بهترین لنز برای عکاسی از پرندگان

مانند بسیاری از موارد در عکاسی ، پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد. بهترین فاصله کانونی بیشتر از موضوع به شرایط بستگی دارد. 

به طور کلی ، لنزهای عکاسی از پرندگان دارای فاصله کانونی طولانی هستند. آیا 300 میلی متر برای عکاسی از پرندگان کافی است؟ 400 میلی متر چطور؟ پاسخ به این سوالات به چند مورد بستگی دارد: دوربین شما چه اندازه سنسوری دارد؟

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی مد (Fashion)

 

در یک دوربین فول فریم ، 300 میلی متر ممکن است برای پرندگان در پرواز خوب باشد اما برای پرندگان آواز خوانکه در جای بلند  نشسته بسیار کوتاه است. با این حال ، اگر با دوربین APS-C یا micro 4 / 3rds عکس بگیرید ، 300-400 میلی متر می تواند بیش از اندازه کافی باشد. (300 میلی متر در دوربین APS-C برابر با 450 میلی متر و در میلی متر 3/600 میلی متر است). قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مناسب است ، ابتدا دوربین خود را در نظر بگیرید ، این تفاوت زیادی ایجاد می کند.

به طور کلی ، لنزهایی که در محدوده 400-600 میلی متر هستند ، بیشترین کاربرد را برای عکاسی از پرندگان دارند.

عکاسان حرفه ای حیات وحش از چه لنزهایی استفاده می کنند؟

به نظر می رسد همه عکاسان حرفه ای از لنزهای بزرگ 500 و 600 میلی متری f4 استفاده می کنند ، اما این درست نیست. 

کار من شامل سفر به بسیاری از مکانهای دور افتاده است. من در آلاسکا مستقر هستم و معمولاً وظایف من را ملزم می کند که با هواپیماهای بوش کوچک به مناطق بیابان دور افتاده پرواز کنم. وزن مهمترین نگرانی است. بارها مجبور شده ام 500 میلی متر بزرگم را پشت سر بگذارم. با ناامیدی تجهیزات Canon خود را فروختم و به دوربین ها و لنزهای جمع و جور micro 4 / 3rds رفتم.

لنز اصلی عکاسی از پرنده من اکنون یک Olympus 300 mm f4 PRO است که مجهز به مبدل تله 1.4x است. این ترکیب معادل فول فریم برابر با 840 میلی متر در f5.6 را ارائه می دهد. و بهترین لرزشگیر تصویر موجود را دارد! همه در کسری از اندازه و وزن یک قاب کامل 500 یا 600 میلی متر f4.

جوانب مثبت از انواع لنزها ، بزرگ ، کوچک ، عریض و تله استفاده می کنند. اینکه یک حرفه ای چه کاری انتخاب کند ، به شرایط و نیازهای فیلمبرداری بستگی دارد. لنزها مطمئناً شارپ و سریع هستند و از کیفیت تصویر درجه یک برخوردار هستند ، اما این همیشه به معنای بزرگترین نیست!

 

تصمیم گیری در مورد بهترین لنز برای شما

فناوری از لنزهای سطح بالا به تجهیزات سطح پایین رسیده است. شیشه و کیفیت تصویر دنده های مقرون به صرفه اکنون رقبای تجهیزات نهایی 5 یا 10 سال پیش است. برای دریافت نتایج حرفه ای ، به گرانترین چرخ دنده نیاز ندارید. لنز 10000 دلاری برای گرفتن عکس های با کیفیت از پرندگان و سایر حیوانات وحشی ضروری نیست.

از هر دوربینی که استفاده کنید لنزهای متنوعی را برای عکاسی از پرندگان پیدا خواهید کرد. در اینجا چند گزینه خوب وجود دارد:

تولید کنندگان ثالث

سیگما و تامرون بر بازار تله شخص ثالث تسلط دارند. کیفیت این لنزها در سالهای اخیر بهبود یافته است. برای عکاسان خوش فکر که می خواهند وارد عکاسی از پرندگان شوند ، اینها گزینه های خوبی هستند. سیگما و تامرون هر دو لنزهای دوربین های Canon ، Nikon و Sony را تولید می کنند.

سیگما و تامرون 150-600 f5.6-6.3

سیگما و تامرون گزینه های مشابه لنزهای بزرگنمایی 150-600 میلی متر را تولید می کنند. بزرگنمایی ها فاصله کانونی و گزینه های ترکیبی متنوعی را در یک لنز ارائه می دهند. برای عکاسان مشتاق استفاده حداکثر از یک لنز ، این بسیار جذاب است.

این لنزها دارای دیافراگم متغیر هستند. با بزرگنمایی ، بیشترین گشودگی دیافراگم روی لنز کوچکتر می شود و همین امر باعث کاهش نور حسگر می شود. این یک اشکال است. کاربران می توانند در انتهای طولانی لنز بزرگنمایی ، کاهش کم و قابل توجهی از کیفیت تصویر و تصویر را از دست بدهند.

 

سیگما دو لنز را در این محدوده کانونی ارائه می دهد. بودجه ای “معاصر” و قوی تر “ورزش”.

کیفیت تصویر مشابه است ، اما لنز “Sport” از کیفیت کمی برخوردار است. برای عکاسان پرندگان که در فضای باز کار می کنند ، خط “Sport” مهر و موم شده ارزش اضافی را دارد.

سیگما 100-400 f5-6.3 

این لنز با ورود مقرون به صرفه به تله فوتو ، پاسخ سیگما به 100-400 محبوب Canon است. کیفیت از نظر قیمت خوب است ، اما لنز فاقد آب و هوا قوی است.

 

سیگما 500 میلی متر f4 DG OS Sport

Sigma برای کاربران DSLR یا کسانی که دارای آداپتورهای دوربین بدون آینه هستند ، یک لنز 500 میلی متر f4 نیز ارائه می دهد. با قیمت هزاران کمتر از لنزهای قابل مقایسه با Nikon ، Canon و Sony ، هنوز هم یک قطعه شیشه پر هزینه است. فاصله کانونی 500 میلی متر و دیافراگم سریع f4 به معنای بوکه صاف و عمق میدان دلپذیر و کم عمق است.

کانن

کانن چندین گزینه عالی در لنزهای تله برای عکاسان پرندگان ارائه می دهد.

100-400 f4.5-5.6L IS II

این لنز جمع و جور سالهاست که یک وسیله اصلی برای عکاسان پرندگان و حیات وحش است. جدیدترین نسخه مجهز به آب بندی برتر آب و هوا نسبت به نسخه های قبلی است.

 

Canon 500mm and 600mm f4L IS II

این لنزهای گران قیمت اما فوق العاده ساخته شده یک استاندارد طلایی برای عکاسان حیات وحش است.

اما این لنزها با قیمت 13000 دلار برای 600 میلی متر ، احتمالاً برای اکثر علاقه مندان به عکس دور از دسترس نیستند.

Canon 200-400 f4L IS with built-in 1.4x teleconverter

اگر بودجه لازم برای کار با لنزهای سطح بالا را دارید اما از فاصله کانونی ثابت می ترسید ، 200-400 را در نظر بگیرید. این لنز دارای یک مبدل از راه دور 1.4x داخلی است که دامنه کانونی آن بین 200-560 میلی متر است. می توانید روی دوام و کیفیت تصویر عالی در این لنز پیشرفته حساب کنید.

 

نیکون

Nikon AF-S Nikkor 500mm and 600mm f4E FL ED VR

نیکون طیف و کیفیت لنزهای مشابه Canon را ارائه می دهد. f4 و 500 میلی متر و 600 میلی متر آنها برابر با دوربین عکاسی فوق العاده Canon است (و قیمت آن مناسب است).

 

 

Nikon AF-S Nikkor 200-500 f5.6E ED VR

این لنز نسبت به سایر لنزهای تله فوتو هم در خط Canon و هم در Nikon’s هزینه کمتری دارد. این یک انتخاب خوب برای یک عکاس خوش فکر است که می خواهد وارد عکاسی از پرندگان شود. دامنه بزرگنمایی گسترده و وضوح واضح این گزینه را به گزینه ای عالی تبدیل کرده است.

 

Nikon AF-S Nikkor 500mm f5.6E PF ED VR

اگرچه سرعت این لنز نسبت به 500 میلی متر f4 ارائه شده توسط نیکون کندتر است ، اما این لنز جدید  8000 دلار کمتر است! مجهز به عدسی پیشرفته نیکون ، مطمئناً مورد علاقه عکاسی از پرندگان خواهد بود.

 

سونی

سونی از تازه واردهای دوربین عکاسی است. با وجود این ، آنها به اوج رسیده اند و مستقیماً با کانن و نیکون رقابت می کنند. سونی چندین تله فوتو عالی برای عکاسی از پرندگان تولید می کند:

Sony FE 100-400mm f4.5-5.6 GM OSS

این لنز دارای مشخصات یکسان با 100-400 Canon است ، واضح ، جمع و جور و برای دوربین های بدون آینه سونی ساخته شده است.

 

Sony FE 200-600 f5.6-6.3 G OSS

این تازه وارد فوق العاده تله فوتو گزینه جالبی برای عکاسان پرندگان است. دیافراگم لنز f6.3 در انتهای طولانی نسبتاً آهسته است اما هنوز به 600 میلی متر می رسد. این لامپ جمع و جورتر و مقرون به صرفه تر از لنزهای مشابه Sony است. این می تواند یک گزینه عالی برای عکاسانی باشد که به دنبال لنز خوب با قیمت زیر 2000 دلار هستند.

 

Sony FE 600mm f4 GM OSS

پاسخ سونی به لنزهای معروف Canon و Nikon 600mm f4 Prime. این لنز دارای درجه بندی G-Master تیز ، سریع و بادوام است. و گران قیمت تقریباً 13000 دلار.

 

لنزهای میکرو 4/3

اگر در حال عکاسی از دوربین های Olympus یا Lumix هستید ، وقتی صحبت از عکاسی از پرندگان می شود ، ضربه سختی به شما وارد می شود.

سنسور میکرو 4/3 ضریب برش 2 برابر را ایجاد می کند و فاصله کانونی هر لنز مورد استفاده را دو برابر می کند. در سالهای مختلفی که از سیستم m4 / 3rd عکسبرداری کردم ، از کیفیت تصویر و سهولت استفاده به طور شگفت انگیزی متعجب شده ام.

 

Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400 f4-6.3 Power

با یک میدان دید برابر با 200-800 میلی متر ، تعداد کمی از لنزها قابل مقایسه با این لنزهای جمع و جور هستند.

با یک دوربین Lumix یا Olympus ، این یکی از مقرون به صرفه ترین لنزها برای عکاسی از پرندگان است.

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f2.8 Power O.I.S

این لنز عالی با میدان دید 400 میلی متر برای عکاسان پرندگان مناسب است. گرچه گرانتر از 100-400 است ، تیز ، سریع است و با هر دو مبدل تله 1.4x و 2x به خوبی کار می کند.

 

Olympus M.Zuiko Digital ED 300mm f4 IS PRO

گل سرسبد لنزهای تله ای Olympus ، این یک لنز بسیار تیز ، سریع و پرایم است. این لنز با وجود قیمت ارزان تر ، با لنزهای 600 میلیمتری Prime Nikon و Canon به خوبی مقایسه می شود. از زمان سوئیچ به دوربین های m4 / 3rd ، این تبدیل به لنز اصلی من برای عکسبرداری از پرندگان و حیات وحش شده است.

هنگامی که با تبدیل کننده Olympus 1.4x برای یک میدان دید برابر 840 در f5.6 جفت شود ، به خوبی کار می کند. این لنز با فوکوس خودکار بسیار سریع و لرزش گیر بی نظیر دارای تصویر بسیار واضح است.

بهترین لنز برای عکاسی از پرندگان در حال پرواز

عکاسی از پرندگان در حال پرواز هنگام چالش برانگیز است. لنز کوتاهتر با فوکوس خودکار سریع اغلب بهترین انتخاب است. هنگام عکاسی از پرندگان هنگام پرواز ، لنزهای 300-400 میلی متر (یا معادل آن) در بهترین حالت قرار دارند.

Canon and Nikon 300mm f2.8, and 300mm f4 lenses

این لنزها ممکن است بهترین لنزها برای شلیک پرندگان هنگام پرواز باشند.

Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f2.8 PRO

یک لنز ثانویه مناسب برای عکاسان Olympus و Lumix ، این یک معادل 80-300 میلی متر را در f2.8 فراهم می کند. همراه با فوکوس خودکار سریع دوربین های Olympus ، گزینه خوبی برای پرندگان در حال پرواز است.

چگونه بهترین لنز را برای عکاسی از پرنده انتخاب کنیم؟

با همه این گزینه ها ، چگونه یک عکاس بهترین لنز را برای نیازهای خود انتخاب می کند؟

همه لنزهای این لیست قادر به ایجاد تصاویر خارق العاده هستند. بعضی از آنها در شرایط کم نور ممتاز خواهند بود ، در حالی که دیگران با مشکل روبرو می شوند. فوکوس خودکار بعضی از آنها سریعتر از سایرین است. تفاوت در کیفیت و عملکرد باریک تر از قیمت ها است.

سیستم دوربین ، بودجه و نیازهای واقعی خود را در نظر بگیرید. آیا با لنز به کوهپیمایی ، کوله پشتی یا مسافرت بین المللی خواهید پرداخت؟ در این صورت ، ممکن است گزینه کوچکتر و سبک تری را ترجیح دهید. آیا بودجه نامحدود دارید و از حداکثر کیفیت می خواهید؟ سپس یکی از لنزهای پرایم 500 یا 600 میلی متری f4 را در نظر بگیرید.

مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید ، هزینه زیادی صرف خواهید کرد ، بنابراین در تصمیم گیری عجله نکنید.

 

مطالب مرتبطدر عکاسی دوربین مهم تر است یا لنز؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *