بهترین لنزهای کانن برای عکاسی معماری

عکاسی معماری کمی بیشتر از گرفتن عکس سوژه های شما در داخل قاب است. وقتی سوژه شما در نمای خارجی ساختمان باشد به نوع دیگری از لنزها نیاز خواهید داشت.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

وقتی سوژه شما فضای داخلی ساختمان باشد به لنزهایی با ویژگی های مختلف نیاز خواهید داشت. و البته همه اینها نیز با توجه به شرایط نوری ، اندازه سوژه و موارد دیگر تغییر می کنند.

 لنزهای خوب کانن برای معماری ارزان نیستند ، اما به عنوان یک دانشجو ، طبیعی است که خرید یک لنز را دشوار می کند. اما در اینجا چند گزینه خوب وجود دارد.

1- لنز کانن Canon TS-E 45mm f/2.8

این لنز همان چیزی نیست که شما آن را ارزان بنامید و قیمت آن 1400 دلار است. اما با این قیمت ، کیفیت تصویر بی عیب و نقصی دریافت می کنید. اما به خاطر داشته باشید که این لنزهای مبتدی نیست. اگر قبلاً راه خود را در زمینه DSLR و نحوه عکس گرفتن عالی می دانید ، این یک لنز مناسب شما است. این یک لنز فوکوس دستی است و به شما امکان می دهد با فوکوس همانطور که ترجیح می دهید عکس بگیرید.

دیافراگم 45 میلی متری f / 2.8 به شما امکان می دهد عکس های پانورامای شگفت انگیزی با زوایای بسیار گسترده بگیرید. با این کار می توانید یک ساختمان بسیار عریض یا داخل ساختمان را در یک عکس کامل بپوشانید. اعوجاج نیز کم است ، بنابراین نمی توانید سوژه هایی را در تصویر فشرده یا کشیده کنید تا متناسب باشد.

با قیمت 1400 دلار ، این لنز ارزان نیست. اما سطح کیفی که کسب می کنید چیزی شگفت آور نیست. اگر در مورد عکاسی معماری جدی هستید و راه خود را در دوربین DSLR می دانید ، این لنز برای شماست.

2- لنز کانن Canon TS-E 90mm f/2.8 Tilt-Shift Lens

این لنز اولین لنز تغییر شیب است که کانن تاکنون تولید کرده است. و گرچه آنها طراحی بیشتری کرده اند ، لنز Canon TS-E 90mm f / 2.8 همچنان بهترین عملکرد لنزهای تغییر شیب تاکنون را دارد. و به نظر نمی رسد که به زودی تغییر کند.

این یک لنز با تغییر شیب است و فقط به فوکوس دستی محدود می شود. نکته مثبت این امر این است که شما می توانید مطابق با ترجیحات خود تمرکز کنید ، و در عکسهای خود منظره ای بسیار طبیعی و دلپذیر به شما ارائه دهد.

اگر اهل عکاسی ماکرو هستید ، این لنز همچنین به شما کمک می کند و سوژه ها را از فواصل نزدیک به فوکوس خیره کننده ای می رساند. اگر دوست دارید از جزئیات و تزئینات کوچک روی ساختمان ها استفاده کنید ، این لنز شماست.

با قیمت 1400 دلار ارزان نیست ، اما به هر دلیلی بالاترین عملکرد لنز تغییر حالت شیب کانن را داشته است. اگر شما به بهترین کیفیت تصویر نیاز دارید و عاشق تمرکز تصاویر خود به صورت دستی هستید ، این لنز برای شماست.

3- لنز کانن Canon EF 1.4x III Extender

 هدف اصلی توسعه دهنده این است که فاصله کانونی لنز را 1.4 برابر افزایش دهد. این به شما آزادی بیشتری می دهد وقتی در فضای مجازی عکس می گیرید و دیگر حمل همه لنزهای خود را در هر کجا و هر زمان که بخواهید راحت نیست.

فاصله کانونی اضافه شده به شما امکان می دهد سوژه را محکم تر تنظیم کنید ، بنابراین ، هنگام انجام عکاسی مبتنی بر معماری یا ماکرو ، استدلال خوبی ایجاد می کند که چرا باید در زرادخانه شما باشد.

یادآوری کنید که از سوژه های سریع حرکت نکنید ، زیرا این امر باعث افت قابل توجه کیفیت تصویر می شود. به این دلیل که یک عنصر اضافی دیگر برای عبور نور وجود دارد.

اما با قیمت 430 دلار ، این یک استدلال جذاب برای هر کیت عکاس است. اگر دانشجو هستید و پول لازم برای پرتاب در لنزهای گران قیمت را ندارید ، این امر می تواند به شما کمک کند تا فاصله کانونی بیشتری در تصاویر خود داشته باشید.

4- لنز کانن Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Lens

یکی از گرانترین لنزهای کیت شما خواهد بود. اما با این قیمت ، شما انتظار تصاویر زیادی و کیفیت ساخت را دارید.

وقتی صحبت از کیفیت ساخت می شود ، نتیجه می دهد. این حس تقریباً مانند لنزهای 1900 دلاری است که در آن تبلیغ می شود.

اما جایی که می درخشد کیفیت تصویر است. تصاویر واضح و غنی از رنگ هستند. آنها احساس خاموش نمی شوند و شما عملا می توانید احساس کنید که رنگ ها به چشمان شما می ریزند. فوکوس خودکار سریع تمرکز روی سوژه و گرفتن عکس های عالی را آسان می کند.

اگر اهل عکاسی معماری ، ماکرو یا حیات وحش هستید ، این یک انتخاب عالی است. این باعث می شود که همه آن رنگ ها زنده شود. البته ، لنزهای بسیار گرانتری وجود دارد که کار را بسیار بهتر انجام می دهند. اما این از قیمت به عملکرد بیشتر از لنزهای دیگر است.

5- لنز کانن Canon EF 50mm f/1.4 USM Lens

اگر به دنبال یک لنز کوچک ، ارزان ، سریع و سبک هستید ، بیشتر عکاسان شما را به سمت یک لنز ، CAnon EF 50mm f / 1.4 سوق می دهند.

اما این به یک دلیل است. این لنز نسبت به اندازه و قیمت عملکرد فوق العاده ای دارد. با قیمت 330 دلار ، یکی از ارزان ترین لنزهای این لیست است و برای شروع کار با عکاسی ابزاری عالی است.

کیفیت ساخت به اندازه کافی مناسب است. این باعث ترس شما نخواهد شد ، اما همچنین با چند استفاده در این زمینه از بین نخواهد رفت و از بین نمی رود. می توانید آن را بگیرید و از بین بریدگی و کبودی بدون خرد شدن زنده بماند.

از آنجا که بسیار سبک وزن است ، حمل و نقل آن چندان اذیت کننده نیست. اگر عجله دارید و می توانید به جایی بروید ، می توانید آن را به جیب کت خود بچرخانید ، سپس می توانید آن را به جیب کت خود فرو کنید و نگران حمل کیف نباشید.

با 330 دلار ، یک لنز شگفت انگیز دارید ، چه یک مبتدی و چه یک حرفه ای.

6- لنز کانن Canon EF 16-35mm f/2.8L ll USM Zoom Lens

یکی از بهترین لنزها در لیست Canon است. با قیمت 1000 دلار ، یکی از لنزهای ارزان قیمت در این مجموعه است.

این یک لنز درجه حرفه ای است و کیفیت ساخت آن را نشان می دهد. این برای مبتدیان منظور نشده است زیرا بسیاری از گزینه ها و کنترل های تیراندازی برای آنها گیج کننده است.

عکاسی معماری غالباً به لنزی احتیاج دارد که از زاویه دید عکاسی انجام دهد و این لنز به صورت بیل ارائه می شود. با این کار می توانید موضوعات زیادی را با مساحت کم کار ضبط کنید. اگر مرتباً خود را در فضاهای تنگ می بینید و بدنبال آن عکس مناسب می گردید ، این لنز شماست.

اما به خاطر داشته باشید که این چندان مناسب برای افراد مبتدی نیست. بنابراین اگر قبلاً تجربه عکاسی دارید ، این لنزی است که از انتخاب آن خوشحال خواهید شد.

7- لنز کانن Canon TS-E 17mm f/4L Tilt-Shift Lens

لنز شیب دار برای اکثر مردم می توانند مورد توجه و چشم پوشی قرار بگیرند ، اما لنز Canon TS-E 17mm f / 4L کاملاً در سمت “ضربه” قرار دارد. این لنز با قیمت 1900 دلار ارزان نیست ، اما در مورد لنزهای شیب دار ، این یک طبقه کاملاً مقرون به صرفه است.

این از نظر فنی عریض ترین لنز تغییر شیب تاکنون Canon است. همچنین عنوان یکی از تنها لنزهای 17 میلی متری ساخته شده را به خود اختصاص داده است. بنابراین اگر شما به یک لنز با فاصله کانونی بسیار کوچک نیاز دارید ، گزینه های کمی بهتر از این وجود دارد.

یکی از بهترین ویژگی های Canon TS-E 17mm این است که چگونه انحراف رنگی را کنترل می کند. این رنگ های عجیب و غریب را به عکس های شما وارد نمی کند ، و هر گونه مغایرت دیده نمی شود.

صحبت از کنتراست و رنگ ، TS-E 17mm نیز در اینجا عملکرد خوبی دارد. این طیف رنگی بسیار خوبی با کنتراست بالا دارد. رنگ ها در عکس هایی که می گیرید به خوبی ظاهر می شوند.
در مجموع ، Canon TS-E17mm f / 4L ، درصورتی که بخواهید آن را انتخاب کنید ، یک افزودنی عالی برای کیت شما است و به شما خدمت خوبی خواهد کرد.

مطالب مرتبطبهترین دوربین های سینمایی کانن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *