تاثیر لنز بر کیفیت عکس

 لنز دوربین چگونه کار می کند؟ نور به لنز برخورد می کند و وارد عنصر شیشه ای لنز می شود. وقتی نور وارد لنز می شود ، همیشه تغییر جهت می دهد یا شکسته می شود. بسته به شکل لنز ، نور به گونه ای دیگر هدایت می شود و در انتها نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

جهت مشاهده مطلیب روی آن کلیک کنید: مفهوم CRI و کاربرد آن در رینگ لایت

 

بعضی از لنزها تصویر وسیع تری به شما می دهند در حالی که بعضی دیگر امکان زوم نزدیکتر را دارند ، اما انواع مختلفی از لنزها با اشکال و اهداف مختلف وجود دارد ، بنابراین می توانید به راحتی چیزی پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

اما ، در مورد تأثیر لنز بر کیفیت عکس. داشتن لنز با کیفیت خوب چقدر مهم است؟ اگر آن را ساده بیان کنیم ، لنز دوربین اجازه می دهد تا مقدار مناسبی از نور از آن عبور کند و نتیجه نهایی آن عکس های روشن و واضح خواهد بود.

 لنزهای دوربین چندین ویژگی دارند که تأثیر زیادی در برخورد نور با لنز و نحوه پردازش نور توسط لنز دارد که در نهایت به عکس تبدیل می شود. این چهار ویژگی واقعاً مهم هستند و کمی بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد:

عمق میدان

عمق میدان به شما کمک می کند بخشی از تصویر را که فوکوس شده است کنترل کنید. شما همیشه فوکوس یکسانی نمی خواهید. در برخی از عکس ها ، شما به بخشی از آن به فوکوس احتیاج دارید ، اما در بعضی دیگر ، می خواهید کل عکس در فوکوس باشد ، مانند تصاویر مناظر. عمق میدان برای هر لنز متفاوت است و تحت تأثیر حداکثر دیافراگم است.

دیافراگم

به زبان ساده دیافراگم دهانه ای است که به نور اجازه می دهد وارد لنز شود. هرچه عدد دیافراگم بیشتر باشد ، دهانه آن کوچکتر است ، بنابراین نور لنز کمتر می شود.

عدد کمتر در دیافراگم نور بیشتری را برای لنز فراهم می کند و نور بیشتر به معنای عمق میدان کم است ، در حالی که دیافراگم با عدد بزرگتر منجر به عمق میدان بیشتر می شود.

حداکثر دیافراگم

این ویژگی، حداکثر دیافراگم و میزان باز بودن دیافراگم لنز را نشان می دهد. مقدار حداکثر دیافراگم روی بدنه لنز مشخص شده است و قیمت این لنزها بیشتر است.

برای عکاسانی که می خواهند از دوربین برای عکاسی در شب استفاده کنند مهم است زیرا نور بیشتری به لنز می برد و عکسهای بهتری ارائه می دهد.

فاصله کانونی

فاصله کانونی را می توان به عنوان فاصله بین نقطه ای از لنز و سنسوری که تصویر را ضبط می کند ، توصیف کرد و آن را بر حسب میلی متر اندازه گیری کرد. محدوده فاصله کانونی لنز با عددی نمایش داده می شود که به شما نشان می دهد دوربین چه میزان از صحنه را ضبط می کند.

اگر عدد کوچکتر باشد ، زاویه وسیع تری از صحنه را به خود اختصاص می دهد و از این رو ، اعداد بزرگتر زاویه باریک تری از صحنه را نشان می دهند.

مطالب مرتبط:  بهترین لنزهای جانبی برای موبایل
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *