تنظیمات برای سونی A6400

اگر با تمام دکمه های دوربین و لیست طولانی گزینه های منو در Sony A6400 خود گیج شده اید ، تنها شما نیستید که با آن مشکل دارید. Sony A6400 یک دوربین بدون آینه پیشرفته است که هم برای علاقه مندان و هم برای حرفه ای ها طراحی شده است ، بنابراین عملکردها و ویژگی های پیچیده ای دارد. در این مقاله ، ما اطلاعات مهمی در مورد تنظیمات مورد نیاز برای عکاسی و فیلمبرداری روزانه توصیه می کنیم ، و همچنین توضیح می دهیم که برخی از این تنظیمات چه کار می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

قبل از اینکه عمیقاً وارد منوی دوربین شویم ، بیایید ابتدا به کنترل های خارجی بپردازیم. A6400 مشابه نسخه قبلی خود ، گزینه های زیادی برای منو دارد ، اما مواردی وجود دارد که فقط از طریق کنترل های خارجی می توانید آنها را کنترل کنید.

کلید حالت دوربین و C1 / C2

صفحه بالایی در Sony A6400 بدون هیچ مشکلی است که خوشبختانه فهمیدن مسائل را آسان می کند. گذشته از فلاش داخلی کفشک گرم و دوربین ، تنها دو عدد صفحه کلید و یک دکمه عملکرد وجود دارد که با آنها سر و کار خواهید داشت. اولین کلید گیری نزدیک به واحد فلاش ، کلید حالت دوربین است. این جایی است که شما حالت اصلی عملکرد دوربین را تنظیم می کنید ، خواه برنامه ، اولویت دیافراگم ، اولویت شاتر ، دستی ، خودکار ، صحنه یا یادآوری حافظه باشد.

دکمه های عقب

قسمت پشتی سونی A6400 به دلیل وجود دکمه های مختلف جهت یابی و عملکرد ، نسبت به سایرین بسیار کاربردی تر است. همانند نسخه قبلی خود ، تقریباً همه دکمه ها در سمت راست LCD دوربین قرار دارند. دکمه فلش (یکی با نماد فلش) یک دکمه فیزیکی است که فلش بازشو را باز می کند. مانند بیشتر دکمه های دیگر قابل برنامه ریزی نیست. دکمه منو که درست در کنار آن قرار دارد ، بدیهی است که منوی دوربین را باز می کند – این جایی است که شما می توانید تغییراتی را در دوربین ایجاد کنید. 

منوی دوربین

همانطور که قبلاً در مقالات دیگر بیان شد ، بسیاری سیستم منوی سونی را به ویژه کاربرپسند نمی دانند-این سیستم منو نسبتاً شلوغ است. اگرچه سونی A6500 سیستم منوی جدیدتری را از نسل سوم دوربین های سری A7 سونی به کار می گیرد ، اما هنوز یک سیستم منوی نسبتاً شلوغ است. بسیاری از گزینه های منو برای مرور ، با عملکردهای مختلف در زیر منوهای تصادفی قرار داده شده است. حتی سیستم منوی دوربین های Olympus ، که برای حرکت در آنها پیچیده است ، در مقایسه با این سازمان یافته تر است. سونی واقعاً باید یک طراح UI خوب استخدام کند تا از این امر مراقبت کند. 

مطالب مرتبط: تنفس فوکوس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *