بهترین زوایا در عکاسی از غذا

آیا در عکاسی غذا تازه کار هستید؟ سپس باید متداول ترین زوایایی را که مردم هنگام عکس گرفتن از غذا استفاده می کنند ، بدانید.

ما به شما خواهیم گفت که چرا باید از هر زاویه برای هر عکاسی استفاده کنید و چگونه آنها را به درستی اجرا کنید.

چرا برای عکاس غذا به زوایای مختلف نیاز داریم؟

عوامل زیادی می توانند عکاسی غذای شما را ایجاد کرده یا خراب کنند – مشکلات مربوط به نور ، ترکیب ، یا طراحی و تنظیم غذا همگی بر نتیجه کار شما تأثیر می گذارد. حتی تصمیمات جزئی در این زمینه ها می تواند باعث شود که تصویر کمی خراب باشد.

هنگام عکاسی از غذا ، زوایای دوربین ضروری هستند. زاویه ای که ممکن است برای یک تصویر بسیار خوب عمل کند ، لزوماً برای تصویر دیگر کار نخواهد کرد. بنابراین قبل از برداشتن دوربین خود ، به این فکر کنید که کدام زاویه می تواند بهترین ویژگی های ظرف را نشان دهد.

سه زاویه اصلی عکاسی از غذا وجود دارد: نمای بالا ، 3/4 یا مستقیم.

ممکن است کمی فنی به نظر برسند. اما به خاطر سپردن این زوایای دوربین بسیار آسان است. نمای بالا مانند نمای پرنده است. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << مقایسه انواع رینگ لایت >>

 

نحوه استفاده از زاویه 3/4

این زاویه زمانی است که دوربین خود را در هر نقطه از 25 تا 75 درجه نسبت به سوژه خود قرار دهید.

به طور معمول ، 45 درجه متداول ترین زاویه برای عکاسی تجاری از غذا است. این یک زاویه محبوب است زیرا بسیار متنوع است. به شما این امکان را می دهد که جلوی و سطح ظرف و همچنین کناره های آن را نشان دهید.

زاویه 30 درجه تغییر زاویه 45 درجه است. زاویه دوربین کمی پایین تر است و به بیننده اجازه می دهد تا پس زمینه را ببیند.

برای مشاهده نحوه عملکرد زاویه 3/4 هنگام عکاسی از غذا ، به تصاویر زیر نگاه کنید. تصویر سمت چپ در دمای 30 درجه و تصویر سمت راست با 45 درجه گرفته شده است. در تصویر سمت چپ می توانید پس زمینه را مشاهده کنید. اما در تصویر سمت راست ، مواد تشکیل دهنده غذا را بسیار بهتر می بینید.

هر دوی این عکس ها با لنز 70 میلی متر ضبط شده اند ، بنابراین فاصله کانونی یکسان بوده است. تفاوت ها از زاویه دوربین ناشی می شود.

نحوه استفاده از زاویه نمای بالا

به لطف اینستاگرام ، نمای بالا به یکی از محبوب ترین زوایای دوربین تبدیل شده است. برای عکاسی با تلفن های هوشمند بسیار عالی است زیرا گوشی ها دارای لنز بسیار واید هستند. بنابراین اگر شما یک عکاس تازه کار غذا هستید ، این یکی از بهترین زوایایی است که باید امتحان کنید!

به دلیل اعوجاج ناشی از یک لنز واید ، غذا با زاویه 45 درجه در تلفن به نظر می رسد که از روی میز گرفته شده است.

نمای بالا مزایای متعددی دارد. به عنوان مثال ، برای قرار دادن چندین عنصر در صحنه مفید است. به همین دلیل این یک زاویه عالی است. هنگامی که از بالای سر عکس می گیرید ، می توانید انواع لوازم جانبی ، مواد اولیه یا ظروف غذا را در قاب ببینید. همچنین اغلب راحت است که عکس خود را با استفاده از این زاویه تنظیم کنید تا 3/4 یا مستقیم.

در تصویر اسپاگتی کربنارا در زیر ، زاویه 90 درجه به ما اجازه می دهد تا داخل ظرف را ببینیم. این جزئیات کامل مانند بیکن ، جعفری ، رنده پنیر و فلفل سیاه آسیاب شده را به نمایش می گذارد. این یک عکس مینیمالیستی با فضای منفی فراوان است ، اما نتیجه آن برای چشم خوشایند است.

ما می توانیم بافت زیادی را نه تنها در غذا بلکه در ماهیتابه و پس زمینه مشاهده کنیم.

بافت یک عنصر اساسی در عکاسی غذا است و انتخاب زاویه نمای بالا به ما اجازه می دهد تا به طور موثر از آن استفاده کنیم.

نحوه استفاده از زاویه مستقیم

این زاویه دوربین بیشتر برای غذاهای “بلند” مناسب است ، مانند همبرگر یا دسته پنکیک. بر ارتفاع یک ظرف تأکید می کند. وقتی در حال عکاسی از همبرگر و ساندویچ هستید ، نان یا تکه بالای نان چیزی را که درون آن است پنهان می کند. به همین دلیل است که عکسبرداری از بالای غذا معنی ندارد. به یاد داشته باشید ، هدف همیشه تمرکز بر بهترین ویژگی های غذا است.

در تصویر Eton Mess زیر ، زاویه مستقیم یک انتخاب صحیح بود. به ما این امکان را می دهد که خامه را با لایه های انجیر و پرتقال خونی لایه لایه ببینیم. در تصویر شکلاتی ، بافت آنها و گیلاس را می بینیم. و ما کنتراست پاشیدن پودر قند را داریم.

اگر از بالای سر عکس می گرفتیم ، شکر و بافت قهوه ای دیده می شد. و مردم به هیچ وجه نمی توانند بدانند چه چیزی در غذا وجود دارد.

زاویه پایین

زاویه پایین تنوعی از زاویه مستقیم است. تنها تفاوت این است که شما باید کمی پایین تر از ظرفی که از آن عکاسی می کنید بروید.

این زاویه باعث می شود ظرف بزرگتر از اندازه واقعی آن به نظر برسد. به همین دلیل است که آن را در تبلیغات زیاد می بینید. می توانید هنگام عکس گرفتن از همبرگر ، یک دسته پنکیک یا هر چیز دیگری با قد از آن استفاده کنید.

نمای بسته یا نمای نزدیک

آیا باید مواد داخل غذا را به نمایش بگذارید؟  به انجام یک عکس از نمای نزدیک بپردازید. این به شما امکان می دهد بافت و جزئیات ظرفی را که از آن عکاسی می کنید نشان دهید.

به این ترتیب ، بینندگان شما درک بهتری از طعم و احساس ظرف خواهند داشت. در بیشتر موارد ، این زاویه فقط مکمل تصویر اصلی است. به عبارت دیگر ، شما باید مشخص کنید که مردم با تصویر اصلی به چه چیزی نگاه می کنند. بنابراین وقتی به نمای نزدیک نگاه می کنند ، متوجه می شوند که موضوع مشابه است.

زاویه هلندی

زاویه هلندی فقط یک نام فانتزی برای کج کردن دوربین شما است. در عکاسی از غذا رایج نیست. اما اگر مجموعه شما دارای خطوط تیز یا اشکال هندسی است ، می توانید این کار را انجام دهید.

به جای اینکه همه چیز را مستقیم کنید ، می توانید آنها را کمی منحرف کنید تا جذابیت ایجاد کنید. به نوبه خود ، اشکال مورب ایجاد شده به شما کمک می کند تا چشم بیننده را به سمت غذا هدایت کنید.

مطالب مرتبط: اشتباهات رایج در عکاسی از محصول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *