بهترین لنزهای پرتره برای نیکون

بهترین لنزهای پرتره برای دوربین های نیکون به شما امکان می دهد بهترین عکس های مردم را ثبت کنید. برای فهمیدن اینکه کدام یک از لنزها برای شما بهتر است ، راهنمای خرید اساسی ما برای تهیه بهترین لنزهای پرتره نیکون علاوه بر بهترین لنزهای ساخته شده توسط نیکون ، لنزهای شخص ثالث را نیز روشن می کند. به همراه لنزهای پرتره برای DSLR های Nikon ، ما همچنین بهترین لنزهای پرتره را برای سیستم دوربین بدون آینه نیکون انتخاب خواهیم کرد.

یک لنز پرتره خوب باید موضوع شما را متملق کند و همچنین امکان تولید تصاویر با عمق میدان کم (به عنوان مثال یک پس زمینه تاریک و شیک) را برای شما فراهم کند. برای تملق به سوژه های خود ، به فاصله کانونی مناسب و بیش از لنزهای کیت معمولی نیاز دارید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی از غذا

 

بهترین لنزهای پرتره نیکون به طور معمول 85 میلی متر یا بیشتر هستند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا از فضای طبیعی و بدون حمله به فضای شخصی سوژه خود ، پرتره هایی با سر و شانه یا نیم طول بگیرید. اگر ، اگر شما از یک دوربین با فرمت DX با ضریب برش 1.5 برابر استفاده می کنید (مانند D3500 یا D5600 به عنوان مثال) ، می توانید با استفاده از یک لنز 50 میلیمتری کنار بیایید ، زیرا این یک فاصله کانونی موثر مشابه را به شما می دهد از 75 میلی متر.

تمام لنزهای این راهنما با دوربینهای فرمت FX و DX سازگار هستند و ما در مشخصات مشخصات کانونی را در نظر گرفته ایم تا کاربران DX بتوانند از زاویه دید لنز دوربین خود مطلع شوند.

انواع لنزهای پرایم 50 میلیمتری و 85 میلیمتری پرتره در بازار وجود دارد که معمولاً با بیشترین دیافراگم f / 1.8 یا f / 1.4 وجود دارد. یک لنز f / 1.4 معمولاً گرانتر از لنز f / 1.8 خود است. برای ورود نور بیشتر ، عناصر جلو در لنزهای سریعتر باید قطر بیشتری داشته باشند ، بنابراین ساخت لنزهای سریعتر بزرگتر و گران ترند. با این حال ، کیفیت شیشه و ساخت هنوز هم می تواند در لنزهای کندتر به همان اندازه خوب یا حتی بهتر باشد.

 

این مقدمه از ما کافی است – بیایید به لنزها برویم! ما انتخاب خود را به تعداد لنزها در حدود 85 میلی متر برای جمعیت فریم کامل و اپتیک های 50 میلی متری (قدیمی) برای کاربران با فرمت APS-C DC تقسیم کرده ایم. 

 

لنزهای مخصوص دوربین های فول فریم نیکون

1. لنز سیگما Sigma 85mm f/1.4 DG HSM | A

با توجه به اینکه خواهر و برادر 50 میلی متری آن سه سال پیش رونمایی شد ، مدت زیادی است که لنز Sigma’s 85 mm f / 1.4 Art رونمایی شده است. بنابراین ، آیا ارزش صبر را داشته است؟

این قطعاً بخشی را حس می کند. با 1130 گرم ، فقط 300 گرم از 70-200 میلی متر f / 2.8E VR جدید نیکون سبک تر است! مانند تامرون 85 میلی متری ، این اپتیک دارای دیافراگم کنترل شده الکترومغناطیسی برای دقت بیشتر در حالت پیوسته با سرعت بالا است. و برخلاف خواهر و برادر 50 میلی متری آن ، دارای مهر و موم آب و هوا نیز می باشد.

فوکوس خودکار بسیار سریع و دقیق است و کیفیت تصویر بسیار عالی است ، دارای بوکه ای فوق العاده نرم و خامه ای است ، اگرچه لنز به اندازه بعضی از رقبای خود تیز نیست. فرینگ رنگ ، کما ، اعوجاج ، شبح و فلیر بسیار ناچیز است. در مجموع ، سیگما 85 میلی متر یک مشت سنگین وزن دارد که با ساختار آن سازگار است.

 

2. لنز تامرون Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

برادر بزرگ تامرون SP 45mm f / 1.8 Di VC USD در واقع با وجود فاصله کانونی 85 میلی متر بیشتر ، کسری کوتاه تر است و دارای همان نخ فیلتر 67 میلی متری است. همچنین این دوربین از همان ترکیبی از درجه دیافراگم f / 1.8 و لرزشگیر VC استفاده می کند ، در حالی که یک ظاهر طراحی شده ، کیفیت ساخت و مهر و موم هوا نیز یکسان است.

در 660 گرم ، لنز 85 میلی متر سنگین تر است زیرا دارای 13 عنصر است ، در حالی که فقط 10 میلی متر در 45 میلی متر. برای کاهش انحرافات ، هر دو عنصر XLD (eXtra Low Dispersion) و LD و دو نوع پوشش ساختار نانو برای مبارزه با شبح و شعله ور گنجانده شده است.

بوکه حتی نرم تر از لنز تامرون 45 میلی متری است اما کما در دیافراگم های گسترده تر از f / 2.8 کمی قابل توجه است. وضوح مرکز در هنگام عکسبرداری کاملاً چشمگیر است ، اما در گوشه های انتهایی قاب نیز بسیار عالی است.

 

3. لنز نیکون Nikon AF-S 85mm f/1.4G

این لنز یکی از بهترین دستاوردهای نیکون در مهندسی است و اکثر عکاسان نیکون که این عکس را می خوانند احتمالاً از قبل آن را دارند و هرچه زودتر آن را خریده اند. اگر بودجه شما تا این حد زیاد است ، Nikon AF-S 85mm f / 1.4G یک لنز پرتره تقریباً کامل است و تصاویری را تولید می کند که در همه مکان های مناسب بدون وضوح واضح هستند و در پس زمینه آنها بوکه زیبایی وجود دارد.

Nikon AF-S 85mm f / 1.4G از ده عنصر در 9 گروه ساخته شده است و همچنین دارای کت Nano Crystal Coat برای کنترل شعله ور و شبح بودن است. ساختار ناهموار آن تضمین می کند در مقابل مسافرت و تیراندازی در فضای باز ایستاده است. عمق میدان در هنگام شلیک کاملاً باز به قدری کم است که می تواند تمرین و یک نگاه خوب را برای اطمینان از صحت تمرکز شما انجام دهد.

این یکی از بهترین لنزهای پرتره در اطراف است. اگر پول هیچ مشکلی نیست ، اینجا جایی است که می توانید پول نقد خود را قرار دهید.

 

4. لنز نیکون Nikon AF-S 85mm f/1.8G

مانند AF-S 50mm f / 1.8G ، این کوچکترین و سبک ترین لنز در کلاس خود است ، طول فقط 80 میلی متر و وزن متوسط 350 گرم است. کیفیت ساخت ، تا صفحه نصب شده با آب و هوا ، و شامل یک عنصر کروی تنها ، کاملاً یکسان است.

سرعت فوکوس خودکار سریعتر از هر دو لنز 50 میلیمتری نیکون است ، بخشی از آن به دلیل این واقعیت است که شامل حرکت عناصر کوچکتر عقب است ، به جای عناصر بزرگتر جلو.

این لنز بسیار شارپ است ، حتی در حالت کاملاً باز هم عکس می گیرد ، اگرچه به طور طبیعی دیافراگم به اندازه لنزهای f / 1.4 پهن نمی شود. وینتینگ قابل توجه است ، در حالی که بوکه به زیبایی نرم است ، متوقف شدن پایین به نمای برجسته ظاهری شش ضلعی می دهد – نتیجه این که دیافراگم هفت تا نه تیغه دارد.

 

لنزهای مخصوص دوربین های کراپ سنسور نیکون

DSLR های فرمت Nikon DX دارای ضریب 1.5 برابر «برش» هستند ، بنابراین یک لنز 50 میلیمتری در واقع از نظر دوربین عکاسی با فرمت کامل دارای فاصله کانونی 75 میلی متر خواهد بود و این برای لنزهای پرتره بسیار مناسب تر و جمع و جورتر و مقرون به صرفه تر است. نسبت به لنزهای معمولی “پرتره” 85 میلی متری برای دوربین های فول فریم. در اینجا برخی از بهترین گزینه ها برای شما آورده شده است.

5. لنز سیگما Sigma 50mm f/1.4 DG HSM | Art

این لنز Art از سری Global Vision Sigma’s یک رقیب در وزن سنگین است ، طول تقریباً دو برابر و سه برابر وزن لنز 50 میلی متر f / 1.4 نیکون. این سازگار با قاب کامل است ، اما به طور انکار ناپذیری برای لنز پرتره بر روی بدنه های سبک DX مانند D5500 ، دارای ترازو در 815 گرم است.

این طراحی نسبتاً پیچیده شامل 13 عنصر نوری است ، از جمله یک عنصر کروی و سه عنصر SLD (پراکندگی کم). ساخت و ساز احساس اطمینان خاطر می کند ، اما این تنها لنز مورد آزمایش است که فاقد آب بندی هوا بر روی صفحه نصب آن است.

وجه مثبت عنصر جلویی بزرگ این است که در اینجا وینت ونت نسبتاً کم است. بوکه در f / 1.4 کاملاً خامه ای است و حتی در حالت کمی توقف نیز از کیفیت استثنایی برخوردار است. دیافراگم کاملاً گرد و مبتنی بر نه تیغه دیافراگم به این امر کمک می کند.

 

6. لنز تامرون Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD

اگر می خواهید از کیفیت تصویر اصلی لنز در تنظیمات دیافراگم متوسط بهره ببرید ، تثبیت کننده می تواند یک کمک واقعی باشد – از این رو سیستم Tamron’s Vibration Compensation (VC) در این لنز گنجانده شده است.

درجه بندی دیافراگم متوسط f / 1.8 در این حالت برتر “استاندارد” به پایین نگه داشتن اندازه و کاهش وزن کمک می کند و لنزها با کیفیت ساخت عالی و مهر و موم آب و هوا به زیبایی طراحی شده اند. در 45 میلی متر ، فاصله کانونی نسبت به استاندارد 50 میلی متر کوتاه تر است. این در بدنه با فرمت DX برابر با 67.5 میلی متر است ، اگرچه لنز نیز با فریم کامل سازگار است.

فوکوس خودکار فوق العاده سریع نیست ، اما در تست های ما بسیار دقیق بود. تثبیت کننده در حدود چهار f / stop سود می برد و فوکوس دستی از مسافرت بیشتر در حلقه فوکوس نسبت به سایر لنزهای تست شده سود می برد. وضوح عالی است ، حتی هنگام عکسبرداری کاملاً باز ، در حالی که بوکه کاملاً صاف است ، هم با سرعت f / 1.8 و هم هنگام توقف پایین.

 

7. لنز نیکون Nikon AF-S 50mm f/1.4G

این بزرگترین گزینه در خط 50 میلیمتری نیکون است و کاملاً جمع و جور برای 50 میلی متر f / 1.4 ، فقط 1.5 میلی متر طولانی تر و گسترده تر از نسخه f / 1.8 و دارای همان فیلتر فیلتر قطر 58 میلی متر. علاوه بر این ، گرچه از نسخه f / 1.8 به طور قابل توجهی سنگین تر است ، اما فقط یک سوم وزن Sigma 50mm f / 1.4 A است.

از نظر کیفیت ساخت و هندلینگ شبیه f / 1.8 است ، اما با داشتن یک عنصر نوری اضافی ، به علاوه دو تیغه عنبیه اضافی ، دیافراگم هنگام متوقف شدن گردتر می شود.

حتی در این صورت ، هنگام عکسبرداری بوکه کاملاً خوشایند نیست ، زیرا حاشیه بوکه و کما کاملاً مشهود است. با این وجود ، کنتراست و وضوح چشمگیر است ، وینت ونت تقریباً کم است و بوکه هنگام توقف تا f / 1.8 ، با ضرب و شتم نیکون 50 میلی متر f / 1.8G ، در همان دیافراگم بسیار نرم تر می شود.

 

8. لنز نیکون Nikon AF-S 50mm f/1.8G

این اپتیک AF-S بسیار جدیدتر از نسخه قدیمی AF-D است و از سیستم فوکوس خودکار اولتراسونیک از نوع حلقه ای بهره می برد که روی هر بدنه نیکون کار می کند. اگرچه فقط کمی از نسخه f / 1.4 کوچکتر است ، اما 50 درصد سبک تر است ، اما کیفیت ساخت آن کاملاً خوب است ، درست در صفحه نصب شده فلز مهر و موم شده در هوا.

ظرافت نوری شامل یک عنصر کروی است. عنصر جلو عمیقا فرو رفته است ، به ویژه در فواصل تمرکز طولانی تر. همانند نسخه f / 1.4 ، سرعت AF کمی عابر پیاده است ، اما وضوح و کنتراست حتی در دیافراگم های وسیع چشمگیر است.

نقاط فوکوس شده از نور در دیافراگم های کوچکتر شکل هندسی قابل مشاهده می گیرند ، زیرا دیافراگم هفت تیغه به خوبی گرد نیست. اعوجاج بشکه نسبت به لنزهای آزمایش شده کمی بدتر است ، اما وقتی لنز روی بدنه DX استفاده می شود ، این میزان بسیار کاهش می یابد.

 

لنزهای مخصوص دوربین های بدون آینه نیکون

دامنه لنزهای Nikon Z در مقایسه با برخی سیستم های تثبیت شده هنوز در ابتدای راه است ، اما در حال حاضر دو گزینه عالی 85 میلی متری لنزهای پرتره وجود دارد. اگر شما با استفاده از سنسور APS-C خود در Z50 نیکون سرمایه گذاری کرده اید ، سه لنز 50 میلیمتری عالی برای انتخاب وجود دارد – f / 1.8 ، f / 1.2 و یک اپتیک بزرگ (و فوق العاده گران) f / 0.95.

9. لنز نیکون Nikon Z 85mm f/1.8 S

Nikon Z 85mm f / 1.8 S لنز پرتره بهینه برای دوربین های بدون قاب آینه Z بدون قاب آینه است. به لطف ساختاری داخلی پیچیده و شگفت آور ، تصاویری با بوکه پویا و با ظاهری طبیعی تولید می کند و حتی در کمترین فاصله فوکوس 0.8 متری نیز جزئیات بسیار زیبایی تولید می کند. از دیگر ویژگی های عالی این محصول می توان به آب بندی کامل هوا و یک حلقه کنترل ارگونومیک اشاره کرد که برای عملکرد لمسی طراحی شده است.

این لنز از پایه عریض Nikon Z بهره می برد و به شما این امکان را می دهد که حتی برای عکسبرداری در نور طبیعی ، تا آنجا که ممکن است نور جمع کند ، با پوشش کریستال نانو با کنترل شعله ور و شبح به شما کمک می کند. برای پرتره های محیطی ، این لنز یک هدیه خدادادی است و متوجه خواهید شد که به شما امکان می دهد به طور کامل از پتانسیل دوربین بدون آینه کامل نیکون خود بهره مند شوید.

 

10. لنز سامیانگ Samyang MF 85mm f/1.4 Z

این لنز Samyang که به تازگی راه اندازی شده است برای جدیدترین دوربین های بدون آینه سری Z نیکون طراحی شده است ، اما این یک کار کاملاً دستی است. علاوه بر تمرکز دستی ، نمی توانید دیافراگم را از بدنه دوربین تنظیم کنید ، بنابراین باید از حلقه کنترل روی خود لنز استفاده کنید.

به طور پیش فرض ، تثبیت کننده در دوربین های Z 6 و Z 7 غیرفعال است ، اما می توانید آن را با وارد کردن اطلاعات لنز در بخش “داده های لنز غیر CPU” در منوی تنظیمات فعال کنید. نمایشگر اوج تمرکز در منظره یاب الکترونیکی و صفحه عقب به فوکوس دقیق دستی کمک می کند ، که با توجه به اینکه عمق میدان در f / 1.4 بسیار کم است می تواند حیاتی باشد. کیفیت تصویر بسیار عالی است ، هندلینگ بسیار خوب است و ارزش بالایی نیز در قیمت دارد.

 

11. لنز Lensbaby Velvet 85

اگر به دنبال چیزی کمی متفاوت هستید ، Lensbaby Velvet 85 را بررسی کنید. اصطلاح ‘Velvet’ به معنای مترادف “تمرکز نرم” است ، و گرچه ممکن است این زنگ هشدار را برای برخی به صدا درآورد ، اما کمی گمراه کننده است. دلیل این امر این است که لنز به گونه ای طراحی شده است که جزئیات تصویر را واضح می کند ، اما عکس های شما از درخشش نرم مخملی که در تصویر نفوذ می کند و به سمت لبه ها تشدید می شود بهره مند می شوند.

 

چیزی که می تواند برای پرتره ها بسیار خوب باشد. این لنز f / 1.8 همچنین می تواند یک حالت ماکرو نسبتاً مفید 1: 2 داشته باشد ، به این معنی که می تواند به عنوان یک لنز دقیق و نزدیک (با تمرکز نرم اثیری یکسان) ، دو برابر شود ، یا اگر ترجیح می دهید غیرفعال شوید ) هرچند برای همه مناسب نیست و بیشتر توسط لنزهای 85 میلیمتری نیکون کار می کنند ، اما این لنزهای فوکوس دستی فقط جذابیت خاصی دارند.

مطالب مرتبطدوربین 250 مگاپیکسلی سامسونگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *