روز و تنگستن، و سپس تصحیح رنگ پوست، می‌تواند پس‌زمینه شما را به رنگ نارنجی جالب تبدیل کند، همانطور که در تصویر بالا می‌بینید.

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 4

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 4

زمانی که یک زوج را با نور تنگستن در طول ساعت آبی روشن می کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید، نور مختلط آسمان را به رنگ آبی عمیق تبدیل می کند و به آن جذابیت اضافه می کند.

4: Long Exposures (نوردهی طولانی)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 5

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 5

آسمان پر از ستاره به عنوان پس‌زمینه مطمئناً مخاطبان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و یکی از ترفندهایی است که به هیچ حقه‌ای نیاز ندارد، فقط به کمی زمان اضافی در پردازش نیاز دارد. این عکس‌ها را می‌توان با یک آسمان شب پر ستاره ترکیب کرد یا اگر می‌خواهید یک عکس با نوردهی طولانی بگیرید، می‌توانید از Rear Curtain Sync در فلاش اکسترنال خود استفاده کنید.

5: Free Lensing (تکنیک لنز آزاد)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 6

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 6

این تکنیک نیاز به کارهای DIY دارد، اما ظاهری را ایجاد می کند که عروس ها مطمئناً آن را دوست خواهند داشت. لنز آزاد تکنیکی است که از لنز شکسته استفاده می‌کند تا نور را از لبه‌های فریم عبور دهد و جرقه‌ها و رنگ‌های متفاوتی ایجاد کند. ما از یک Canon 50mm f/1.8 شکسته برای عکس بالا استفاده کرده‌ایم که آن را از بدنه دوربین عقب تر نگه داشته ایم و اجازه می‌دهد نور از آن عبور کند. دیافراگم نقشی در عکس بازی نمی کند، زیرا لنز قبل از استفاده به یک عدد مشخص کاهش یافته و از بدنه دوربین جدا شده است. این روش به تصاویر یک افکت شیب جزئی بدون هزینه لنز شیب دار می دهد. 

6: Tilt Shift

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 7

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 7

لنز شیب‌دار به شما کمک می‌کند تا روی سوژه‌های متعدد فوکوس کنید. در ابتدا، پیمایش در عملکرد یک لنز شیب‌دار دشوار است، اما مانند هر تکنیک دیگری، این یک موضوع آزمون و خطا است. درک نحوه عملکرد صفحه فوکوس مانع اصلی برای عبور است زیرا یک دیدگاه غیر سنتی است. تصویر بالا با استفاده از لنز تیلت شیفت 90 میلی متری f/2.8 Canon ایجاد شده است. 

7: Shoot Throughs (عکاسی از میان اشیاء)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 8

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 8

در اینجا تکنیکی وجود دارد که از شما می‌خواهد بدون توجه به مکانی که در آن هستید، خارج از چارچوب فکر کنید. عکاسی از میان اشیا می‌تواند ترکیب‌بندی‌ها، فلیرها و پرسپکتیوهای منحصربه‌فرد را برای شما به ارمغان بیاورد. 

8: Atmospheric Aerosol/Fog (تکنیک مه)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 9

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 9

کمی مه در برخی مکان‌ها می‌تواند عمق و بافت زیادی به صحنه اضافه کند. دستگاه مه پاش ابزار نهایی برای چنین ترفندی خواهند بود، با این حال، آنها اغلب برای حمل بیش از حد دست و پا گیر هستند. اینجاست که تکنیک به کمک می آید: این قوطی های مه بسیار مقرون به صرفه هستند و به شما امکان می دهند مناطقی را که می خواهید مه بپاشید. از میان ایده‌های عکاسی خلاقانه فهرست شده در این مقاله، استفاده از این محصول یکی از ساده‌ترین آنهاست.

9: Whip Pan

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 10

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 10

داشتن یک لنز با IS داخلی (تثبیت کننده تصویر) خط مستقیم تری را در سراسر تصویر ایجاد می کند.

راهنمایی:

سرعت شاتر آهسته  0.5 تا 1 ثانیه
سر سه پایه را شل کنید
دکمه شاتر را فشار دهید سپس به سرعت در یک جهت حرکت دهید
از همگام سازی پرده عقب برای ثابت کردن سوژه استفاده کنید

10: Reflections (بازتاب ها)

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 11

تکنیک های خلاقانه و جالب در عکاسی 11

از یک منشور می توان برای افزودن انعکاس های منحصر به فرد، تغییر ترکیب یا حتی اضافه کردن یک فلیر استفاده کرد. بهترین بخش این است که قابل حمل است و می توانید آن را با خود به هرجا ببرید. با قیمت حدود 20 دلار، افزودن یک منشور به تجهیزات شما راهی آسان برای افزودن خلاقیت به تصاویرتان است. مانند هر یک از این ایده‌ها، فقط مطمئن شوید که از آن بیش از حد استفاده نکنید.

راهنمایی:

منشور را به سمت لنز خود بیاورید، بچرخانید و بچرخانید تا ترکیب مورد نظر خود را پیدا کنید
یادداشت کنید کدام عکس‌ها را دوست دارید و چگونه منشور را نگه داشته‌اید، تا بتوانید بعداً به راحتی آن ظاهر را دوباره ایجاد کنید.

مطالب مرتبط: بررسی لنزهای سینمایی DZO FILMS
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *