ترکیب بندی در عکاسی معماری

توسعه دیدگاه ها و تکنیک های ترکیب بندی ما احتمالاً روندی پایان ناپذیر خواهد بود ، زیرا ترکیب بندی در ژانرهای مختلف عکاسی یک چالش جدید و منحصر به فرد را برای هر دسته فراهم می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل خرید رینگ لایت

 

به عنوان مثال ، عکاسی از معماری مجموعه ای از ترفندهای خاص خود را در زمینه ترکیب دارد ، که باعث بهبود عکس های شما می شود.

به طور خاص ، عکاسان مبتدی می توانند از تمرین اصول ترکیب بندی با ساختمان به عنوان سوژه اصلی خود بسیار بهره مند شوند.

کادر بندی در عکاسی معماری

برای حفظ خود معماری به عنوان سوژه اصلی عکس ، برخی از عکاسان ممکن است دریابند که آنها تمایل دارند کادر را با ساختمان پر کنند نه اینکه اجازه دهند محیط اطراف آن دیده شود.

در حالی که مطمئناً می توانید با پر كردن کادر با جزئیات خوب ، به برخی از تصاویر معماری قدرتمند دست یابید ، اما گرفتن كل ساختمان و بافت آن امری ضروری است! عکسهای خود را با کادربندی ساختمانها یا سایر سازه های معماری در محیط اطراف خود متمایز کنید.

بهبود ترکیب در عکاسی معماری

بسیاری از تکنیک های مورد استفاده برای تسلط بر ترکیب بندی معماری مشابه رهنمودهای کلی است که ترکیب بندی مناسبی را ایجاد می کند ، اما مدتی زمان می برد تا برخی از استراتژی های خاص را در زمینه عکاسی از ساختمان درک کنید.

1- قانون یک سوم را فراموش نکنید

برای تجسم این قانون ، یک عکس را با سه خط به صورت افقی و عمودی به یک سوم تقسیم کنید تا برای شما 9 جعبه برابر باقی بماند.

تحقیقات نشان داده است که چشم انسان بیشتر بیشتر روی این نقاط تقاطع تمرکز دارد ، بنابراین از قانون یک سوم استفاده کنید تا یک تصویر معماری متعادل ایجاد کنید که سوژه با این نقاط همسو شود.

2- از خطوط پیشرو استفاده کنید

عکاسی از معماری به ویژه روش خوبی برای یافتن و استفاده از خطوط اصلی در عکسهای شما است.

لبه های تیز و جزئیات معماری یک ساختمان فرصت های فراوانی را برای هدایت نگاه بیننده به نقطه مورد علاقه دیگری در عکس یا حتی به بی نهایت فراهم می کند.

متفاوت بودن نحوه عکاسی از این خطوط به شما امکان می دهد چگونگی درک بیننده از تصویر شما را کنترل کنید ، به شما قدرت ترکیب و تأثیر عکس های حاصل را می دهد.

به علاوه ، جهت گیری خطوط پیشرو شما حتی ممکن است احساسات را منتقل کند! به عنوان مثال خطوط مورب اغلب با حرکت همراه هستند. یافتن خطوط منحنی ممکن است به راحتی در عکس های معماری یافت نشود ، اما آنها نیز ترکیب جالبی را ایجاد می کنند.

3- به دنبال تکرار باشید

تکرار در یک عکس به نوعی زیباست – در واقع یافتن الگوهای معماری و عکاسی از آنها به روشی جالب به بینندگان کمک می کند تا با عکس شما ارتباط برقرار کنند. “ریتم” یک الگوی ترکیب پویاتر برای جذب و حفظ علاقه ایجاد می کند.

4- از بافت ها برای جلب توجه استفاده کنید

مصالح ساختمانی مانند آجر ، بتن و چوب با بافت اولیه برای عکاسی مناسب هستند. جزئیات دیگر مانند حکاکی ، که بافت اضافی را به یک ساختمان می بخشد ، باعث ایجاد عناصر ترکیبی خوب می شوند.

بافت ها ، به ویژه وقتی از نزدیک دیده می شوند ، به عکاس اجازه می دهند شخصیت ساختمان را به بیننده منتقل کند.

5- در صورت لزوم از فضای منفی استفاده کنید

گول این را نخورید که هر قسمت از کادر باید با چیزی پر شود.

گاهی اوقات ، یک تخته سنگ خالی تا حدی باعث ترکیب بهتر می شود. این موضوع با توجه به اینکه فضای منفی، مفهومی است که اغلب در معماری استفاده می شود ، مناسب تر است! این فضای منفی (اغلب هنگام عکسبرداری از ساختمانها از آسمان) ، فضای اصلی را برای سوژه اصلی عکس فراهم می کند و به شما کمک می کند تا از ثبت عکس های نامرتب جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط:  ترکیب بندی در عکاسی منظره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *