بهترین عکس های نشنال جئوگرافیک 2022

بهترین عکس های نشنال جئوگرافیک 2022

نشنال جئوگرافیک تصاویر سال 2022 خود را منتشر کرد. این انتخاب ها حاصل بررسی بیش از دو میلیون عکسی است که در سال جاری به صورت میدانی ثبت شده است.

 

قیمت انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت و خرید بهترین رینگ لایت دندانپزشکی

 

این عکس‌ها گزیده‌ای از عکس‌های عکاسان نشنال جئوگرافیک از سراسر جهان هستند. این نشریه می‌گوید که آن‌ها نماهای خیره‌کننده‌ای از یک سفر مشترک انسانی ارائه می‌دهند و به بینندگان عناصر منحصربه‌فرد سیاره را یادآوری می‌کنند.

نشنال جئوگرافیک از کشف کشتی غرق شده Endurance و تاثیر تغییرات آب و هوایی بر گونه های در معرض خطر تا اولین قله کوه اورست توسط یک تیم تمام سیاهپوست از کاوشگران و همچنین عکس های احساسی و تکان دهنده از پناهندگان اوکراینی که در همبستگی ایستاده اند را ارائه کرده است.

در سال گذشته، 132 عکاس برای انجام وظایف به 60 کشور جهان اعزام شدند و نشنال جئوگرافیک می گوید که آنها در مجموع 4000 پوند تجهیزات را به میدان فرستاده اند. این عکاسان با هم 2,238,899 تصویر شگفت‌انگیز از دمای 120 درجه در استان‌های سند و بلوچستان پاکستان تا 49 درجه زیر صفر در سرزمین‌های شمال غربی کانادا ثبت کردند. نشنال جئوگرافیک می‌گوید که در این فرآیند، تقریباً تمام قاره‌ها تحت پوشش قرار گرفتند و در نتیجه «نگاهی قوی و متنوع به زندگی در سراسر جهان» ایجاد شد.

در زیر تنها تعدادی از تصاویر انتخاب شده از لیست کامل عکس‌هایی هستند که هم در نسخه چاپی دسامبر National Geographic و هم در وب‌سایت آن نشان داده شده‌اند. بسیاری از آنها ممکن است برای بینندگان جدید باشند، در حالی که برخی ممکن است آشنا باشند، مانند عکس بومیان آمریکایی Quannah Rose Chasinghorse یا عکس روز به شب گرند کانیون.

1- رنا افندی، عکاس اهل استانبول، در جستجوی ساتیروس افندی، یک پروانه کمیاب و بومی که به نام پدرش، رستم افندی، حشره شناس فقید آذربایجان شوروی، نامگذاری شده است، به ارمنستان و آذربایجان سفر کرد. در حالی که افندی هنوز این پروانه را در طبیعت ندیده است، او از یک پروانه نگهداری شده در کلکسیون مملو از نمونه های تحت پوشش پارکف کازاریان، تاکسیدرمیست در شهر کوهستانی گیومری، ارمنستان، عکس گرفت.

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 1

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 1

 

2- یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، که در ساعات اولیه 19 ژوئن از کیپ کاناورال پرتاب شد. این دومین بار در کمتر از یک سال بود که یک موشک اسپیس ایکس به طور غیرمنتظره ای وارد کادر عکاس مک استون شد، در حالی که او هنگام شب در باتلاقی دور افتاده عکس می گرفت. استون می‌گوید که افزایش تعداد پرتاب‌ها «نشان می‌دهد که ما وارد دوران جدیدی شده‌ایم که در آن مأموریت‌های کیهانی انجام می‌شوند». 

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 2

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 2

 

3- در غبار صبحگاهی، سیستم پرتاب فضایی ناسا (SLS) در ماه مارس بر روی مجتمع پرتاب 39B مرکز فضایی کندی قرار گرفته است، زیرا موشک در انتظار آزمایش است. این وسیله نقلیه 322 فوتی محور اصلی برنامه آرتمیس ناسا است، پله ای به سوی مریخ که همچنین قصد دارد اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را بر روی ماه فرود آورد. SLS با دو بوستر و چهار موتور اصلی، می تواند پرت شود.
یک کپسول خدمه به سمت ماه با 8.8 میلیون پوند رانش – 15 درصد بیشتر از موشک زحل V برنامه آپولو. هر SLS فقط یک بار استفاده خواهد شد. پس از پرتاب این موشک طی یک پرواز آزمایشی بدون خدمه که برای امسال برنامه ریزی شده بود، انتظار می رود قطعات آن یا به اقیانوس بیفتند یا وارد مداری به دور خورشید شوند.

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 3

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 3

 

4- یک پالایشگاه کوچک روی سقف آزمایشگاهی در ETH زوریخ، دی اکسید کربن و آب را مستقیماً از هوا می کشد و آنها را به راکتوری می رساند که تشعشعات خورشیدی را متمرکز می کند و گرمای شدید تولید می کند. این راکتور مولکول ها را شکافته و مخلوطی ایجاد می کند که در نهایت می تواند به نفت سفید یا متانول تبدیل شود. محققان امیدوارند این سیستم در نهایت بتواند سوخت جت و کربن خنثی تولید کند. یکی از خطوط هوایی سوئیسی قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد از این سوخت استفاده کند.

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 4

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 4

 

5- بازدیدکنندگان از مسیر پیاده‌روی مارپیچ 150 فوتی در پاییز زرد در Camp Adventure در دانمارک بالا می‌روند تا چشم‌انداز جدیدی از جنگل جنوب غربی کپنهاگ و شاید خود زندگی به دست آورند. نشان داده شده است که «حمام جنگل»، استرس را کاهش می‌دهد، شرایط ذهنی و جسمی را بهبود می‌بخشد.

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 5

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 5

 

6- در اطراف وستوک و سایر جزایر جنوبی، در مرکز دورافتاده اقیانوس آرام، ماهی‌های کوچک صخره‌ای فراوان وجود دارند. در اینجا یک کوسه صخره‌ای خاکستری بر فراز مرجان‌های مونتیپورا در میان ماهی ها شنا می‌کند. انریک سالا، یک کاوشگر نشنال جئوگرافیک در رزیدنس، در سال 2009 برای پروژه دریاهای بکر خود از این منطقه بازدید کرد که اولین بررسی های علمی را از حیات دریایی در اطراف جزایر انجام داد. 

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 6

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 6

 

7- آرماندو سالازار با پوشیدن لباس محافظ، با احتیاط بر روی صخره‌های سوزان قدم می‌زند و تکه‌ای از گدازه درخشان را با یک چنگال بزرگ می‌برد. او به دانشمندان کمک کرد تا نمونه‌هایی را در طول فوران سال 2021 در خط الراس آتشفشانی کامبر ویجا در لا پالما جمع‌آوری کنند. دانشمندان و دیگران همچنین برای نظارت بر گازها، ثبت زمین لرزه ها و موارد دیگر در جریان های تازه جسارت کردند، به این امید که این رویداد را که تقریباً 86 روز به طول انجامید، درک کنند. یافته های آنها می تواند به آنها کمک کند تا پتانسیل کامبر ویجا را برای انفجارهای آینده تعیین کنند. 

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 7

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 7

 

8- ناسا با ماموریت Artemis I خود یک طرح بلندپروازانه را برای بازگرداندن انسان به ماه آغاز می کند. برای پرتاب برنامه‌ریزی‌شده، فرمانده این سفر بدون خدمه، یک مانکن به نام کامپوس خواهد بود که نامش از نام یک مهندس ناسا گرفته شده است که به نجات جان خدمه آپولو ۱۳ کمک کرد. در طول سفری به دور ماه که قرار است بیش از یک ماه طول بکشد، کامپوس در کپسول Orion نشسته است. حسگرهایی در پشت سر کامپوس و در پشت مسیر صندلی آن قرار دارند. لرزش و شتاب آن، انتظار می‌رود که به چهار برابر گرانش زمین برسد. کامپوس از حسگرهای تشعشع و لباس بقا استفاده می‌کند که مسافران در ماموریت‌های آینده در هنگام پرتاب، ورود مجدد و سایر لحظات حیاتی از آن استفاده خواهند کرد. ناسا امیدوار است یک خدمه چهار نفره به عنوان بخشی از آرتمیس II، سفر بعدی را در اوایل ماه می سال 2024 با اوریون انجام دهند. 

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 8

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 8

 

9- امی ویتال (عکاس نشنتا جئوگرافیک) این توله های شش ماهه را در حال خوردن میان وعده و بازی به عنوان بخشی از تمرکز طولانی مدت خود بر حفاظت از پانداهای غول پیکر به نمایش گذاشت. 

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 9

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک 9

 

مطالب مرتبط: عکاسی از حیات وحش در زمستان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *