تشخیص عکس معمولی از فتوشاپ

به نظر می رسد این روزها فتوشاپ همه جا هست.
در همه چیز از عکاسی در سفر گرفته تا افراد مشهور اینستاگرام استفاده می شود.
به راحتی می توان تشخیص داد که یک عکس دستکاری شده است.
با دقت به پس زمینه نگاه کنید و ببینید آیا همه چیز در فوکوس و/یا پیچ خورده است.
اگر نمی توانید جزئیات فرد را ببینید ، احتمالاً فتوشاپ شده است.

بیشتر آنچه که می بینیم فتوشاپ شده است ، خواه اصلاح موها باشد یا عکس هایی که به شدت دستکاری شده اند.

1. پس زمینه به نظر می رسد پیچ خورده یا دستکاری شده است

در اینجا یک مورد واضح وجود دارد که در سال 2014 خبرساز شد ، زیرا افراد – به ویژه افراد مشهور – از برنامه های عکس جدیدی استفاده کردند که به آنها اجازه می داد شکل بدن خود را دستکاری کنند. تنها مشکلی که وجود داشت این بود که آنها به پس زمینه توجه نکرده اند و ناگهان الگویی در دیوار یا کف ، خمیده و مخدوش به نظر می رسید.
دی یونکر می گوید: “وقتی باسن را فشار می دهید تا کمی لاغرتر شود و در پشت آن مفصل دارید ، در بسیاری از مواقع ، افراد پس زمینه را اصلاح نمی کنند.” “اگر باسن را به داخل فشار دهید و یک قاب در پشت آن وجود داشته باشد ، قاب خمیده می شود و دیگر مستقیم نخواهد بود.”

2. همه چیز در تصویر در فوکوس است

وقتی همه چیز در تصویر در فوکوس باشد ، احتمال اینکه ترکیبی از چندین تصویر باشد خوب است.

دی یونکر می گوید: “اگر افرادی دارید که در فاصله 50 فوتی یکدیگر قرار دارند ، فرد پشت نباید واضح باشد.” “اگر همه چیز واضح باشد ، به احتمال زیاد فتوشاپ است. در واقع هیچ دوربینی نمی تواند این کار را انجام دهد.”

گاهی اوقات فقط به وضوح تصویر در فتوشاپ یا یک برنامه مشابه مربوط می شود ، اما وقتی تمام مناظر در پس زمینه و پیش زمینه واضح هستند ، معمولاً دو یا چند عکس به هم چسبیده اند.

3. هیچ خط یا منافذی روی صورت کسی وجود ندارد

 بسیاری از برنامه های بد موجود در واقع فقط پوست را تار می کنند به جای آنکه آن را به شیوه ای حرفه ای اصلاح کنند.

متخصصان حرفه ای فتوشاپ هنرمندانی هستند که به تصویر نگاه می کنند و از واقعی بودن آن اطمینان حاصل می کنند ، حتی زمانی که جوش ها را بیرون می آورید یا مناطق ناهموار دیگر را اصلاح می کنید. اما برنامه های Photoshop یا اصلاح تصویر فقط یک نرم افزار هستند.

دی یونکر می گوید: “هنگامی که آنها پوست شما را روتوش می کنند ، در واقع رنگ ها را با هم تار می کند و آن را در حدی ترکیب می کند که حتی شبیه پوست نیست.” “به نظر می رسد که شما نقاشی شده اید.”

4. الگوهایی در تصویر وجود دارد

یک راه حل آسان که Photoshoppers آماتور انجام می دهد ، شبیه سازی یا کپی کردن یک ناحیه از تصویر و قرار دادن آن در جایی دیگر است.

این الگوها در ابتدا ممکن است مسئله ای به نظر نرسند ، اما مغز ما سخت در جستجوی آنها است و این راهی واقعاً آسان برای افراد است که اشتباه کلونینگ شما را تشخیص دهند.

بزرگترین ناحیه ای که می تواند مشکل ایجاد کند زمانی است که شما پوست خود را اصلاح می کنید.

وی می گوید: “هنگام تلاش برای از بین بردن لکه یا علامت روی پوست ، بسیاری از افراد یک ناحیه از پوست خود را در قسمتی دیگر کپی می کنند.” “اما اگر این کار را انجام ندهید ، الگویی از یک چیز را بارها و بارها یکسان خواهید دید. هنگامی که از نزدیک روی آن کار می کنید ، آن را به عنوان یک مسئله بزرگ تصور نمی کنید ، اما زمانی که عقب می کشید ، مشکل را می بینید. “

مطالب مرتبط:  نکات مهم عکاسی در ساعات طلایی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *