تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

 

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت حرفه ای نیور NEEWER

 

عکاسی با پهپاد می تواند یک راه فوق العاده برای گسترش افق عکاسی شما باشد. با این حال، تجهیز پهپاد به لوازم جانبی مناسب برای عکاسی می تواند کمی مشکل باشد. لوازم جانبی زیادی برای عکاسی با پهپادها در دسترس است.

اگر به دنبال لوازم جانبی پهپاد هستید، متوجه خواهید شد که با گزینه‌های زیادی روبرو می‌شوید که برخی از آنها برای اکثر مردم کاملاً بی‌فایده هستند.

در این مقاله، ما در واقع آنها را به ترتیب اهمیت رتبه بندی می کنم.

ما بیشتر بر روی پهپادهای دوربین دار مانند DJI، Xiaomi، Hubsan، Parrot و غیره تمرکز خواهیم کرد و کمتر بر روی پهپادهای FPV تمرکز می کنیم، زیرا این دسته کاملاً متفاوت است.

1- فیلترهای ND 

فیلترهای ND مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

فیلترهای ND برای عکاسی با پهپاد

فیلترهای ND بیشترین تفاوت را در نتیجه نهایی آنچه که یک پهپاد دوربین دار واقعاً برای آن ساخته شده است، یعنی گرفتن فیلم و عکس ایجاد می کند.

فیلتر ND چیست؟

فیلترهای ND یک جفت عینک آفتابی برای پهپاد شما هستند، یک لنز کوچک و کمی مات که روی دوربین اصلی پهپاد خود قرار می دهید.

نقش فیلترهای ND در پهپاد چیست؟

عملکرد اصلی فیلترهای ND مسدود کردن بخشی از نوری است که وارد دوربین می شود. چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟

به چند دلیل، مانند جلوگیری از تابش خیره کننده، و حذف انعکاس های عجیب و غریب خورشید، اما مهم ترین آنها حفظ قانون شاتر 180 در سینماتوگرافی است.

قانون شاتر 180 درجه چیست؟

اگر اصول اولیه دوربین ها را نمی دانید، ممکن است این توضیح کافی نباشد، اما در اینجا هدف من برای توضیح آن است:

همانطور که احتمالا می دانید، هر دوربینی دارای سرعت شاتر است، به این معنی که دوربین پهپاد با چه سرعتی چشمک می زند تا نور را به داخل راه دهد. این در زمان اندازه گیری می شود (مدت زمانی که چشمان خود را قبل از هر پلک زدن باز نگه می دارد).

این عدد معمولاً بسیار کوچک است، چیزی شبیه 1/120 یا 1/80 (که یک ثانیه تقسیم بر 80 است).

نرخ فریم نیز وجود دارد، که همانطور که می دانید به این معنی است که در چند فریم در ثانیه عکس می گیرید.

در اینجا قانون شاتر 180 درجه مطرح می شود.

اگر سرعت شاتر خیلی کم باشد (عدد بسیار کوچکی مانند 1/600) به این معنی است که پهپاد واقعاً سریع چشمک می زند (به زبان غیر معمول) و فیلم به پایان خواهد رسید و به هیچ وجه سینمایی نیست.

این بسیار آشکار است، به خصوص در هنگام استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، زیرا حرکت تقریباً دائمی در دوربین وجود دارد (وگرنه خسته کننده است).

برای جلوگیری از این امر و ایجاد یک فیلم صاف کرمی، باید مقداری تاری حرکتی داشته باشید که با استفاده از قانون شاتر 180 درجه ایجاد می شود:

سرعت شاتر شما باید ۲ برابر نرخ فریم شما باشد.

بنابراین اگر با سرعت 30 فریم بر ثانیه فیلمبرداری می کنید، سعی کنید به 1/60 برسید (در این مورد 60 باید 2×30 باشد). اگر با سرعت 60 فریم در ثانیه فیلم می‌گیرید، سعی کنید به 1/120 برسید.

و اینجاست که فیلترهای ND به عنوان بهترین لوازم جانبی برای پهپادها وارد عمل می شوند
اگر سعی کنید قانون 180 درجه را در یک روز آفتابی مطابقت دهید، متوجه خواهید شد که تصویر بسیار نوردهی می شود و فرض کنید که ISO نمی تواند کمتر از 200 باشد.

بنابراین تنها راه برای هر دوربینی که بتواند تصویر را به درستی در معرض دید قرار دهد این است که سرعت شاتر را تا حد زیادی تغییر دهد و در نهایت با فیلم‌های لرزان مواجه می‌شوید که خیلی واضح هستند و اصلاً سینمایی نیستند.

استفاده از یک فیلتر ND مناسب در بالای پهپاد، نور را تا سطح مربوطه مسدود می کند تا بتوانید قانون شاتر 180 درجه و فیلم خود را کرمی و صاف نگه دارید.

فیلترهای ND همچنین می توانند با لنزهای پلاریزه ارائه شوند، بنابراین لایه دیگری از حرفه ای بودن را اضافه می کند. این بدان معنی است که بازتاب های عجیب و غریب را از شیشه، شیشه ماشین و آب حذف می کند.

بهترین فیلتر ND برای پهپاد شما چیست؟

فیلترهای ND معمولاً در بسته های حداقل 3 تایی عرضه می شوند (این چیزی است که من به شما توصیه می کنم بخرید). آنها مجموعه ای از اعداد روی خود دارند، چیزی شبیه به 8، 12، 24، 64 و غیره که در آنها هر چه تعداد بیشتر باشد، نور بیشتری را مسدود می کنند.

بنابراین شما باید فیلتر ND مناسب را برای نور روز قرار دهید و قبل از پرواز آن را تنظیم کنید.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک بسته حداقل چندتایی تهیه کنید تا از بین آنها چه چیزی را انتخاب کنید.

2. کوله پشتی و کیف – کدام یک از آنها بهتر است؟

کیف حمل مورد نیاز برای پهپاد

کیف حمل مورد نیاز برای پهپاد

برخی از پهپادها قبلاً با کیف یا کوله پشتی خود مستقیماً از سازنده ارائه می شوند، اما تعداد بسیار کمی از آنها محافظت مناسب یا قابلیت حمل خوب برای سایر لوازم جانبی شما ارائه می دهند.

یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن‌تر کردن حمل‌ونقل پهپاد و یافتن روشی یکپارچه برای ذخیره‌سازی صحیح سایر وسایل و لوازم جانبی دوربین، خرید کیف حمل مناسب است.

در اینجا برخی از مزایای کیف حمل مناسب آورده شده است:

ضد آب – در حالی که موارد بسیار کمی واقعاً ضد آب وجود دارد، مطمئناً می توانید متوجه شوید که بیشتر آنها ضد آب هستند.
جلوگیری از آسیب‌های ناشی از اتفاقات- به این معنی است که لحظه‌ای که شخصی به اشتباه روی آن می‌نشیند، پهپادهای بسیار گران قیمت شما ممکن است شکسته شوند. به همین دلیل است که یک کیس خوب دارای محافظ فوم و یک پوشش محافظ بیرونی است.
بخش بندی – بیایید مثال قبلی را در نظر بگیریم که در آن پهپاد، کنترلر، دوربین، باتری و تعدادی لوازم جانبی خود را دریافت می کنید و همه آنها را در یک محفظه کوله پشتی می اندازید. همه چیز خراشیده می شود! این بدان معنی است که داشتن محفظه های جداگانه برای حداقل برخی از تجهیزات اصلی تا حد زیادی از آسیب جلوگیری می کند. 
شکاف‌هایی برای لوازم جانبی اضافی – ممکن است چیزهایی مانند باتری‌های اضافی در کیف استانداردی که پهپاد با آن عرضه می‌شود جای نگیرد و حمل جداگانه آن‌ها دردسرساز است. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هر کیفی را که می‌گیرید، حداقل 2 باتری اضافی (به‌جز باتری موجود در پهپاد) در خود جای دهد. جیب‌ها و جاهایی برای لوازم جانبی دیگر مانند کابل‌ها و بالشتک‌های فرود نیز اضافه می‌شوند.

3. کارت میکرو SD برای پهپادها – این لوازم جانبی چقدر مهم است؟

کارت حافظه مورد نیاز برای عکاسی با پهپاد

کارت حافظه برای عکاسی با پهپاد

در حالی که انتخاب کارت Micro SD ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، عواقب انتخاب یک کارت اشتباه می تواند از هر چیز دیگری در این لیست مخرب تر باشد.

از آنجایی که این روزها اکثر پهپادها با کیفیت 4k ضبط می کنند (بعضی از آنها با کیفیت 6k یا 8k مانند Autel Evo 2)، توانایی کارت های Micro SD برای نوشتن سریع داده ها هنگام ضبط بسیار مهم است.

رزولوشن به خودی خود همه چیز نیست، زیرا Bitrate همچنین می‌تواند مقدار داده‌ای را که یک میکرو اس‌دی باید در هر ثانیه ضبط کند را تا حد زیادی افزایش دهد.

حتی با کوچکترین پهپادهایی مانند Mini 2 که با سرعت بیش از 100 مگابیت در ثانیه فیلمبرداری می کنند، جای تعجب نیست که ما به دستگاه های ذخیره سازی داده جدی نیاز داریم.

بهترین کارت های Micro SD برای پهپادهای 4k کدامند؟

در حالی که امروزه اکثر کارت‌ها می‌توانند 1080p را کنترل کنند، وقتی به یک سطح می‌رویم، باید موارد زیر را در کارت micro sd بررسی کنیم:

کلاس سرعت
حداقل سرعت نوشتن ترتیبی
تولید کننده (برند)
حجم (128 گیگ مناسب است)

دو برندی که پیشنهاد می کنیم سراغشان بروید سن دیسک و سامسونگ هستند.

انواع کارت حافظه برای عکاسی با پهپاد

انواع کارت حافظه برای عکاسی با پهپاد

کلاس سرعت و سرعت نوشتن

این مهمترین چیزی است که باید در کارت micro SD برای پهپاد 4k خود به دنبال آن باشید.

جدول زیر محدوده عملکرد هر رزولوشن و سرعت نوشتن را برای دسته مربوطه نشان می دهد.

طبقه بندی معمولاً به 3 نوع تقسیم می شود:

کلاس سرعت – (2،4،6،10) – روشی قدیمی برای شناسایی سرعت نوشتن. برای هر پهپاد 4k فقط باید کلاس 10 (نوشتن با 10 مگابیت در ثانیه) را دریافت کنید
کلاس سرعت UHS – (1 یا 3) – هر دوی این کلاس های سرعت با 4k کار می کنند، اما هرچه بالاتر باشد بهتر است.
کلاس سرعت ویدیو (از V6 تا V90) – این نشان دهنده mb/s سرعت نوشتن است و برای ویدیوی 4k باید حداقل نسخه 10 و بالاتر را انتخاب کنید.
بنابراین برای انتخاب سرعت نوشتن مناسب برای کارت micro SD، حداقل یک کارت 10 مگابایت بر ثانیه، ترجیحاً حتی 30 مگابایت بر ثانیه انتخاب کنید.

4. آفتابگیر برای کنترلر پهپاد شما

آفتابگیر برای کنترلر پهپاد

آفتابگیر برای کنترلر پهپاد

داشتن یک آفتابگیر برای کنترلر پهپاد به عنوان یک وسیله جانبی دست کم گرفته می شود تا زمانی که واقعاً از آنجا بیرون بیایید و ببینید چقدر دشوار است که در یک روز آفتابی روی صفحه نمایش خود ببینید.

این می تواند منجر به نوردهی نامناسب دوربین، تصادف و عکس های بد شود.

5. دستکش های زمستانی پهپاد  – به طرز شگفت آوری لازم است

دستکش زمستانی برای عکاسی با پهپاد

دستکش زمستانی برای عکاسی با پهپاد

هنگام آزمایش برخی لوازم جانبی، یک جفت دستکش عکاسی زمستانی نیز سفارش دهید

آنها دستکش هایی هستند که برای کنترل بهتر صفحه نمایش یا دوربین، می توان قسمت بالایی انگشتان را از آن جدا کرد.

با این حال، به نظر می رسد که اینها با پهپادهای پرنده نیز بسیار خوب کار می کنند..

این دستکش ها تمام مشکلات یخ زدن انگشتانتان را حل می کنند. این فوق‌العاده است که هنگام کار با یک دستگاه پرنده بسیار حساس، دست‌هایتان یخ نمی زند.

مطالب مرتبط: عکاسی HDR چیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *