بهترین لنزهای پرتره برای کانن

تقریباً از هر لنز به عنوان لنز پرتره استفاده می شود، ولی ما در اینجا می خواهیم بهترین لنزهای پرتره برای کانن را به شما معرفی کنیم. می توان از لنزهایی با فاصله کانونی از 11 میلی متر تا 800 میلی متر برای گرفتن با ارزش ترین (اما نه همیشه با همکاری ترین) موضوع جهان استفاده کرد: مردم. هنوز هم ، همه لنزها انتخاب خوبی برای همه عکاسی پرتره نیستند ، در حالی که به نظر می رسد برخی لنزها به طور واضح برای این منظور ساخته شده اند.

اولین مفهوم عکاسی پرتره که باید درک شود پرسپکتیو است. اگر دوربین خیلی به سوژه نزدیک باشد ، نزدیکترین قسمت بدن به لنز ، معمولاً بینی ، نسبت به بقیه قسمتهای بدن بسیار بزرگ به نظر می رسد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آرایشگاه

 

این اثر به دلیل تحریف دیدگاه است. اگر بینی تا نصف گوش فاصله داشته باشد ، بینی نسبت به گوش 2 برابر بزرگتر به نظر می رسد. خیلی نزدیک شوید و سوژه ممکن است در فضای شخصی اش از شما ناراحت شود و باعث ایجاد تنش شود که از عکس به خوبی عکاسی نکند.
دور بودن از یک موضوع مشکلات دیگری را به همراه دارد. ویژگی های صورت ممکن است از لحاظ ظاهری بیش از حد فشرده شده و دور بودن از آن ارتباط را پیچیده کند. لنزهای با فاصله کانونی طولانی تر نسبت به نمونه های عریض خود به فاصله کار بیشتری نیاز دارند و موانع فیزیکی می توانند بینایی لازم را مهار کنند.
تصمیم گیری در مورد فاصله کانونی لنز پرتره باید براساس دیدگاه مورد نظر شما ، قاب مورد نظر و فضای کار موجود باشد. برای پرتره های محیطی که سوژه شما همراه با محیط اطراف آنها نشان داده می شود ، از یک لنز زاویه دید بهتر استفاده می شود. برعکس ، باید از یک لنز تله فوتو بلند برای عکسبرداری های شدید سر استفاده شود.
آموزش متعارف این است که محدوده فاصله کانونی 85-135 میلی متر برای عکاسی پرتره ایده آل است (پس از محاسبه فاکتور برش از هر زمینه دید). من به طور کلی با این آموزش موافقم ، گرچه من اغلب از فاصله کانونی گسترده تری مانند 50 میلی متر برای پرتره های تمام بدن یا 24 میلی متر برای عکس های محیطی استفاده خواهم کرد ، و من یک فاصله کانونی طولانی تر مانند 200 میلی متر را برای تصاویر عکس با قاب محکم ترجیح می دهم.
یک پس زمینه تاری باعث سوژه های پرتره شما می شود. لنزهای با فاصله کانونی طولانی تر باعث می شوند که تاری پس زمینه حواس پرت کننده راحت تر شود ، همچنین دیافراگم های وسیع تر. دیافراگم های گسترده عمق میدان را کاهش می دهند ، بنابراین باید عمق میدان در مقابل تاری پس زمینه را در نظر گرفت. من دوست دارم دهان و هر دو چشم حداقل در کانون توجه باشند.


اگر در استودیویی با پس زمینه مانند کاغذ رول شده و نورپردازی با استروب های استودیو عکس بگیرید ، دیافراگم های باریکی مانند f / 8 یا f / 11 احتمالاً مورد استفاده قرار می گیرند و همه لنزها این گزینه ها را دارند. نمونه پرتره موجود در بالای این صفحه با فاصله کانونی 85 میلی متر و دیافراگم f / 2 ثبت شده است. پس زمینه در حال ذوب شدن است ، در حالی که چشم انداز دلپذیری از سر و شانه ها گرفته شده است.
با این پیش زمینه ، به برخی از توصیه ها بروید. به یاد داشته باشید که لنزهای پیشنهادی به سادگی انتخاب موارد دلخواه برای عکاسی پرتره هستند و می توان از لیست عظیمی از لنزهای اضافی برای این منظور استفاده کرد.

1. لنز کانن Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM Lens

لنز تثبیت کننده تصویر 70-200 f / 2.8 یکی از مهمترین لنزهای بزرگنمایی در اکثر کیت های عکاسان است و لنز 70-200 f / 2.8L III IS یکی از بهترین لنزهای بزرگنمایی است که تاکنون تولید شده است. حرفه ای ها و آماتورها به طور معمول این لنزها را با فرکانس بالا در دست دارند.

افراد حرفه ای از آن استفاده می کنند زیرا برای بسیاری از مشاغل لنز بهتری در دسترس نیست و آماتورها از آن استفاده می کنند زیرا این طولانی ترین فاصله کانونی در لنزهای f / 2.8 با قیمت مناسب و با قیمت مناسب است.

دیافراگم وسیع f / 2.8 اجازه می دهد تا در نور کم عمل انجام شود (فکر کنید در موارد داخلی) و در کنار هم با فاصله کانونی تله فوتو ، تار شود.
70-200 f / 2.8L III IS یک لنز کاملاً حرفه ای با کیفیت تصویر عالی ، AF سریع و دقیق و تثبیت کننده تصویر در بدنه ای با اندازه ثابت و مهر و موم شده است. یک مزیت اضافه شده این است که این لنز با اکستندرها عملکرد خوبی دارد ، گزینه ای عالی برای زمانی که حتی به فاصله کانونی بیشتری نیز نیاز دارید.
برای برخی ، این تنها لنز پرتره مورد نیاز است.

 

2. لنز کانن Canon EF 85mm f/1.4L IS USM Lens

فاصله کانونی ایده آل ، حداکثر دیافراگم وسیع و لرزشگیر تصویر
لنز Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM دارای ترکیبی مناسب برای عکاسی از عمودی ، فاصله کانونی ، دیافراگم فوق العاده گسترده و تثبیت کننده تصویر است.

فاصله کانونی 85 میلی متر چشم اندازهای دلپذیری را به شما جلب می کند ، دیافراگم f / 1.4 می تواند پس زمینه را پاک کند و آن را به یک تاری تاری تبدیل کند و تثبیت کننده تصویر به این معنی است که می توان این لنز را حتی در سطح نور بسیار کم نیز دستی نگه داشت.

به این ویژگی ها کیفیت تصویر عالی همراه با کیفیت ساخت درجه یک را اضافه کنید و یک لنز پرتره ایده آل خواهید گرفت. این لنز تنها می تواند چالش برانگیزترین جلسات پرتره را که با آن روبرو هستید ، بگذراند.

 

3. لنز سیگما Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art Lens

عمق میدان کم به نظر می رسد فاصله کانونی 85 میلی متر و دیافراگم f / 1.4 ، پرتره های شما را از هم متمایز می کند. در حالی که من معمولاً از چندین لنز در عکسبرداری استفاده می کنم ، می توانم کل جلسات پرتره را فقط با استفاده از این لنز عکاسی کنم. عکسهایی که با این لنز گرفته می شوند معمولاً در پوشه انتخاب ختم می شوند حتی اگر سایر لنزها به عنوان گزینه موجود باشند.
یکی دیگر از لنزهای مورد علاقه 85 میلی متر ، لنز Canon EF 85mm f / 1.2L II USM است. گرچه این لنز چندان تیز نیست ، اما از نظر AF حداقل به همان اندازه دقیق است.

 

4. لنز سیگما Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art Lens

کیفیت نوری استثنایی حتی در f / 1.8 ، طراحی عالی لنز
این لنز می تواند پرتره های به یاد ماندنی تولید کند. فاصله کانونی 135 میلی متر یک فاصله کانونی پرتره عالی است ، به اندازه کافی طولانی است که حتی برای پرتره هایی با قاب کاملاً محکم و بدون خطر برای مسائل پرسپکتیو قابل استفاده است.

این فاصله کانونی تله فوتو همراه با دیافراگم گسترده قادر به ایجاد تاری پس زمینه بسیار قوی است ، و باعث می شود سوژه حتی در برابر پس زمینه حواس پرتی نیز برجسته شود.
اگرچه این لنز کوچک یا سبک نیست ، اما لنز 135 Art به مراتب کوچکتر ، سبک تر و ارزان تر از Canon EF 200 f / 2 IS است.
گزینه مناسب دیگر 135 میلی متری لنز Canon EF 135mm f / 2L USM است.

این لنز حداقل به همان اندازه عملکرد فوکوس خودکار خوب را ارائه می دهد و اگرچه مدل قدیمی تری است ، اما با این وجود کیفیت تصویر عالی را تولید می کند.
هر یک از این لنزها برای ضبط ورزش های داخل سالن و سایر عملکردهای کم نور به خوبی کار خواهند کرد.

 

5. لنز کانن Canon EF 200mm f/2L IS USM Lens

فاصله کانونی 200 میلی متری برای پرتره ها به مقداری فاصله کاری نیاز دارد (به خصوص روی بدنه APS-C / 1.6x) ، اما ظاهری که این لنز در f / 2 ارائه می دهد بسیار چشمگیر است. همچنین عملکرد AF ، کیفیت تصویر ، کیفیت ساخت و تثبیت کننده تصویر این لنز چشمگیر است. زمینه و اساس این چشمگیر بودن اندازه ، وزن و قیمت این لنز است. این لنز به عنوان یک لنز ورزشی عالی در محیط داخلی کار دوتایی خواهد داشت.

 

6. لنز کانن Canon EF 70-200mm f/4L IS II USM Lens

کیفیت تصویر چشمگیر ، کیفیت ساخت عالی ، AF سریع ، تثبیت کننده تصویر عالی ، جمع و جور و سبک ، ارزش عالی
اگر به دیافراگم حداکثر f / 2.8 لنز 70-200 f / 2.8L IS II لنز نیازی ندارید ، 70-200 f / 4L IS II همه چیزهای دیگر را در یک بسته کوچکتر ، سبک تر و ارزان تر به شما می دهد.

بدون دیافراگم f / 2.8 ، برای متوقف کردن حرکت سوژه (در f / 4) به نور دوبرابر نیاز خواهید داشت و نمی توانید پس زمینه ای به اندازه تاری تاری ایجاد کنید. اما ، شما همچنین مقدار قابل توجهی از اندازه (هنوز ثابت) و وزن را رها می کنید ، و کیف پول شما سنگین تر خواهد ماند.

این لنز از نظر کیفیت تصویر یا سایر ویژگی های درجه پایین ، از جمله کیفیت ساخت جامد و مهر و موم شده در هوا بسیار کم است و حتی سیستم IS بهتری نسبت به آنچه در مدل f / 2.8 یافت می شود ، بدست می آورید.

 

7. لنز کانن Canon EF 70-200mm f/4L USM Lens

ارزش عالی ، کیفیت تصویر بسیار خوب ، کیفیت ساخت درجه عالی ، AF سریع
70-200 f / 4 دارای قیمت ابتدایی است ، اما عملکرد آن کاملاً درجه یک است. این یک طیف گسترده ای از فاصله کانونی عمودی با کیفیت تصویر است که لطفاً از آن لذت ببرید. این لنز برای سطح کیفی خود ، یک لنز بزرگنمایی تله فوتو در اندازه ثابت و کم حجم و دارای کاربردی چند منظوره است.

 

8. لنز کانن Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens

Canon 85 f / 1.8 لنز پرایم کامپکت دیافراگم با قیمت خوب و با کیفیت تصویر بسیار خوب و فوکوس خودکار سریع است.

برای توصیه های بیشتر به صفحه بهترین لنزهای Canon مراجعه کنید.

بهترین لنز پرتره به بهترین دوربین پرتره در پشت خود احتیاج دارد. برای تکمیل کیت خود ، به توصیه های ما مراجعه کنید.

مطالب مرتبطبهترین لنزهای پرتره برای نیکون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *