تبدیل عکس سیاه و سفید به رنگی

عکس های قدیمی به صورت سیاه و سفید ثبت شده اند ، اما روش های ویرایش عکس دیجیتال تصور رنگی گذشته را آسان می کند. و با کمی هوش مصنوعی یا برخی ظرافت های فتوشاپ ، نیازی نیست که پیتر جکسون باشید تا تاریخچه خود را به یاد بیاورید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی از غذا

 

بازنگری یک عکس قدیمی در فتوشاپ بیشترین کنترل را در مورد اینکه چه رنگی از اشیا به وجود می آید فراهم می کند ، اما برنامه هایی مانند Colorize و Photoshop Elements گزینه های رنگ آمیزی را هنگامی که مهارت فتوشاپ لازم ندارید ارائه می دهند.

راه سریع رنگ آمیزی عکس سیاه و سفید

به لطف هوش مصنوعی ، رنگ آمیزی دستی عکس تنها گزینه نیست. با پیشرفت این فناوری ، برنامه های بیشتری اعم از موبایل و دسک تاپ ، گزینه تغییر رنگ عکس قدیمی را ادغام می کنند. Colorize (iOS) ، Colorize Images (Android) و Photoshop Elements از جمله برنامه های دارای رتبه برتر برای انجام این کار هستند.

Colorize یک برنامه iOS است که از A.I. برای یادآوری مجدد عکس ها. پس از وارد کردن عکس ها ، با یک ضربه تصویر تصویر به رنگ تبدیل می شود. بارگیری و امتحان برنامه رایگان است ، اما برای بارگیری نسخه جدید عکس به هزینه اشتراک یا هر تصویر نیاز دارد.

Colorize Images یک برنامه مشابه توسط توسعه دهنده دیگری برای کاربران اندروید است. بارگیری رایگان است ، اما برنامه برای ذخیره عکسهای رنگی شده به هزینه هر تصویر یا اشتراک نیاز دارد.

برای به یاد آوردن مجدد عکس ها روی دسک تاپ ، Photoshop Elements یک ابزار جدید رنگ آمیزی اضافه شده توسط A.I. که در چند کلیک کار می کند. علاوه بر اینکه فقط به یاد آوردن عکس می پردازد ، عناصر تعداد انگشت شماری از گزینه های مختلف را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید نتیجه ای را که بهترین به نظر می رسد انتخاب کنید.

Google Photos همچنین یک ابزار رنگ آمیزی را لانچ کرده است ، اما هنوز خارج از نسخه بتا راه اندازی نشده است.

نحوه رنگ آمیزی عکس سیاه و سفید در Adobe Photoshop

آیا به کنترل بیشتری بر روند نیاز دارید؟ تغییر رنگ عکس ها در فتوشاپ کنترل بیشتری را ارائه می دهد. افزودن رنگ به این عکس عروسی از پدربزرگ و مادربزرگ بزرگم چند ساعت طول کشید ، اما مسلماً انجام آن بسیار سرگرم کننده بود.

1. مطمئن شوید که تصویر در CMYK باشد.
برای شروع ، مطمئن شوید که عکس شما در حالت CMYK باشد و در حالت خاکستری نباشد. به Image> Mode بروید و رنگ CMYK را بررسی کنید.

2. یک شی واحد را انتخاب کنید.

برای رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید قدیمی ، باید انتخاب کنید ، یکی برای هر رنگی که می خواهید اضافه کنید.

فتوشاپ دوازده روش مختلف برای انتخاب دارد – راهی اشتباه وجود ندارد ، اما برخی از گزینه ها راحت تر از بقیه است. من سریعترین راه برای انتخاب رنگ برای تغییر رنگ عکس را پیدا کردم ، ابزار Select and Mask است که با رفتن به Select> Select and Mask قابل دسترسی است.

در داخل پنجره Select and Mask ، انتخاب خود را با استفاده از ابزار قلم مو ، اولین ابزار در جعبه ابزار در سمت چپ ، انجام دهید. سپس ، انتخاب را با استفاده از برس Refine یا برس دوم در آن جعبه ابزار اصلاح کنید. با استفاده از نمادهای منفی و منفی در بالا مشخص کنید که می خواهید ناحیه از قسمت انتخاب شده اضافه شود یا خیر ، و اندازه ابزار برس را در صورت لزوم تنظیم کنید. در سمت راست ، از لغزنده های صاف و مشخصه استفاده کنید تا از لبه های خشن در انتخاب جلوگیری کنید.

هنگامی که از انتخاب خوشحال شدید ، تأیید را کلیک کنید.

3. یک لایه تنظیم رنگ ثابت ایجاد کنید.

با فعال بودن انتخاب ، یک لایه تنظیم رنگ ثابت برای انتخاب ایجاد کنید. به Layer> New Fill Layer> Solid Color بروید یا در پانل لایه ها ، روی نماد لایه تنظیمات کلیک کنید و Solid Color را انتخاب کنید. رنگ مورد نظر خود را برای آن شی انتخاب کرده و OK را کلیک کنید. اکنون انتخاب شما باید مانند یک شی کاملاً رنگی و کاملاً رنگی به نظر برسد.

بعد ، در پانل لایه ها حالت ترکیب رنگ را انتخاب کنید – روی منوی کشویی که به طور پیش فرض “عادی” است کلیک کنید ، و “رنگ” را از لیست گزینه ها انتخاب کنید. با انتخاب حالت رنگ ، باید درجه بندی عکس اصلی را ببینید و انتخاب نباید به این شکل باشد که فقط آن را با ابزار سطل رنگ پر کرده اید.

برای اینکه رنگ کاملا درست شود ، از گزینه opacity در صفحه لایه ها استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی جعبه رنگ جامد که در لایه تنظیم داخل صفحه لایه ها است ، دوبار کلیک کنید تا رنگ جدیدی برای لایه انتخاب کنید.

نکته: اگر در درست درست کردن رنگ مشکل دارید ، یک عکس الهام بخش با رنگ های مشابه باز کنید و از ابزار قطره چکان برای گرفتن آن رنگ استفاده کنید. تا وقتی که سعی کردم رنگ پوست را از عکس دیگری بگیرم ، نمی توانم رنگ پوست را در تصویر نمونه کاملا درست کنم.

4. انتخاب را اصلاح کنید.
به محض رنگ آمیزی شی ، معمولاً مشاهده خطاهایی که هنگام انتخاب اصلی انجام داده اید آسان تر است. از آنجا که شما از لایه های تنظیم استفاده می کنید و خود لایه پس زمینه را ویرایش نمی کنید ، تنظیم این خطاها آسان است. با انتخاب لایه تنظیمات ، به گزینه Select and Mask برگردید تا اصلاحات بیشتری انجام شود. به طور متناوب ، می توانید روی ماسک لایه در پانل لایه ها (نسخه سیاه و سفید لایه) کلیک کنید و از یک قلم مو رنگ سفید برای اضافه کردن به انتخاب و یک برس رنگ سیاه برای تفریق استفاده کنید. برای اشیا نیمه شفاف میزان تیرگی برس را کاهش دهید.

5- مراحل 2-4 را برای هر رنگ در عکس تکرار کنید.
این روند برای هر رنگی که می خواهید به عکس اضافه کنید باید تکرار شود. اگر دو شی با یک رنگ هستند – مانند برگهای دسته گل و بوتونیر در عکس نمونه – می توانید آنها را به همان انتخاب و همان لایه تنظیم اضافه کنید.

6. رنگ های سیاه را تنظیم کنید

پس از یادآوری مجدد ، ممکن است لازم باشد برخی از کنتراست ها را به تصویر اضافه کنید ، به خصوص اگر عکس قدیمی باشد. مناطق سیاه موجود در عکس نیازی به انتخاب و تغییر رنگ ندارند زیرا ، بر اساس تعریف ، رنگ سیاه فاقد رنگ است – اما اگر این یک عکس قدیمی یا اسکن شده باشد ، ممکن است رنگ های سیاه کاملاً مناسب به نظر نرسند.

 

لایه پس زمینه را انتخاب کنید ، سپس به Image> Adjustments> Curves بروید. رنگ های سیاه را از فهرست کشویی کانال انتخاب کنید تا فقط رنگ های سیاه را تنظیم کنید. منحنی را متناسب با تصویر خود تنظیم کنید – در تصویر نمونه ما ، سفیدها را روشن کردیم و رنگ های میانی و سیاه را تیره کردیم.

هنگامی که از تنظیمات خود راضی بودید ، تصویر را به عنوان JPEG ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید یا چاپ کنید. همچنین اگر بخواهید برگردید و تنظیمات بیشتری انجام دهید ، ممکن است بخواهید تصویر را به عنوان یک پرونده PSD ذخیره کنید. یک فایل PSD آن لایه های تنظیم را دست نخورده نگه می دارد.

مطالب مرتبط:  بهترین میکروفون برای ضبط فیلم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *