تاثیر ویروس کرونا بر صنعت عکاسی

ویروس کرونا باعث نگرانی گسترده ای شده است و مشاغل سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد ، از شرکت های بزرگ گرفته تا مغازه های کوچک. بازارهای جهانی سهام سقوط کرده اند ، رستوران ها تعداد کمتری از مشتریان خود را گزارش کرده اند و بخش مسافرت نیز دچار مشکل شده است. اما این موضوع چگونه بر صنعت عکاسی تأثیر خواهد گذاشت؟

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه انواع رینگ لایت

 

بسیاری از عکاسان شاهد کاهش درامد خواهند بود

اقتصاد جهان در آستانه رکود اقتصادی است و عکاسان از تأثیرات مالی معاف نیستند. عکاسی در دوران مدرن بیشتر یک کالای لوکس است تا یک ضرورت ، زیرا تقاضای آن با درآمد مشتریان افزایش و کاهش می یابد. با رکود اقتصادی ، باید تقاضا برای خدمات عکاسی را به طور کلی کاهش دهیم. البته ، عکاسانی که مارک های قدرتمندی ساخته اند ، با مشتریان مکرر و تقاضای زیاد ، ممکن است تأثیر کمتری را احساس کنند. اما ما به عنوان یک صنعت باید خود را برای کاهش موقت درآمد آماده کنیم.

عکاسان ورزشی تأثیر بازی های لغو شده را در سطح حرفه ای و آماتور احساس خواهند کرد. عکاسان عروسی تاثیر عروسی های به تعویق افتاده یا عروسی هایی با بودجه کم را احساس خواهند کرد. حتی عکاسان پرتره در استودیو ، مانند عکاسان سر عکاسی و عکاسان تازه متولد شده ، ممکن است با کاهش ارتباطات مشتریان خود ، محکم کردن کیف پول و گذراندن زمان بیشتر در خانه ، در تجارت افت کنند.

خط نقره این است که با کاهش هیستری و بهبود اقتصاد ، کاهش درآمد باید معکوس شود. همچنین ، معمولاً مشاغل عکاسی در مقایسه با سایر مشاغل کوچک مانند مغازه های خرده فروشی یا رستوران ها سربار کمی دارند ، بنابراین در صورت کاهش درآمد ، می توانند با کاهش هزینه ها انعطاف پذیر باشند.

فروش دوربین به پایین ترین حد خود می رسد

حتی قبل از کرونا ، فروش دوربین در 4 سال گذشته نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. اما مشکلات زنجیره تامین و اقتصاد رکود می تواند این موضوع را تشدید کند و منجر به سال بد دیگری برای این صنعت شود.

Canon R5 جدید که بسیار مورد انتظار بود ممکن است به تعویق بیفتد. نیکون D6 با تاخیر مواجه می شود. و نمایش های تجاری لغو می شوند ، رویدادهایی که در آن تبلیغات و تبلیغات برای این نسخه ها ایجاد می شود. حتی وقتی این دوربین ها برای خرید در دسترس قرار می گیرند ، بسیاری از متخصصان و آماتورها در صورت پیش بینی کاهش درآمد از سال قبل ، سرمایه گذاری در فناوری جدید را به تعویق می اندازند.

عکاسان باید روش های جدیدی را بکار گیرند

از آنجایی که مردم جهان عادت می کنند به جای دست دادن و در آغوش گرفتن با تکان دادن سر و پا سلام کنند ، عکاسان نیز باید خود را وفق دهند. ضدعفونی کننده دست در کیف دوربین عکاس ضروری خواهد بود. مهارتهای ژست بدون تماس ، فقط برای گفتار باید توسعه داده شود تا بتواند مشتریانی را که ترجیح می دهند هیچ گونه تماس فیزیکی نداشته باشند ، در خود جای دهد. به طور کلی ، عکاسان باید از آنچه در هنگام عکاسی لمس می کنند آگاهی بیشتری داشته باشند و برای شستن کامل دستان خود استراحت های مکرر داشته باشند.

عکاسان از این فرصت برای سرمایه گذاری در مشاغل خود استفاده می کنند

ما با چند توصیه به این موضوع پایان می دهیم. اگر شاهد افت در تجارت هستید ، دو گزینه دارید. می توانید در خانه بنشینید و در مورد به روزرسانی اخبار وسواس داشته باشید ، با Netflix خود را سرگرم کنید و وقت خود را در حالت اضطراب مداوم تلف کنید. یا ، می توانید در مشاغل خود سرمایه گذاری کنید تا تأثیر فعلی رکود اقتصادی کاهش یابد ، و کسب و کار شما با موفقیت در زمان بهبود اقتصاد آماده شود. اگر دومی را انتخاب می کنید ، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

1- روی سئوی وب سایت خود کار کنید تا رتبه جستجوی خود را ارتقا دهید.
2- از پس تولید یا طراحی آلبوم مطلع شوید.
3- استراتژی های بازاریابی وب جدید مانند قیف های ایمیل و برنامه های ارجاع را بیاموزید.
4- تبلیغات فیس بوک و/یا اینستاگرام را تنظیم کنید.
5- مجموعه مطالب خود را برای ارائه بهتر کار خود تنظیم کنید.
6- مهارت های فعلی خود را از طریق دوره های آنلاین تقویت کنید.
7- ابزارهای تحقیقاتی که گردش کار شما را تسریع می کند.
8- اشتراک ها و هزینه های غیر ضروری را حذف کنید.

نتیجه گیری

صرف نظر از اینکه در مورد COVID-19 چه احساسی دارید ، پیامدهای مالی واقعی وجود دارد. چه در حالت وحشت هستید و چه فکر می کنید همه چیز به وسیله تبلیغات رسانه ای مطرح شده است ، نمی توانید پیامدهای ویروس و تأثیر آن بر صنعت را نادیده بگیرید. بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که آرامش خود را حفظ کنیم ، باهوش باشیم و خود را برای آینده آماده کنیم تا بتوانیم در هر زمینه ای به پیشرفت خود ادامه دهیم.

مطالب مرتبط:  عکاسی عروسی در فضای باز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *