تکنیک قاب در قاب

استفاده از تکنیک قاب در قاب یک راه عالی برای هدایت چشم بینندگان به یک عکس است. می تواند عمق و زمینه را اضافه کند و همچنین توجه بیننده را به سوژه جلب کند.

تکنیک استفاده از  قاب در قاب در ترکیب تا حدودی استفاده نمی شود. به عنوان روشی برای جلب توجه به یک نقطه فوکوس در یک تصویر ، می تواند بسیار موثر باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

 

قاب پیش زمینه چیست؟

قاب های پیش زمینه ساده ترین روش استفاده از قاب در قاب در عکس است. عکس یک صحنه با ویژگی پیش زمینه باعث ایجاد جذابیت بیشتری در سوژه می شود. 

در اینجا یکی از نکات ترکیب بندی وجود دارد: قسمتی از صحنه خود را برای سوژه انتخاب کنید. سپس ، شکلی را در عکس در پیش زمینه پیدا کنید که آن را “نگه می دارد”. در زیر یک نمایش ساده از این مورد را می بینید.

قاب پس زمینه چیست؟

قاب بندی پیش زمینه یک روش آسان و واضح برای استفاده از یک قاب در یک قاب است. با این حال ، روشهای ظریف تر و تخیلی تری نیز برای تحقق این امر وجود دارد. یکی از این تکنیک ها قاب بندی پس زمینه است.

مهمترین چیز این است که  همیشه قبل از عکاسی فکر کنید.

به چیزهایی که می توانید و نمی توانید استفاده کنید خوب نگاه کنید. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید عکس خود را بسازید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، سریعتر عمل می کنید و عکس های شما بهتر ظاهر می شوند.

در زیر نمونه ای از استفاده از ساختمان است که بخشی از پس زمینه را تشکیل می دهد. قاب بندی از پس زمینه ، سوژه را تقویت می کند و چشم ها را به ترتیب مشخص هدایت می کند.

هدایت چشم

استفاده از یک قاب در یک قاب یک ابزار ترکیبی عالی برای هدایت چشم در جهت خاصی یا به سمت سوژه است.

در تصویر زیر ، خطوط در گوشه سمت چپ بالا و راست پایین ، بیننده را تشویق می کند تا به سمت مرکز تصویر نگاه کند. چشم قبل از حرکت به بیرون به سمت مرکز تصویر کشیده می شود.

اما فقط قاب های کامل نیستند که این کار را انجام می دهند. اگر نیم فریم ها درست انجام شوند ، می توانند به همان اندازه موثر باشند.

افزودن عمق

یکی از بهترین دلایل استفاده از  قاب در قاب ، ایجاد عمق است. 

روش دیگر برای تقویت حس عمق ، استفاده از چند فریم در داخل عکس است. این را به وضوح در تصویر زیر مشاهده می کنید.

ایجاد عمق در عکس با استفاده از دو یا چند شی  آسان است. علاوه بر حلقه سنگی ، درختان در طول مسیر نیز به عنوان یک روش طبیعی و کمتر آشکار برای قاب بندی عکاسی عمل می کنند.

مطالب مرتبط:  انواع ژست دونفره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *