بهترین عکس های حیات وحش 2020 قسمت 1

تصویری نادر و امیدوار از ببر سیبری در خاور دور روسیه باعث افتخار عکاس روسی سرگئی گورشکوف به عنوان عکاس سال حیات وحش شد.

یک ببر سیبری غرق در نور پاشیده روی پاهای عقب خود ایستاده و درختی باستانی را در آغوش می کشد. چشمانش فشرده شده ، دهانش به لبخندی سعادتمندانه کشیده می شود ، گونه اش به پوست فشار می آید. این یک لحظه از زیبایی ناب است: ببرهای سیبری بسیار در معرض خطر هستند ، اما این یکی ، به ویژه ، در صلح است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

سرگئی گورشکوف ، عکاس روسی برای عکس خود از این لحظه نادر و زودگذر ، “آغوش” ، برنده جایزه بهترین عکاس سال حیات وحش است که امروز توسط موزه تاریخ طبیعی لندن اهدا می شود.

“این صحنه مانند هیچ صحنه دیگری نیست. یک نگاه اجمالی از لحظه ای صمیمی در اعماق یک جنگل جادویی. ”رز روز کیدمن کاکس ، رئیس هیئت داوران در بیانیه مطبوعاتی گفت. تام لیتلوود ، مدیر اجرایی موزه علمی ، گفت: عکس از حیواناتی که در حال انقراض است و لحظه ای آرام را تجربه می کند “ما را امیدوار می کند”. “ما از طریق قدرت احساسی بی نظیر عکاسی ، زیبایی جهان طبیعی و مسئولیت مشترک خود را در محافظت از آن یادآوری می کنیم.”

وقتی گورشكف – یكی از همكاران ثابت نشریه نشنال جئوگرافیك در روسیه – قصد داشت از یك ببر سیبری در زیستگاه بومی خود با استفاده از یك دوربین دوربرد عكاسی كند ، به داوران این مسابقه فهمید كه شانس گرفتن عکس فوق العاده ناچیز است. تصور می شود که تنها چند صد ببر سیبری باقی مانده است و دامنه آنها می تواند از 90 تا 740 مایل مربع باشد. گورشکوف برای تعیین محل نصب دام دوربین خود ، سرزمین پارک ملی لئوپارد ، در شرق دور روسیه را برای یافتن علائم ببر ، مطالعه درختان برای علامت گذاری عطر ، موهای ببر ، ادرار یا خراش ها جستجو کرد. وقتی فکر کرد که نقطه خوبی پیدا کرده است ، دام دوربین خود را مقابل درخت صنوبر منچوریان ، یک گونه قدیمی رشد کرده و بومی منطقه قرار داد. گرفتن این عکس 11 ماه طول کشید.

بهترین عکس های حیات وحش سال 2020

این مسابقه که پنجاه و پنجمین سال خود را سپری می کند ، شامل 17 دسته عکس از حیات وحش است که شامل رفتار ، عکسبرداری از عکس و تصویرگری است. امسال این مسابقه 49000 اثر از عکاسان سراسر جهان دریافت کرد. قضات به دنبال نوآوری ، روایت و مهارت فنی هستند. (برندگان سال گذشته را اینجا ببینید.)

لیینا هایك كینن سیزده ساله از فنلاند برنده عکس بهترین عكاس سال حیات وحش جوان ، مهمترین وجهی ترین مسابقه شد ، زیرا او از روباه جوانی در حال بلعیدن یک غاز در هنگام پرواز پرهای سفید در میان دیوانگی که در جزیره لهتیساری گرفته بود ، برنده شد. در حومه هلسینکی.

کریستن لوس ، عکاس نشنال جئوگرافیک ، برای عکس خود از یک خرس قطبی اسیر که در یک سیرک در حال سفر روسیه بازی می کند ، جایزه را به دست آورد. از 17 دسته ، لوس و هایك كینن تنها زنان برنده بودند.

پشت صحنه عکس

لوس هنگام ثبت مستند سرگرمی حیات وحش در روسیه به عنوان بخشی از تحقیقات جهانی درباره جهانگردی حیات وحش که من و او برای نشنال جئوگرافیک گزارش دادیم ، تصویر خرس قطبی را ثبت کرده است. لوس می گوید وقتی از سیرک خرس قطبی در حال مسافرت مطلع شدیم ، ” برنامه گزارش خود را برای فشار دادن در سفر 36 ساعته به کازان [در جنوب غربی روسیه] تغییر دهید ، زیرا ما باید شاهد تنها خرس های قطبی شناخته شده ای بودیم که وجود دارد. “

 

در تاریخ 3 نوامبر 2018 ، چهار خرس قطبی خفه شده را مشاهده کردیم که مربیان آنها را با میله های فلزی کنترل می کنند و روی آنها عمل می کنند. آنها بسکتبال را گرفتند ، وانمود کردند که بر روی پاهای عقب سازهای موسیقی می نوازند و سالن رقص می رقصیدند. در بین ترفندها ، آنها با استفاده از چند دقیقه تماس ، روی یخ می چرخیدند و آن را خراشیده و لیس می زدند.

در حالی که گرفتن این عکس به سختی به سختی راه اندازی دوربین یا ماه ها انتظار را در پی داشت ، اما موانع خاص خود را داشت.

لوس می گوید: “چالش های من برای این عکس احتمالاً بسیار متفاوت از دیگر عکاسان حیات وحش بود زیرا من در یک تئاتر نشسته بودم.” ما مثل بقیه مخاطبان هزینه بلیط را پرداخت کرده بودیم و تحرک محدود بود. او می گوید: “من در حین عکاسی با لنز طولانی ، از طریق شبکه ایمنی آبی ، در یک نقطه ثابت باید بهترین کاری را که می توانستم انجام دهم.”

لوس می گوید: “من می دانستم که این عکس خوانندگان ما را شوکه و متعجب خواهد کرد زیرا خرس های قطبی اغلب به عنوان نماد نمادین حفاظت استفاده می شوند.” دو تصویر دیگر از گزارش لوس نیز در همین گروه فینالیست شدند – فیلهایی که در کنار ساحل تایلند با گردشگران عکس می گیرند و نهنگ های بلوگایی که در یک سیرک مسافرت پاپ آپ در روسیه بازی می کنند. 

 

عکاس پل هیلتون همچنین برای کار در زمینه بهره برداری از حیات وحش برنده شد. به پروژه وی در زمینه تجارت جهانی حیات وحش ، از جمله عکس میمون زنجیر شده در اتاق پشت بازار پرندگان بالی ، جایزه داستان عکاسی روزنامه نگاری اهدا شد.

 

لوس می گوید: “همانطور که این تصاویر به طور گسترده تری در رسانه های اجتماعی و اینترنت شروع به گردش می کنند ، ما متوجه بیداری در ذهن مردم می شویم.” این عکسها نادیده گرفتن رنج حیوانات وحشی برای استفاده انسان را دشوارتر می کند.

مطالب مرتبطمقایسه نیکون Z6 II با سونی A7S III

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *