بهترین لنزهای پرتره برای سونی

تقریباً از هر لنز به عنوان لنز پرتره استفاده می شود. می توان از لنزهایی با فاصله کانونی از 12 میلی متر تا 600 میلی متر برای گرفتن با ارزش ترین (اما نه همیشه با همکاری ترین) موضوع جهان استفاده کرد: مردم. هنوز هم ، همه لنزها انتخاب خوبی برای همه عکاسی پرتره نیستند ، در حالی که به نظر می رسد برخی لنزها به طور واضح برای این منظور ساخته شده اند.

اولین مفهوم عکاسی پرتره که باید درک شود پرسپکتیو است. اگر دوربین خیلی به سوژه نزدیک باشد ، نزدیکترین قسمت بدن به لنز ، معمولاً بینی ، نسبت به بقیه قسمتهای بدن بسیار بزرگ به نظر می رسد. این اثر به دلیل تحریف دیدگاه است. خیلی نزدیک شوید و سوژه ممکن است در فضای شخصی اش از شما ناراحت شود و باعث ایجاد تنش شود که از عکس به خوبی عکاسی نکند.
دور بودن از یک موضوع مشکلات دیگری را به همراه دارد. ویژگی های صورت ممکن است از لحاظ ظاهری بیش از حد فشرده شده و دور بودن از آن ارتباط را پیچیده کند. لنزهای با فاصله کانونی طولانی تر نسبت به نمونه های عریض خود به فاصله کار بیشتری نیاز دارند و موانع فیزیکی می توانند بینایی لازم را مهار کنند.
تصمیم گیری در مورد فاصله کانونی لنز پرتره باید براساس دیدگاه مورد نظر شما ، قاب مورد نظر و فضای کار موجود باشد. برای پرتره های محیطی که سوژه شما همراه با محیط اطراف آنها نشان داده می شود ، از یک لنز زاویه دید بهتر استفاده می شود. برعکس ، باید از یک لنز تله فوتو بلند برای عکسبرداری های شدید سر استفاده شود.
آموزش معمول این است که محدوده فاصله کانونی 85-135 میلی متر برای عکاسی پرتره ایده آل است. من به طور کلی با این آموزش موافقم ، گرچه من اغلب از فاصله کانونی گسترده تری مانند 50 میلی متر برای پرتره های تمام بدن یا 24 میلی متر برای عکس های محیطی استفاده خواهم کرد ، و من یک فاصله کانونی طولانی تر مانند 200 میلی متر را برای تصاویر عکس با قاب محکم ترجیح می دهم.


یک پس زمینه تاری باعث سوژه های پرتره شما می شود. لنزهای با فاصله کانونی طولانی تر باعث می شوند که تاری پس زمینه حواس پرت کننده راحت تر شود ، همچنین دیافراگم های وسیع تر. دیافراگم های گسترده عمق میدان را کاهش می دهند ، بنابراین باید عمق میدان در مقابل تاری پس زمینه را در نظر گرفت. من دوست دارم دهان و هر دو چشم حداقل در کانون توجه باشند.
اگر در استودیویی با پس زمینه مانند کاغذ رول شده و نورپردازی با استروب های استودیو عکس بگیرید ، دیافراگم های باریکی مانند f / 8 یا f / 11 احتمالاً مورد استفاده قرار می گیرند و همه لنزها این گزینه ها را دارند. نمونه پرتره موجود در بالای این صفحه با فاصله کانونی 135 میلی متر و دیافراگم f / 1.4 ثبت شده است. پس زمینه در حال ذوب شدن است ، در حالی که چشم انداز دلپذیری از سر و شانه ها گرفته شده است.
با این پیش زمینه ، به برخی از توصیه ها بروید. به یاد داشته باشید که لنزهای پیشنهادی به سادگی انتخاب موارد دلخواه برای عکاسی پرتره هستند و می توان از لیست عظیمی از لنزهای اضافی برای این منظور استفاده کرد.

در زیر لیستی از بهترین لنزهای پرتره برای سونی وجود دارد.

1. لنز سونی Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS Lens

لنز تثبیت کننده تصویر 70-200 f / 2.8 یکی از مهمترین لنزهای بزرگنمایی در اکثر کیت های عکاسان است و با داشتن یک مجموعه بزرگ از محدوده فاصله کانونی عمودی پرتره ، این لنزها اغلب برای عکاسی از افراد فراخوانده می شوند.

حرفه ای ها و آماتورها به طور معمول این لنزها را با فرکانس بالا در دست دارند. افراد حرفه ای از آن استفاده می کنند زیرا برای بسیاری از مشاغل لنز بهتری در دسترس نیست و آماتورها نیز از آن استفاده می کنند زیرا این طولانی ترین فاصله کانونی در لنزهای f / 2.8 با قیمت مناسب و با قیمت مناسب است.
این لنز کاملاً حرفه ای دارای کیفیت تصویر خوب ، فوکوس خودکار سریع و دقیق و Optical SteadyShot در بدنه ای با اندازه ثابت و محکم در آب و هوا است. دیافراگم وسیع f / 2.8 اجازه می دهد تا عملکرد در نور کم گرفته شود و همراه با فاصله کانونی تله ، اجازه می دهد تا پس زمینه محو شود. این لنز ارزان و سبک نیست.

 

 

2. لنز سونی Sony FE 135mm f/1.8 GM Lens

این لنز دارای دیافراگم فوق عریض f / 1.8 است و کیفیت تصویر با دیافراگم باز را تولید می کند که از هر لنز دیگری در بیشتر دیافراگم ها بهتر است. نتایج به سادگی برجسته است. این فاصله کانونی برای پرتره های تمام بدن به مقدار متوسطی از فاصله کار نیاز دارد ، اما این زاویه دید حتی برای عکسبرداری های سر تنگ نیز چشم انداز خوبی ایجاد می کند. تاری تاری که این لنز می تواند ایجاد کند بسیار جذاب است – ایده آل برای تصویربرداری.

3. لنز سونی Sony FE 85mm f/1.4 GM Lens

سونی لنز را “The ultimate portrait Prime” می نامد ، و استدلال در برابر این جمله دشوار است. من از لنزهای پرایم 85 میلیمتری با دیافراگم عریض برای کل عکسهای عمودی پرتره استفاده کرده ام و نتایج این ترکیب فوق العاده است. به نظر می رسد که همیشه نور محیط کافی برای استفاده از این لنز دستی وجود دارد.

 

4. لنز سیگما Sigma 85mm f/1.4 DG DN Art Lens

فاصله کانونی مناسب ، دیافراگم فوق العاده پهن ، کیفیت تصویر عالی ، نسبتاً کم حجم و سبک ، مقرون به صرفه

لنز هنری Sigma 85mm f / 1.4 DG DN Art یک لنز زیبا و زیبا ، دارای عملکرد نوری و فیزیکی در یک فاصله کانونی و دیافراگم پرتره ایده آل با اندازه نسبتاً کوچک ، وزن سبک و قیمت پایین است. این لنز تصاویر بسیار واضحی ارائه می دهد ، به طور بالقوه با تاری پس زمینه قوی ، بدون اندازه و وزن طاقت فرسای مدل قبلی و رقبا و با قیمت مناسب.

لنز Art Sigma 85mm f / 1.4 DG DN یک انتخاب هوشمندانه برای پرتره و سایر نیازهای 85 میلی متری است.

 

5. لنز سونی Sony FE 85mm f/1.8 Lens

اگر بودجه کمی دارید اما به دنبال یک لنز پرتره خوب هستید ، دیگر به دنبال این نباشید. لنز Sony FE 85mm f / 1.8 نام شما را دارد. فاصله کانونی 85 میلی متر برای عکاسی پرتره مناسب است و کیفیت تصویر نیز مناسب است. اندازه و وزن این لنزها استفاده طولانی مدت را به همراه دارد و قیمت پایین این معامله را مهر و موم می کند. لنز Sony FE 85mm f / 1.8 یک ارزش عالی است.

 

6. لنز تامرون Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD Lens

حدوده فاصله کانونی ، سبک ، شارپ ، مقرون به صرفه ، کمی کوتاه تر
تامرون همچنان به تولید لنزهای بدون آینه عالی می پردازد و لنز 70-180mm f / 2.8 Di III VXD یکی دیگر از جذابیت های مهم است.

 

اگرچه دامنه فاصله کانونی این لنز از مدلهای 70-200 میلی متری رقیب کمتر است ، اما دامنه ارائه شده برای پرتره ها مناسب است. این لنز کیفیت بسیار خوبی از یک بسته جمع و جور و مقرون به صرفه ارائه می دهد.

 

مطالب مرتبطبهترین لنزهای پرتره برای کانن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *