تبدیل عکس های آنالوگ به دیجیتال

آیا می خواهید عکس ها را دیجیتالی کنید؟ شما به راحتی می توانید از عکس های قدیمی با تبدیل آنها به کپی های دیجیتال با روش های مختلف، نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را حفظ کنید.

بهترین راه دیجیتالی کردن عکس ها چیست؟ بستگی به تعداد عکس های شما، بودجه شما، کاری که قصد دارید با عکس ها انجام دهید، و میزان وقت آزاد شما بستگی دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: تاثیر رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

وقت گذاشتن برای تبدیل عکس های خود به کپی های دیجیتال به آسانی گذاشتن آنها در یک آلبوم یا جعبه عکس نیست. حتی اگر دوست دارید با فیلم عکس بگیرید، دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید عکس های قدیمی را به کپی های دیجیتال تبدیل کنید.

آسیب رساندن به عکس های فیزیکی آسان است. آسیب آب، تغییر رنگ و پارگی های تصادفی همه عواملی هستند که می توانند مجموعه عکس های شما را برای همیشه خراب کنند. ساختن کپی های دیجیتالی به شما این امکان را می دهد که به تعداد مورد نیاز نسخه پشتیبان تهیه کنید. اکنون، هرگز نباید نگران از دست دادن کل سابقه خانوادگی خود در صورت وقوع سیل یا آتش سوزی باشید.

آلبوم‌های عکس، قاب‌ها و جعبه‌های ذخیره‌سازی می‌توانند فضای زیادی را در خانه شما اشغال کنند. از سوی دیگر، شما می توانید صدها هزار نسخه دیجیتال را روی یک هارد اکسترنال به اندازه یک کارت ذخیره کنید.

در ادامه به روش های دیجیتالی کردن عکس های آنالوگ می پردازیم:

عکس های قدیمی را در خانه اسکن کنید

وقت گذاشتن برای تبدیل عکس‌های قدیمی به کپی‌های دیجیتال بهانه‌ای عالی برای گذراندن چند بعدازظهر طولانی است. اسکن عکس‌های قدیمی در خانه با اسکنر زمان‌بر است، اما به شما کنترل کامل بر نحوه سازمان‌دهی، دیجیتالی کردن و ذخیره‌سازی عکس‌هایتان می‌دهد. به علاوه، یادآوری خاطرات قدیمی بسیار سرگرم کننده است.

استفاده از یک برنامه دیجیتالی کردن عکس ها

سرمایه گذاری مالی: کم

زمان: متوسط

اگر فقط به راهی برای اسکن سریع عکس های قدیمی به دیجیتال نیاز دارید، ممکن است نخواهید روی یک اسکنر تصویر سرمایه گذاری کنید. شاید در عوض، در خانه یکی از اعضای خانواده باشید و فقط به تلفن خود دسترسی داشته باشید.

مطمئناً، همیشه می‌توانید با استفاده از برنامه دوربین گوشی خود عکس بگیرید. اما پس از آن شما در معرض خطر ایجاد سایه، اعوجاج و تابش خیره کننده هستید. این برنامه ها به حذف این ویژگی ها کمک می کنند و شما را در فرآیند اسکن راهنمایی می کنند.

خدمات دیجیتالی کردن عکس ها

سرمایه گذاری مالی: بالا

زمان: کم

البته ساده ترین راه برای اسکن عکس های قدیمی این است که به سادگی به یک سرویس دیجیتالی کردن عکس مراجعه کنید. اگر نمی‌خواهید برای اسکن کردن عکس‌های قدیمی وقت بگذارید، این ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. با این حال، دیجیتالی کردن عکس‌های قدیمی به این روش دارای چند نکته منفی است.

یکی از مواردی که در نظر گرفته می شود، امنیت عکس هایی است که ارسال می کنید. باید عکس‌های خانوادگی‌تان را برای غریبه‌ای بفرستید، و اغلب به سیستم پستی اعتماد می‌کنید که برخی از با ارزش‌ترین خاطراتتان را دارد. این غریبه هر عکسی را که برای او ارسال می‌کنید می‌بیند.

پس از دیجیتالی کردن عکس ها چه کاری انجام می دهید؟

اکنون که با موفقیت تمام عکس‌های فیزیکی خود را به دیجیتال تبدیل کرده‌اید، گزینه‌های شما برای حرکت رو به جلو بی‌پایان است.

می‌توانید کپی‌هایی از عکس‌هایتان را برای خانواده و دوستانتان بفرستید، یک نمایش اسلاید برای رویداد خانوادگی بعدی خود ایجاد کنید، یا هر لحظه‌ی فراموش نشدنی را در رسانه‌های اجتماعی برای لایک‌های فوری، نظرات و رضایت به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط: آموزش عکاسی با موبایل
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *