تفاوت چتر و سافت باکس در عکاسی

تفاوت بین سافت باکس و چتر چیست؟

سافت باکس ها و چترها دو مورد از تعدیل کننده های نور هستند که معمولاً بیشترین استفاده را می کنند و نور مصنوعی منتشر و نرم تولید می کنند. اما تفاوت این دو در این است که چترها نور گسترده تر و پراکنده ای تولید می کنند (شبیه نور خارج) که کنترل نشده و غیرقابل کنترل است ، در حالی که جعبه های نرم نور روشن و کنترل شده ای را ارائه می دهند که شباهت زیادی به تابش نور خورشید از پنجره دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه رینگ لایت و پروژکتور LED

 

سافت باکس چیست؟

یک سافت باکس از نور نرم و جهت دار که معمولاً توسط نور طبیعی پنجره تولید می شود تقلید می کند. با انتقال نور از طریق یک صفحه انتشار ، نور را از منبع نور متصل شده نرم و پخش می کند. جعبه های نرم به اشکال مختلف (مستطیل ، مربع یا هشت ضلعی) و اندازه های مختلف ، از جمله بزرگ که در نزدیکی سوژه قرار می گیرند ، نوری بسیار نرم و در عین حال جهت دار تولید می کنند.

با نورپردازی سافت باکس ، به دلیل اینکه به جای تکیه بر نور منعکس شده ، از طریق دوربین عکاسی می کنید ، برای به دست آوردن همان دیافراگم لنز ، فلاش شما به انرژی کمتری نیاز دارد.

همچنین می توانید از لوازم جانبی مختلفی (مانند توری یا پنجره) استفاده کنید که می توانید آنها را به جعبه نرم خود وصل کنید تا نور را باریک یا یکنواخت تر کند.

چتر عکاسی چیست؟

چتر احتمالاً محبوب ترین اصلاح کننده نور است زیرا بسیار قابل حمل ، فوق العاده ارزان و از همه مهمتر ، کاربرد آسانی دارد. اگر تا به حال از چتر بارانی ساده استفاده کرده اید ، در نیمه راه دانستن چگونگی استفاده از یکی برای ایجاد نور مصنوعی در عکاسی خود هستید.

چترها یک منبع نور گسترده و نرم را در اختیار عکاسان قرار می دهند که از نزدیک نور محیط را تقلید می کند. برخلاف جعبه های نرم ، که به شما امکان کنترل جهت را می دهند ، چترها نوع نامحدودتری از نور را تولید می کنند که تقریباً همه جا را فرا می گیرد.
چتر دو نوع دارد: شلیک کننده و انعکاسی. گرچه از نظر ذاتی شباهت دارند ، اما از نظر شکل ظاهری و نحوه استفاده از آنها تفاوتهای کمی وجود دارد.

چترهای بازتابنده در خارج مات هستند و در داخل از مواد فلزی و انعکاسی ساخته شده اند. برای پخش نور با این نوع چتر ، کافی است آن را طوری تنظیم کنید که قسمت بازتابنده داخلی رو به سوژه باشد ، سپس فلاش را به داخل ماده بازتابنده شلیک می کنید تا نور “سخت” بخورد و منعکس کننده ، نرمتر ، گسترده تر ، و حتی بیشتر نور روی موضوع است.

چترهای شفاف با یک ماده ساده ، سفید و نیمه شفاف ساخته می شوند. برای پخش نور با این چترها ، باید قسمت بیرونی چتر را به سمت سوژه خود قرار داده و فلاش را به داخل دهانه شلیک کنید تا نور از مواد شفاف عبور کند و باعث شود نرمتر شود. برخلاف چتر بازتابنده ، کنترل نوری که با شلیک ایجاد می شود کمی آسان تر است.

چترها در حالت سنتی استفاده می شوند ، نور غیر مستقیم و برگشتی تولید می کنند که ممکن است به منبع فلاش بیشتری از منبع نوری که استفاده می کنید نیاز داشته باشد. از آنجا که چترها نوع گسترده تری از نور پراکنده را تولید می کنند ، استفاده از آن برای مبتدیان آسان تر است. یک چتر را به سمت یک سوژه نشانه رفته و voilà را ببینید ، شما نور نرم دارید! از دو مورد با هم استفاده کنید و فکر خواهید کرد که شما یک نابغه روشنایی هستید.

برای نشان دادن تفاوت های قابل مشاهده بین چتر و سافت باکس ، من یک تست مقایسه را با استفاده از دو منبع نور بزرگ انجام دادم. 

همانطور که مشاهده می کنید ، حتی یک سافت باکس سبک مانند سری PZ ارزان نیست بنابراین تمام آن جهت گیری با یک قیمت همراه است. برای عکسهای آزمایشی خود از هیچ نور پرتاب کننده یا بازتابنده ای استفاده نکردم زیرا می خواستم تأثیر کلی اصلاح کننده نور مورد استفاده را مشاهده کنید.

برای داشتن دیافراگم f / 8 و دستیابی به نوعی از عمق میدان که دوست دارم هنگام ساخت یک پرتره به طول سه چهارم ، من برق Flashpoint 620M را بین یک هشت و یک و نیم نیرو با استفاده از مونولایت به طور مداوم تنظیم می کنم دکمه خروجی متغیر. از هیچ منعکس کننده ای استفاده نشده است.

برای اطمینان از اینکه وقتی به چتر چرخیدم هیچ چیزی حرکت نمی کند ، نوار گافر را روی زمین قرار دادم تا Flashpoint 620M را قرار دهم ، اکنون چتر سهموی 64 اینچی Flashpoint 16 دنده نصب شده است. دو اتفاق افتاد: یکی که واضح است و دیگری که نیست. نکته واضح این است که نورپردازی بسیار گسترده تر ، ملایم تر است و با مدلسازی کمتری روی صورت سوژه انجام می شود و نور بیشتری روی پس زمینه می ریزد. چیزی که مشخص نیست این است که چون نور تابیده می شود مقدار کم است ، بنابراین تنظیمات قرار گرفتن در معرض من در f / 6.3 و ISO 160 به 1/125 ثانیه تغییر می کند.

برخلاف چترهایی که قابل بخشش هستند ، سبك های سبك به دانش اساسی در مورد متعادل كردن نور اصلی در برابر پر كردن نور (كه ممكن است حتی چتر یا فقط بازتابنده باشد) نیاز دارند ، بنابراین نور بیش از حد متضاد تولید نخواهد كرد (البته مگر در مواردی كه شما می خواهید ) راه اندازی جعبه های نرم افزاری نیز کمی پیچیده تر است ، اگرچه مجموعه ای از مجموعه های جعبه نرم افزاری Flashpoint ساده ترین مجموعه برای جمع آوری تمام مواردی است که من تاکنون استفاده کرده ام. اما گزینه ها همان چیزی است که کل این بحث در مورد آن است. شما اصلاح کننده نوری را انتخاب می کنید که با نوع پرتره ای که می خواهید ایجاد کنید مطابقت داشته باشد. گاهی اوقات به یک چتر احتیاج دارید ، و گاهی اوقات یک بانک سبک است. هیچ راه حل “یک اندازه متناسب با همه” برای روشنایی وجود ندارد. همانطور که لنز و ISO مناسب را برای عکس با نور طبیعی انتخاب می کنید ، هنگام کار با نور مصنوعی نیز باید ابزار مناسب را برای کار انتخاب کنید.

مطالب مرتبطدلیل تار شدن عکس ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *