تجهیزات ضروری برای عکاسی ماکرو

اگرچه گرفتن عکس های ماکرو خوب دشوار است ، اما لازم نیست گران باشد. در حقیقت ، یک کیت کامل از ملزومات عکاسی ماکرو می تواند کمتر از 100 دلار هزینه داشته باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نورپردازی خلاقانه با استفاده از رینگ لایت

 

دوربین مناسب برای عکاسی ماکرو

برای گرفتن عکسهای ماکرو عالی ، نیازی به دوربین DSLR یا دوربین بدون آینه ندارید. تهیه دوربین با لنزهای قابل تعویض هنوز مهم است ، اما فراتر از آن ، تفاوت بین دوربین ها در عکاسی ماکرو به اندازه سایر ژانرهای عکاسی مشهود نیست.

دلیل آن دو چیز است. اول ، برای اکثر عکاسی های ماکرو ، برای به دست آوردن عمق میدان کافی ، از دیافراگم های باریک مانند f/11 یا f/16 قرار استفاده می کنید. تفاوت بین یک دوربین 24 مگاپیکسلی و یک دوربین 45 مگاپیکسلی در این دیافراگم ها بسیار کمتر است.

لنز مناسب برای عکاسی ماکرو

به جای دوربین ، مهمترین وسیله برای عکاسی ماکرو ، لنز است. در اینجا مواردی است که توصیه می کنیم هنگام تصمیم گیری در مورد لنز عکاسی ماکرو به آنها توجه کنید.

ابتدا یک لنز با حداکثر بزرگنمایی بالا تهیه کنید. به دنبال لنزی باشید که می تواند به بزرگنمایی 1: 1 یا بیشتر برسد. (اگر با معنی این موضوع آشنا نیستید ، مقاله ما در مورد بزرگنمایی را بررسی کنید.)

ثانیاً ، لنزهایی با فاصله کار مناسب را در اولویت قرار دهید. فاصله کاری به این معناست که چقدر فضای بین لنز و سوژه عکاسی ماکرو دارید. بسیاری از لنزهای ماکرو تنها چند اینچ / سانتی متر بین لنز شما و سوژه شما دارند. این باعث می شود که نور طبیعی را مسدود کرده یا سوژه خود را بترسانید. لنزهای با فاصله کانونی بیشتر تقریباً همیشه فاصله کار بیشتری دارند. به همین دلیل یک لنز 90 میلی متری یا بیشتر را توصیه می کنیم.

تجهیزات نورپردازی برای عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو بیشتر با نور مصنوعی به ویژه فلاش انجام می شود. این به سادگی بهترین راه برای دریافت نور کافی بر روی سوژه شما در هنگام عکاسی با دیافراگم هایی مانند f/16 و f/22 است. حتی اگر از سه پایه عکاسی می کنید، یک فلاش برای فریز کردن حرکت مفید است. (اگر فقط از عکاسی ماکرو از سوژه های ایستا استفاده می کنید ، می توانید در عوض با نورهای ثابت کنار بیایید ، اما این یک قاعده نیست.)

رینگ لایت

رینگ لایت ها معمولاً آنقدر روشن نیستند که بتوانند برای عکاسی ماکرو خوب کار کنند ، به جز پر کردن سایه روی سوژه شما. یک فلاش معمولی صدها بار روشن تر است. در برخی از رینگ لایت ها نیز فریب حالت فلاش را نخورید. تنها کاری که می کند این است که نور را برای حداکثر یک ثانیه روی حداکثر روشنایی تنظیم می کند. اما هنوز هم به اندازه یک فلاش روشن نیست. 

فلاش TTL

برای انعطاف پذیری بیشتر در عکاسی ماکرو می توانید مراحل مشابه بالا را با فلاش خودکار (TTL) دنبال کنید. یک فلاش TTL می تواند قدرت فلاش را برای جبران کم و زیاد کند. نقطه ضعف فلش TTL این است که پیش فلاش مورد استفاده برخی از سوژه های سریع را از بین می برد. در کسری از ثانیه بین پیش فلاش و فلاش ، سوژه می تواند دور شود و عکس شما یک کادر خالی خواهد بود!

سه پایه

سه پایه می تواند برای عکاسی ماکرو مفید باشد. اگر از بسیاری از سوژه های بدون حرکت (یا آنهایی که فقط در باد حرکت می کنند ، مانند گل ها) عکس بگیرید ، یک سه پایه ضروری است. همچنین به شما این امکان را می دهد که به جای اتکا به فلاش ، از نور طبیعی راحت تر استفاده کنید.

ریل های ماکرو

اگر از بسیاری از موضوعات استاتیک ، مخصوصاً در استودیو ، عکس می گیرید ، باید مجموعه ای از ریل های ماکرو را در نظر بگیرید. اینها به شما امکان می دهند با حرکت دادن دوربین خود در گام های بسیار کوچک ، فوکوس کرده و ترکیب را تغییر دهید ، بر خلاف چرخاندن حلقه فوکوس بر روی لنز شما. اگر می خواهید برای عکاسی ماکرو از فوکوس استفاده کنید ، ریل های ماکرو بسیار مفید هستند. حتی برخی از ریل های انباشته فوکوس خودکار وجود دارد که می تواند روند را برای عکاسانی که به طور معمول بیش از 100 پشته تصویر می گیرند ، روان کند.

مطالب مرتبط:  تنظیمات برای عکاسی ورزشی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *