بهترین عکس های حیات وحش 2020

مسابقه عکاس سال حیات وحش ، که در سال 1965 تاسیس شد ، یک نمایشگاه بین المللی سالانه از بهترین عکس های طبیعت است. امسال ، این مسابقه بیش از 49000 نفر از سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. عکاس سال حیات وحش توسط موزه تاریخ طبیعی لندن تولید و تولید شده است. صاحبان و حامیان مالی بار دیگر لطف کرده اند تا تصاویر برنده و تقدیر شده از مسابقات امسال را به اشتراک بگذارند. وب سایت موزه دارای تصاویر مربوط به سالهای گذشته و اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه و نمایشگاه فعلی است. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

بهترین عکس های حیات وحش 2020

آغوش

 یک ببر یک درخت منچوریایی را در آغوش می گیرد ، گونه خود را به پوست می مالد تا ترشحاتی از غدد رایحه او ایجاد شود. او یک ببر آمور یا سیبری در پارک ملی لئوپارد روسیه است. در قرن گذشته که تقریباً در معرض نابودی قرار گرفته است ، مردم هنوز در معرض شکار غیرقانونی و قطع درختان هستند ، که همچنین بر طعمه های آنها تأثیر می گذارد – بیشتر گوزن و گراز وحشی.

 

قصه ای از دو زنبور

این قاب بندی چشمگیر همزمان یک زنبور شن و ماسه نوار قرمز (چپ) و یک زنبور فاخته که قصد ورود به سوراخ های لانه درب منزل را دارد نتیجه آماده سازی دقیق است. زنبور فاخته ماده – به طول فقط 6 میلی متر – لانه های برخی از زنبورهای منفرد حفره را انگلی می کند ، تخم های خود را در سوراخ های میزبان خود می گذارد تا لاروها بتوانند از تخم ها یا لاروهای آنها غذا بگیرند. زنبورهای شنی خیلی بزرگتر از نوار قرمز تخم های خود را در گودال خود قرار می دهد ، که آن را با کرم ترش تهیه می کند ، یکی برای هر یک از جوانان برای خوردن آنها. هدف اصلی Frank Deschandol عکاسی از زنبور زنده فاخته بود. وی در یک بانک شنی در یک سایت قهوه ای در نزدیکی خانه خود در نورماندی ، فرانسه ، جاروهای کوچک زنبورهای حفاری مناسب برای استفاده از زنبورهای فاخته را پیدا کرد. وی سپس یک پرتوی مادون قرمز ایجاد کرد که در صورت شکستن توسط یک زنبور ، باعث ایجاد سیستم شاتر فوق العاده سریعی که ساخته بود می شود. با وجود عمق میدان بسیار کم و سوژه های ریز ، او نه تنها زنبور فاخته بلکه زنبور شن و ماسه را نیز تسخیر کرد.

 

روباهی برای تمام فصول

پرتره های حیوانات بسیار مورد تمجید قرار می گیرند: در حالی که در امتداد دره پوشیده از برف شکار می کند ، یک ورم روباه آمریکایی توسط یک طرفه برخورد می کند ، کت زمستانی ضخیم خود را جدا می کند تا لایه زیرین خز خوب را نشان دهد. با دلسردی ، مدام گوش به گوش هر صدایی از پرنده یا موش در زیر برف می زد. سپس سر خود را از یک طرف به طرف دیگر متمایل می کند و از داخل آن رد می شود. بعد از ظهر ماه فوریه در پارک ملی یلوستون در وایومینگ ، جان بلومنکمپ ساعتها روباه را تماشا کرد ، در اثر وزش باد و افت ناگهانی دما ، این تصویر واضح از بازمانده زمستان را به دست آورد.

 

دهن کج

در یک تعطیلات غواصی در سولاوسی شمالی ، اندونزی ، سام اسلوس برای تماشای رفتار گروهی از دلقک ماهی هنگام شنا با الگوهای پرتحرک و مکرر در داخل و خارج و اطراف خانه خود ، یک شقایق باشکوه متوقف شد. او با بیان یک ماهی که دهانش دائماً باز بود و چیزی را در دست داشت شیفته او شد. اسلوس به جای اینکه ماهی در حال حرکت را در منظره یاب خود دنبال کند ، در جایی قرار گرفت که می دانست دوباره به درون قاب می آید. فقط هنگام بارگیری عکسها بود که دید چشمان ریزی از دهانش بیرون می آیند. این یک “شپش زبان خوار” بود ، یک ایزوپاد انگلی است که به عنوان یک مرد از طریق آبشش شنا می کند ، تغییر جنسیت می دهد ، پاها رشد می کند و خود را به پایه زبان می چسباند و خون را می مکد.

 

درحال تماشای آنها 

زمانی که گونه هایی که می خواهید مطالعه کنید درست در خارج از پنجره شما لانه می کند. فلایچر کوردیلران در حال کاهش در غرب آمریکای شمالی است زیرا تغییر اوضاع باعث انقباض زیستگاه های ساحلی (به عنوان مثال رودخانه و دیگر راهروهای آب شیرین) در مسیرهای مهاجرتی و زمستان گذرانی های خود در مکزیک می شود. در جبهه کوه راکی ​​مونتانا ، به طور معمول در شکاف ها و قفسه های دره لانه می کند. اما یک جفت به جای جلوگیری از شکار ، این کابین تحقیق از راه دور را انتخاب کرده است. لانه توسط ماده بر روی سر قاب پنجره ساخته شده است. هر دو والدین در حال تغذیه بچه های پرستار بودند ، برای ربودن حشرات در هوا پرواز می کردند و یا برای برداشتن برگها معلق بودند. برای جلوگیری از مزاحمت پرندگان و جذب شکارچیان به لانه ، الکس بدیائف دوربین خود را در پشت یک تکه پوست بزرگ روی درخت صنوبر باستانی تکیه داده به کابین پنهان کرد. او یک فلش را به سمت صندوق عقب هدایت کرد ، بنابراین صحنه با بازتاب روشن می شود و تنظیمات را از راه دور از کابین انجام می دهد. او شلیک خود را در حالی که زن مکث کرده بود تا چهار جوجه شیری خود را بررسی کند ، گرفت. در سن 12 روزگی ، احتمالاً چند روز دیگر پنهان می شوند. در پشت او – کابین به عنوان یک مخفیگاه راحت و گسترده – این زیست شناس مشاهدات خود را ثبت کرد.

 

وقتی مادر می گوید بدو

این تصویر نادر از خانواده گربه های پالاس یا مانول ها در استپ های دور افتاده فلات Qinghai – Tibet در شمال غربی چین نتیجه شش سال کار در ارتفاع زیاد است. این گربه های کوچک معمولاً منزوی هستند ، یافتن آنها دشوار است و بیشتر در سحر و غروب فعال هستند. از طریق مشاهدات طولانی مدت ، شانویان لی می دانست که بهترین فرصت برای عکسبرداری از آنها در روز روشن در ماه آگوست و سپتامبر است ، زمانی که بچه گربه ها چند ماهه بودند و مادران جسورتر و قصد داشتند از آنها مراقبت کنند. وی خانواده را در حالی که در جستجوی غذای موردعلاقه خود – پیکا (کوچک ، خرگوش مانند پستانداران) بودند – به پایش می رساند و مخفیگاه خود را در تپه مقابل لانه آنها ، یک سوراخ قدیمی مارموت ، مستقر کرد. با بیرون آمدن این سه بچه گربه برای بازی ، ساعتها صبر جبران شد ، در حالی که مادر آنها چشمش را به یک روباه تبتی که در همان نزدیکی کمین بود نگاه می کرد. لی در لحظه ای از زندگی خانوادگی که به ندرت دیده می شود ، اظهارات آنها را گرفت ، وقتی مادرشان هشدار داده بود که به سرعت به لانه لانه ها برگردد.

 

ژست

 میمون جوان پروبسیس نر سر خود را کمی گنگ می کند و چشمانش را می بندد. پلکهای آبی کمرنگ و غیر منتظره اکنون موهای کم رنگ و نارنجی آرایش یافته او را تکمیل می کنند. او برای چند ثانیه مثل اینکه در مدیتیشن باشد ، ژست می گیرد. موگنس ترول ، که از پنج سال گذشته در سراسر جهان از نخستینگان عکاسی کرده است ، گفت: “وی یک بازدید کننده وحشی از ایستگاه تغذیه در پناهگاه میمون Labuk Bay در مرکز نگهداری میمونها در صباح ، بورنئو است -” کم پشت ترین شخصیت “.

 

آخرین لقمه

 این دو شکارچی وحشی اغلب با هم ملاقات نمی کنند. سوسک ببر غول پیکر رودخانه طعمه های خود را بر روی زمین دنبال می کند ، در حالی که مورچه های بافنده بیشتر در درختان می مانند – اما در صورت دیدار هر دو باید احتیاط کنند. هنگامی که یک کلونی مورچه به شکار حشرات کوچک در بستر خشک رودخانه در ذخیره گاه ببر Buxa در بنگال غربی ، هند رفت ، سوسک ببر شروع به برداشت برخی از مورچه ها کرد. در گرمای آفتاب ظهر ، ریپان بیسواس روی ماسه ها دراز کشید و به لبه های نزدیکتر رسید. سوسک با طول بیش از 12 میلی متر ، مورچه های بافنده را کوتوله کرد. در دفاع ، یک ذره به پای عقب و باریک سوسک بروید. سوسک به سرعت چرخید و با فک های بزرگ و منحنی شکل ، مورچه را به دو قسمت تقسیم کرد ، اما سر و بالاتنه مورچه محکم به هم چسبیده بود.

 

ساخت توپ بازی بلوگاس

عکسبرداری از حیات وحش از یک تصویر بسیار تحسین برانگیز: این بلوگاها در استخر بادی داخل چادر سیرک در یک پارکینگ مشغول اجرای برنامه هستند. آنها به یک دلفیناریوم در حال مسافرت تعلق دارند ، یکی از 12 دلفیناریوم شناخته شده که امروز در روسیه سفر می کنند. بلوگی ها همین کارها را چندین بار در روز انجام می دهند. سپس ، هنگامی که برنامه بسته بندی می شود ، آنها را دوباره در مخازن قرار می دهند و بر روی یک کامیون قرار می دهند تا به شهر بعدی منتقل کنند. این دو نهنگ در آبهای روسیه صید می شدند. آنها اکنون در مخازن کوچک و آب شور زندگی می کنند و احتمالاً تا زمان مرگ از شهری به شهر دیگر منتقل می شوند. در روسیه هیچ قانونی به طور خاص تنظیم کننده رفتار با پستانداران دریایی در اسارت وجود ندارد و در سال 2020 ، بلوگاها همچنان می توانند به صورت قانونی برای اهداف علمی و آموزشی صید شوند. ادعای آموزشی این نمایش آوردن حیوانات بومی در مقابل مخاطبان روسی است.

 

وقتی باران آمد

از محیط های زمین بسیار تمجید می شود: اولین روز ماه عسل زک کلوتیه بود. او و همسرش که شب قبل اردوگاه خود را در جنگل ملی Uncompahgre کلرادو مستقر کرده بودند ، بیدار شدند و پیاده روی خود را به دریاچه ای کوچک رساندند تا تماشاگر طلوع خورشید بر فراز کوههای سن خوان باشند. آنها وارد شدند تا دریاچه را ببینند که به نصف اندازه طبیعی خود احاطه شده است ، و توسط کاشی های عظیم گل خشک احاطه شده است. به مدت شش ماه به سختی باران باریده بود و منطقه خشکسالی استثنایی همراه با گرمای غیرمعمول را تجربه می کرد. اما هنگامی که خورشید طلوع کرد ، ابر بارانی عظیمی ظاهر شد که سوار بر کوههای راکی دور است. او به جای تمرکز بر ویستای آفتاب گیر ، تصمیم گرفت از درام تضادهای دشت بزرگ گل پخته ، با الگوی چشمگیر شکاف ها و شکاف ها ، و پرده نرم و عظیم باران که بر روی آسمان پخش می شود درست هنگام روشن شدن خورشید ، عکسبرداری کند. آسپونهای لرزان و آنها را به طلا تبدیل کرد.

 

تحویل با تاخیر

با منقاری پر از کریل ، یک پفک آتلانتیک برای فرود در جزیره گریمسی در شمال ایسلند وارد می شود. بیشتر مستعمرات قبلاً شب را ساکن کرده بودند و کاترین دابینز دآلسیو پیراهن پفک را که روی باد می چرخید ، زیر آفتاب عصر روشن کرد ، ردیابی کرد و نگاهی به گذشته انداخت. غذا برای جوجه اش بود ، در یک گودال پایین صخره.

 

روباهی که غاز گرفت

برنده عنوان بزرگ جوان و برنده 15-17 ساله: در تعطیلات تابستانی در هلسینکی بود که Liina Heikkinen ، در آن زمان 13 ساله ، در مورد یک خانواده بزرگ روباه در حومه شهر در جزیره Lehtisaari فنلاند شنید. این جزیره هم مناطق جنگلی و هم شهروندان روباه دوست دارد و روباه ها نسبتاً از انسان نمی ترسند. بنابراین هایكینن و پدرش یك روز طولانی در ماه جولای را بدون هیچ مخفی سپری كردند و به تماشای دو بزرگسال و شش توله بزرگ خود كه تقریباً به اندازه پدر و مادرشان بودند ، هرچند لاغر و لاغرتر بودند. یک ماه دیگر توله ها می توانستند از پس زندگی بر بیایند ، اما در ماه جولای آنها فقط حشرات و کرم های خاکی و چند جوندگان را شکار می کردند و والدین هنوز طعمه های بزرگتری را برای آنها می آوردند. در این عصر ، ویکسن با غاز چوبی وارد شد. هنگامی که توله ها بر سر آن جنگ می کردند پرها پرواز می کردند. یکی سرانجام صاحب مالکیت شد – از هیجانش ادرار کرد. توله بچه را با شکافتن به شکاف ، سعی کرد جایزه خود را بخورد و دسترسی دیگران را مسدود کند.

 

طلوع خورشید بزرگ

 خوزه لوئیز روئیز خیمنز پس از چند ساعت تا سینه در آب در یک تالاب در نزدیکی بروازاس ، در غرب اسپانیا ، این لحظه صمیمی یک خانواده بزرگ گربه های تاجی را شکار کرد. مخروط ها لانه ای از مواد گیاهی آبزی ، اغلب در میان نیزارهای لبه آب کم عمق ایجاد می کنند. برای جلوگیری از شکارچیان ، جوجه های آنها ظرف چند ساعت پس از جوجه ریزی لانه را ترک می کنند و سوار بر پشت پدر و مادر می شوند. در اینجا افراد عقب مانده دو تا سه هفته آینده زندگی می کنند و به همان سرعتی که والدین قادر به مدیریت آن هستند تغذیه می شوند. حتی وقتی جوانی به اندازه کافی رشد کرده باشد که بتواند به درستی شنا کند ، تا هفته های دیگر همچنان تغذیه خواهد شد. امروز صبح ، والدینی که مشغول صبحانه بودند – پس از تعقیب ماهی و بی مهرگان زیر آب – با پرهای مرطوب و یک وعده غذایی خوشمزه بیرون آمدند و جوجه سر باریک از پناهگاه خود ، منقار باز شده ، خواستار ماهی شد.

 

زندگی در تعادل

برنده رفتار دوزیستان و خزندگان: یک قورباغه شیشه ای ماندوریاکو میان عنکبوت در دامنه کوههای آند ، در شمال غربی اکوادور تنقلات می دهد. به عنوان مصرف کنندگان بزرگ بی مهرگان ، قورباغه های شیشه ای نقشی اساسی در حفظ تعادل اکوسیستم ها دارند. آن شب ، عزم راسخ خیمه کولبراس برای اشتیاق به آنها باعث شده بود که او چهار ساعت در باران شدید ، از طریق جنگل راه برود تا به نهرهای قورباغه ها در ذخیره گاه ماندوریاکو برسد.

 

اما قورباغه ها دست نیافتنی بودند و طوفان شدیدتر و سنگین تر می شد. هنگامی که به عقب برگشت ، از دیدن یک قورباغه کوچک که به شاخه ای چسبیده و چشمانش مانند موزاییک ها می لرزد ، هیجان زده شد.

 

مطالب مرتبطبهترین عکس های طبیعت 2020

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *