تنظیمات برای عکاسی ورزشی

عکاسی اکشن و ورزشی چالش برانگیز است اما بسیار هیجان انگیز است. نکته کلیدی برای به دست آوردن تصاویر خوب این است که قبل از شروع رویداد ، دوربین خود را به درستی تنظیم کنید ، به طوری که وقتی کارها شروع می شود ، می توانید تنظیمات خود را فراموش کرده و بر روی اکشن تمرکز کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت RGB و کاربرد آن

 

از سرعت شاتر سریع استفاده کنید

سرعت شاتر مهمترین چیزی است که در عکاسی اکشن مناسب است. اگر عکس شما به اندازه کافی سریع تنظیم نشده باشد ، با عکس های مبهم و ناامید کننده ای روبرو خواهید شد که پردازش فتوشاپ قادر به تصحیح نخواهد بود.

با قرار دادن دوربین خود در حالت اولویت شاتر و انتخاب سرعت شاتر 1/500 ثانیه شروع کنید. این نقطه شروع خوبی است و باید برای اکثر ورزشها و فعالیتها به اندازه کافی سریع باشد.

در صورت امکان ، قبل از شروع رویداد اصلی چند عکس آزمایشی بگیرید تا بتوانید میزان شارپ بودن آنها را بررسی کنید. اگر این امکان پذیر نیست ، هر چند وقت یکبار عکس های خود را بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه تار شدن ، سرعت شاتر را بیشتر کنید. ممکن است برای ورزشهای بسیار سریع مانند مسابقات اتومبیل رانی به 1/1000 ثانیه برسید.

دیافراگم خود را باز کنید

برای دستیابی به سرعت بالای شاتر مورد نیاز ، باید دیافراگم خود را باز کنید. اگر لنزهای بسیار سریعی دارید (مانند لنزهای f/2.8 و f/4 که عکاسان حرفه ای ورزشی روی آن سرمایه گذاری می کنند) ، ممکن است بتوانید با بیشتر از یک استاپ از حداکثر دیافراگم دور شوید.

با این حال ، اگر از لنز ارزان تری با حداکثر گشودگی دیافراگم f/5.6 یا کوچکتر استفاده می کنید ، باید دیافراگم خود را تا جایی که ممکن است باز کنید تا نور هرچه بیشتر وارد شود. این امر به ویژه هنگام عکاسی در محیط داخلی صادق است ، زیرا نور ممکن است ضعیف باشد.

اگر از لنزهای زوم استفاده می کنید و دیافراگم لنز شما در این انتهای محدوده زوم باریک ترین است. بهتر است لنز خود را در وسط محدوده آن قرار دهید تا سازگاری خوبی بین پر کردن قاب و نور کافی به وجود آورد.

مزیت اضافی استفاده از دیافراگم گسترده ، عمق کم میدان ایجاد شده است. این باعث می شود همه پس زمینه تار شود و توجه شما را به طور کامل بر روی بازیکنان متمرکز کند ، و تصویری با تأثیر و درام بیشتر ایجاد کند.

ایزو را افزایش دهید

از آنجا که از چنین سرعت شاتر سریع استفاده می کنید ، ممکن است دوربین شما حتی در صورت باز بودن کامل دیافراگم نیز در معرض دید مناسب قرار نگیرد. اگر چنین است ، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که سرعت ISO خود را افزایش دهید.

شما باید از پایین ترین تنظیم ISO که می توانید از آن دور شوید استفاده کنید ، اما شرایطی پیش می آید که مجبور خواهید بود آن را بیشتر از آنچه می خواهید فشار دهید. این خسته کننده است اما به یاد داشته باشید – بهتر است یک عکس پر نویز داشته باشید تا یک عکس تار.

از حالت عکاسی پشت سرهم استفاده کنید

طبق تعریف ، فعالیت و ورزش به سرعت حرکت می کنند و پیگیری آن دشوار است. از حالت عکاسی پیوسته دوربین خود (که اغلب حالت پشت سر هم نامیده می شود) برای گرفتن 4 یا 6 عکس در یک زمان استفاده کنید ، و شانس بسیار بیشتری برای ثبت یک تصویر خوب به شما می دهد.

از فرمت JPEG استفاده کنید

شاید با خواندن این توصیه تعجب کنید – به هر حال ، برای اکثر انواع عکاسی به طور کلی پذیرفته شده است که عکسبرداری با RAW تصاویر با کیفیت بهتری را به شما ارائه می دهد و به شما امکان می دهد در نرم افزار ویرایش خود تنظیمات بیشتری انجام دهید.

با این حال ، هنگام عکاسی از رویدادهای ورزشی و اکشن ، سرعت مهمتر از هر چیز دیگری است. استفاده از حالت JPEG به شما امکان می دهد در حالت پشت سر هم عکس های بیشتری بگیرید و تصاویر بیشتری را روی کارت حافظه خود قرار دهید.

مسلماً کیفیت تصویر آنقدر خوب نخواهد بود که با RAW عکاسی می کنید ، اما باعث افزایش شانس گرفتن عکس های ناب می شود.

وایت بالانس خود را کامل کنید

هنگام عکاسی در خارج از منزل ، تراز سفیدی خودکار دوربین شما معمولاً در تنظیم نور بسیار خوب عمل می کند. با این حال ، بسیاری از ورزشهای اکشن در محیطهای بسته تحت نور مصنوعی انجام می شوند و این می تواند دوربین شما را گیج کرده و عکس هایی با رنگ زرد مایل به سبز قابل توجه ایجاد کند.

فلاش را خاموش کنید

برای اکثر ورزشها ، شما نمی توانید خیلی به بازی نزدیک شوید – به همین دلیل است که عکاسان حرفه ای به چنین لنزهای بلندی نیاز دارند. دور بودن از سوژه به این معنی است که فلاش شما عملاً بی فایده خواهد بود و هیچ کاری جز خالی شدن باتری شما انجام نمی دهد. قبل از شروع عکاسی آن را خاموش کنید.

برخی از شرایط نادر وجود دارد که می توانید به اندازه کافی به بازی نزدیک شوید تا فلاش شما مفید واقع شود. با این حال ، نور فلاش می تواند حواس بازیکنان را پرت کند ، بنابراین اغلب بهتر است فلاش را خاموش کنید.

فوکوس خود را اصلاح کنید

فوکوس بر سوژه های سریع می تواند بسیار مشکل باشد ، بنابراین مهم است که دوربین خود را تا حد امکان پاسخگو و دقیق تنظیم کنید.

با تغییر فوکوس چند نقطه ای به یک نقطه ای شروع کنید و از نقطه فوکوس در مرکز کادر استفاده کنید. اکنون ، هنگامی که شما یک عکس می گیرید ، دوربین شما بر روی آنچه در مرکز قرار دارد فوکوس می کند نه اینکه سعی کند همه چیز را به طور قابل قبول شارپ نگه دارد. این سریعتر است و همچنین به شما اجازه می دهد تا به دوربین خود دقیقاً بگویید که می خواهید روی چه چیزی فوکوس کنید ، نه اینکه اجازه دهید حدس بزند.

مطالب مرتبط:  عکاسان معروف فاین آرت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *