بهترین عکس های حیات وحش 2020 قسمت 2

این عکس، حشرات را نشان می دهد که در یک ورق سفید در بیابان آریزونا می خزند. شب است و ملافه با نور روشن می شود و ملافه هایی را که کوه های Chiricahua را پر می کند – اشکالات متعفن سبز ، پروانه های اسفنج و سایر موارد را به خود جلب می کند.

به نظر می رسد برای بسیاری از ما ، این عکس یک حیوان خانگی از زندگی را به تصویر می کشد. از نظر دانشمندان ، این نشان دهنده ضرر است: سالها پیش در این کوهها ، گونه های بیشتری از حشرات و نادرتر از آنها پیدا می شوید که از طریق ورق می خزند. آنها اکنون رفته اند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: فاصله مناسب از رینگ لایت چقدر است؟

 

این عکس ، توسط دیوید لییتشوگر ، یک عکس فوری از یک حشره انبوه است که در سراسر کره زمین طنین انداز است. ویراستاران عکس نشنال جئوگرافیک آن را به عنوان یکی از 26 عکس برتر حیوانات سال انتخاب کرده اند.

بسیاری از عکسهای انتخاب شده دارای گونه هایی هستند که معمولاً دیده نمی شوند ، مانند برخی از حشرات Liittschwager ، ویراستار عکس Ally Moreo ، که لیست را تنظیم کرده است ، می گوید.

بهترین عکس های حیات وحش در سال 2020

روشن کردن داستان های کمی شناخته شده در مورد حیوانات “می تواند به ما به عنوان انسان کمک کند که با آنها همزیستی بهتری داشته باشیم و درک کنیم که اقدامات ما می تواند از طریق مثبت و منفی بر آنها تأثیر بگذارد.”

بسیاری از عکس ها نشان دهنده چگونگی وقف زندگی مردم در کمک به حیوانات است. یکی از آن ها تصویر کارین آیگنر از عقاب های چرمی است. پرندگان بزرگ و بسیار در معرض خطر ، با یک برنامه حفاظت ابتکاری در آمازون امید جدیدی برای زنده ماندن دارند.

عکس داگ گیمزی نشان می دهد روباه های پرواز کننده در ملبورن ، استرالیا ، در دسامبر گذشته در یک انبوه درخت در یک موج شدید گرما پخته می شوند.

هزاران روباه در آن روز جان خود را از دست دادند – اما گیمزی همچنین نجات دهندگانی را که در گرمای شدید برای نجات صدها حیوان دیگر کار می کردند مستند کرد.

عکس های دیگری که امسال انتخاب شده اند ، روابط پیچیده و غالباً بحث برانگیز بین انسان و حیوانات اسیر را روشن می کند. ملانی وگنر صنعت عظیم حیات وحش عجیب و غریب در تگزاس را مستند کرد: بیش از یک میلیون حیوان عجیب و غریب ، از جمله اوریکس و گورخر ، با تولید مبالغ زیادی در مزرعه های ایالت پرورش ، حمل و نقل و شکار می شوند.

 

دانیل رولیدر اسبهای کالسکه و رانندگان آنها را در شهر نیویورک ثبت کرد. گرگ کان از یک شامپانزه در یک مکان مقدس بحث برانگیز در جورجیا عکس گرفت.

اگرچه بیشتر این عکس ها قبل از همه گیری COVID-19 گرفته شده است ، اما برخی از آنها در طی چند ماه گذشته ساخته شده اند – در محیط های کنترل شده یا با خیال راحت از دور. (مورئو می گوید: بسیاری از عکسهای حیات وحش “به طور طبیعی از نظر اجتماعی فاصله دارند”.)

این همه گیری بر توانایی بسیاری از عکاسان نشنال جئوگرافیک در سفر به این زمینه در سال جاری تأثیر گذاشت.

این جاسپر دوست را ترغیب کرد تا در حالی که در هلند در خانه قرنطینه شده بود ، پروژه جدیدی از حیات وحش را در آستان خود پیدا کند. او لنز خود را به یک جفت کبوتر تبدیل کرد که ابتدا به بالکن خانواده اش رفت و آمد کردند – سپس بیشتر در خانه آنها ، کاناپه اتاق نشیمن آنها و حتی خانه عروسک های بچه های خود فرو رفت.

Doest ، که عکس های او از اجرای میمون های برفی ژاپنی و یک فلامینگو نجات یافته به نام Bob نیز در این انتخاب وجود دارد ، کبوترها Ollie و Dollie نام دارد.

وی می نویسد: بازدیدهای روزانه آنها یادآوری این واقعیت بود که “ما در این کره خاکی تنها نیستیم”. “و ما باید آن را با تمام موجودات زنده به اشتراک بگذاریم گویا زندگی ما به آن بستگی دارد.”

مطالب مرتبطبهترین عکس های حیات وحش 2020 قسمت 1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *