تنظیمات دوربین DSLR برای فیلمبرداری

اگر مانند بسیاری از عکاسان حرفه ای هستید ، ممکن است متوجه شوید که بیشتر مشتری ها از این سوال می کنند که آیا می توانید هنگام انجام عکسبرداری در سایت ، برای آنها ویدیو نیز بسازید. ویدیو می تواند یک “دنیای جدید عجیب” باشد و ممکن است از فرصت های خوبی استفاده کنید. اکثر DSLR های مدرن کاملاً در فیلمبرداری صلاحیت دارند و می توانید از آنها برای ایجاد تولیدات صنعتی و تجاری مناسب برای استفاده در عملکردهای شرکتی ، در ارائه های فروش ، به عنوان وسایل کمک آموزشی و به عنوان نقاط تبلیغاتی در YouTube استفاده کنید … بنابراین وجود دارد فرصتی عالی برای ارائه خدمات خود با گنجاندن ویدئو.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا فلاش؟

 

بدون شک ، فیلمبرداری با DSLR پیچیده تر از عکسبرداری از عکس است ، اما شما می توانید با پیروی از چند دستورالعمل ساده ، به نتایج زیبا و خلاقانه ای برسید. و گرچه ممکن است با گذشت زمان تجهیزات دنده مرتبط با فیلم بیشتری اضافه کنید ، می توانید سرمایه گذاری اولیه و نسبتاً متوسطی انجام دهید و بدون نیاز به شکستن بانک ، به تولید ویدئو بپردازید. اگر از مصرف کنندگان این مقاله هستید و قصد خرید DSLR را دارید ، فکر می کنید می توانید دوربین فیلمبرداری خود را برای فیلمبرداری از وقایع خانوادگی جایگزین کنید ، خود را خسته نکنید – دوربین فیلمبرداری برای فیلم های “خاطرات خانوادگی” بسیار مناسب تر است. 

آیا DSLR شما ابزار مناسبی برای واگذاری ویدیوی پیشنهادی است؟

این اولین سوالی است که باید قبل ازضبط هر ویدیویی از خود بپرسید. به طور کلی هر وظیفه ای که در آن از افرادی که در صحنه در حال حرکت هستند فیلمبرداری می کنید (به عنوان مثال عروسی) ، به ویژه اگر هنگام حرکت به سمت دوربین یا دور از دوربین نیاز به فوکوس خودکار روی افراد خاصی باشد ، برای DSLR مناسب نیست. استفاده کنید ، و بهترین کار با دوربین فیلمبرداری حرفه ای است. این به این دلیل است که تمرکز خودکار روی اکثر DSLR ها کند است و اغلب پر سر و صدا است. نویز قابل شنیدن از موتور فوکوس در بدنه دوربین و / یا لنز شما به راحتی به فیلم شما منتقل می شود … و امتحان کردن و فیلتر کردن آن می تواند دردآور باشد. همچنین ، لنزهای مورد استفاده در DSLR عملکردهای بزرگنمایی نیرو ندارند بنابراین در صورت نیاز به بزرگنمایی زیاد در فیلم ، استفاده از آنها دست و پا گیر است. تکالیفی که به ضبط کلیپ های ویدئویی طولانی (30+ دقیقه) بدون وقفه نیاز دارند ، برای استفاده DSLR مناسب نیستند زیرا دوربین شما اغلب به کمتر از 30 دقیقه زمان ضبط تک کلیپ محدود می شود.

تکالیف ویدئویی مناسب DSLR شما زمانی است که از سوژه هایی فیلمبرداری می کنید که در آن جدایی از پس زمینه مورد نظر باشد ، جایی که در حال عکسبرداری از صحنه های ایستا یا صحنه هایی هستید که صفحه کانونی سوژه تغییر چشمگیری نمی کند و کجا گسترده است ، حرکت سریع حرکت با دوربین مورد نیاز نیست.

انتخاب اندازه قاب و نرخ فریم

دوربین DSLR شما دارای طیف وسیعی از اندازه فریم و نرخ فریم است که از بین آنها انتخاب می شود. اکثریت قریب به اتفاق مشتریانی که با آنها کار کرده ام ، اندازه فریم 1920 x 1080 را انتخاب می کنند که با سرعت 24 فریم در ثانیه یا 30 فریم در ثانیه باشد. این اجازه می دهد تا فیلم هنگام نمایش در مانیتور بزرگ یا نمایش در جلسات و کنفرانس ها ، جزئیات بالایی را ضبط کند و بسیار حرفه ای به نظر برسد. اگر قصد دارید هر نوع حرکت دوربین را در تولیدات خود ادغام کنید (در ادامه مقاله در این مورد توضیح دهید) ، من توصیه می کنم با سرعت 30 فریم در ثانیه عکس بگیرید زیرا به حرکت تولید شده در دوربین کمک می کند تا نرم تر از عکسبرداری با سرعت 24 فریم در ثانیه باشد. بدیهی است که اگر دوربین شما بتواند 1920 x 1080 را با سرعت 60 فریم در ثانیه عکس بگیرد ، این حتی بهتر است … گرچه در سایت خیلی سریع از کارت های حافظه استفاده می کنید و به دلیل اندازه پرونده ، زمان ویرایش / تولید شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد. ویدئوی 4K به سرعت در حال ظهور است و این موردی است که بعنوان یک ویژگی بالقوه با پیشنهادات بعدی دوربین DSLR می توان آن را تماشا کرد.

تطبیق سرعت شاتر و نرخ فریم

برای به دست آوردن فیلم های ویدئویی خوب و روان ، درصورتی که هر حرکتی “طبیعی” به نظر می رسد ، باید سرعت شاتر و نرخ فریم خود را به طور مناسب مطابقت دهید. این به معنای استفاده از سرعت شاتر 1 / 50th در صورت عکسبرداری با 24 fps ، 1 / 60th در هنگام عکسبرداری با 30 fps یا 1 / 125th در هنگام عکسبرداری با 60 fps است. همچنین می توانید از تنظیمات شاتر خود برای دستیابی به جلوه های خلاقانه مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال ، عکسبرداری با سرعت شاتر پایین تاری بیشتری به فیلم شما اضافه می کند و می تواند آن را تحت فشار یا “رویایی تر” جلوه دهد ، در حالی که استفاده از سرعت شاتر سریعتر می تواند احساس تیزتر ، حتی گاهی اوقات “تکه تکه” یا شدید داشته باشد. حرکت دادن دوربین یا حرکت دادن دوربین در حالی که از این سرعت شاتر کم و سریعتر استفاده می کنید ، باعث تقویت اثرات می شود. برای اکثر قریب به اتفاق فیلم های مشتری سازمانی ، از یک مطابقت استاندارد شاتر / نرخ فریم استفاده می شود.

مطالب مرتبطمقایسه دوربین سونی A1 با کانن R5

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *