تنظیمات برای عکاسی از کودکان در فضای باز

دلیلی وجود دارد که چرا عکاسان عاشق عکاسی در بیرون هستند – نور زیاد! نور زیاد گزینه‌های زیادی را در مورد تنظیمات دوربین در اختیار شما قرار می‌دهد، زیرا هنگامی که نور زیادی برای عکس‌های پرتره کودکتان وجود دارد، می‌توانید سرعت شاتر و دیافراگم را آزمایش کنید تا ظاهری که می‌خواهید داشته باشید. بنابراین هنگام آماده شدن برای عکاسی کودک در فضای باز، چه تنظیماتی را برای دوربین را باید انتخاب کنید؟

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << دلایل استفاده از رینگ لایت >>

 

تنظیمات دیافراگم

دیافراگم یکی از مهم ترین تنظیمات برای یادگیری نحوه کنترل دوربین در هنگام عکاسی پرتره است. دیافراگم بزرگتر (مانند f/2.0) پس زمینه ای تار به شما می دهد، در حالی که دیافراگم کوچکتر (مانند f/18) بسته به فاصله بین دوربین، سوژه و پس زمینه، جزئیات را واضح نگه می دارد. 

تنظیمات سرعت شاتر

قرار نیست بچه‌ها همیشه برای عکس‌های پرتره کاملاً ثابت بایستند، بنابراین ممکن است تصاویر تار شوند. پس به سادگی سرعت شاتر را افزایش دهید تا تصاویر واضح شوند.

جبران نوردهی

این یکی از تنظیماتی است که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، اما وقتی صحبت از پرتره‌های کودکان در فضای باز به میان می‌آید، می‌تواند مفید باشد. علاوه بر تنظیماتی که به صورت دستی انجام می شود، دوربین شما دارای سنسورهایی است که تصمیم می‌گیرند چگونه تنظیمات دوربین شما را متعادل کنند  تا نوردهی «درست» انجام شود – اما گاهی اوقات این اشتباه است! ساده ترین مثال زمانی است که پس زمینه واقعا روشن است، معمولاً سوژه شما تاریک است اما دوربین شما فکر می کند همه چیز خوب است. با جبران نوردهی می‌توانید به دوربین خود بگویید که تنظیمات را تغییر دهد تا صحنه روشن‌تر یا تاریک‌تر شود.

ایزو

برای عکاسی در فضای باز در طول روز، ISO معمولاً تنظیمی نیست که در مورد آن فکر کنید. با این حال، هنگام غروب یا بعد از آن شروع به کار می کند، به خصوص اگر بخواهید از سرعت شاتر سریع تر استفاده کنید. افزایش حساسیت ISO می‌تواند به دوربین شما کمک کند تا پرتره کودک عالی را ثبت کنید. با این حال، سعی کنید از ایزوی مناسب استفاده کنید تا از عکس های نویزدار جلوگیری کنید.

تنظیمات فوکوس خودکار

انتخاب جایی که دوربین شما فوکوس می‌کند یکی از تنظیماتی است که می‌تواند به کمی تمرین نیاز داشته باشد – مخصوصاً هنگام کار با بچه‌های فعال! با این حال، هنگامی که از آن استفاده کردید، با عکس‌های واضحی که همیشه نقطه کانونی شما در فوکوس واضح هستند، روبرو خواهید شد. 

1- در فوکوس خودکار، یک نقطه را انتخاب کنید (این نقطه می تواند نقطه میانی یا جای دیگری باشد)
2- هنگام عکاسی، مطمئن شوید که نقطه فوکوس شما بالاتر از جایی است که فوکوس کامل می خواهید
3- دکمه شاتر را تا نیمه نگه دارید تا فوکوس کنید
4- ترکیب مجدد – دوربین را حرکت دهید تا سوژه/نقطه کانونی خود را در جایی که می خواهید قرار دهید (معمولاً با استفاده از قانون یک سوم) به طور ایده آل، نقطه فوکوس خود را تنظیم کنید تا در صورت جابجایی سوژه، مجبور به ترکیب مجدد نباشید.
5- برای گرفتن عکس دکمه شاتر را کاملا فشار دهید

بخش دوم فوکوس حالتی است که دوربین شما برای تنظیم فوکوس استفاده می کند. دوربین ها می توانند دو یا سه تنظیم داشته باشند:

تک شات: وقتی شاتر را تا نیمه فشار می دهید، دوربین فوکوس می کند. همین – اگر نیاز به تمرکز درست داشته باشید، باید از نو شروع کنید.
پیوسته: وقتی شاتر را تا نیمه فشار می دهید، دوربین فوکوس می کند. همانطور که ناحیه (موضوع) جایی که فوکوس شما قفل است حرکت می کند، دوربین فوکوس را دوباره تنظیم می کند.
ترکیبی از این دو: بسته به اینکه سوژه شما در حال حرکت است یا نه.

مطالب مرتبط: استفاده از فلاش در عکاسی عروسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *