بهترین لنز برای عکاسی از محصول

هر گونه عکاسی به یک لنز مناسب نیاز دارد. هر لنز از نظر حداکثر دیافراگم ، کیفیت ساخت و سایر عوامل متفاوت خواهد بود.

اگر از طبیعت بی جان یا عکاسی از محصولات استفاده می کنید ، لنزهای خاص بهتر از بقیه برای کار شما کار می کنند.

در اینجا مواردی را که هنگام جستجوی بهترین لنز برای عکاسی از محصولات باید رعایت کنید ، توضیح می دهیم.

سنسور فول فریم یا کراپ؟

قبل از انتخاب لنز ، باید بدانید که دوربین شما دارای سنسور کراپ یا فول فریم است. بسته به لنزهای شما ، لنزهای شما متفاوت عمل خواهند کرد.

لنز روی دوربین سنسور برش مانند فاصله کانونی آن ضرب در ضریب برش دوربین عمل می کند. اگر دوربین سنسور برش شما دارای ضریب برش 1.6x است ، یک لنز 50 میلی متری بیشتر شبیه یک لنز 80 میلی متری عمل می کند. یک لنز 50 میلی متری روی یک دوربین با سنسور فول فریم مانند یک 50 میلی متر عمل می کند.

دوربین های دارای سنسور بریده ارزان تر و اغلب DSLR های سطح ابتدایی هستند.

لنز پرایم در مقابل لنز زوم

اولین چیزی که هنگام خرید لنز برای عکاسی از طبیعت بی جان باید در نظر بگیرید اولویت در مقابل زوم است.

وقتی صحبت از عکاسی از ژانرهای بی جان مانند محصول یا غذا می شود ، یک لنز پرایم ترجیح داده می شود. آنها قطعات متحرکی را که لنزهای زوم برای تغییر فاصله کانونی نیاز دارند ، ندارند و به همین دلیل بسیار واضح هستند.

این قطعات متحرک باعث پراش عدسی می شوند. پراش عدسی پدیده ای از فیزیک نوری است. پراکندگی زمانی اتفاق می افتد که نور با یک جسم در تعامل است.

ما نمونه های پراش را در زندگی روزمره خود می بینیم. به عنوان مثال ، هنگامی که می بینیم نور به تار عنکبوت یا قطرات آب برخورد می کند.

پراش نیز در لنز ما و روی سنسور دوربین ما رخ می دهد. هنگامی که دیافراگم گسترده است ، از f/1.4 تا f/8 ، نور زیادی به طور مستقیم به سنسور دوربین برخورد می کند.

هنگامی که روی دیافراگم هایی مانند f/22 متوقف می شوید ، نور به لبه تیغه دیافراگم برخورد کرده و از آن خارج می شود. این باعث می شود که نور با دقت کمتری به سوژه برخورد کند. تصویر وضوح کمتری دارد.

مهم نیست که لنز شما چقدر خوب است ، تصاویر شما در دیافراگم بیش از f/16 وضوح کمتری خواهند داشت. وقتی توقف می کنید ، جزئیات خوب در تصویر شما شروع به محو شدن می کند.

یک لنز پرایم به طور طبیعی تصاویر واضح تری به شما می دهد. برخی از لنزهای زوم درجه یک نیز می توانند نتایج بسیار خوبی را به شما ارائه دهند. 

در زیر برخی از بهترین لنزها برای عکاسی از محصول را می بینید:

Canon 85mm f1.8
Canon EF 50mm f/1.4 USM
Canon 24-70 f2.8
Sigma 24-105 f.4 Art
Nikon AF-S FX Nikkor 50mm f/1.8G Lens

مطالب مرتبط: اهمیت عکاسی صنعتی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *