بهترین دوربین های فیلمبرداری حرفه ای

معرفی

با بیرون آمدن دوربین های بیشتر ، این روزها تشخیص دوربین خوب و عالی دشوارتر می شود. تولیدکنندگان دوربین های امروزی مملو از دوربین های “هیبریدی” هستند که به نظر می رسد با کیفیت دوربین های فیلم برداری واقعی مطابقت دارند. اما واقعیت این است که ، حتی بهترین دوربین هیبریدی نیز در مقایسه با یک دوربین فیلمبرداری حرفه ای  ، دارای اشکالاتی است.

و در حالی که به نظر می رسد اکثر بازرسان و روزنامه نگاران این بخش از بازار دوربین در دنیای امروز را نادیده می گیرند ، این دوربین ها همچنان رقیب خطرناک فیلمبرداری هستند.

و این دوربین هایی هستند که حداکثر تأکید را بر اطمینان از ضبط فیلم هایشان از استانداردهای پخش با کیفیت دارند و قابلیت های ارائه ویدیوی حرفه ای قابل اعتماد را دارند. در حالی که بسیاری از دوربین های عالی DSLR و Mirrorless قابلیت های فیلمبرداری فوق العاده ای را ارائه می دهند و آن ها جایگاه خود را دارند.

واقعیت این است که آنها تقریباً انعطاف پذیری یک دوربین فیلمبرداری اختصاصی را فراهم نمی کنند. با این کار ، بیایید دوربین های فیلمبرداری 4K با قیمت مناسب را ارائه دهیم که کیفیت و ارزش بسیار خوبی برای خرید دارند.

 دوربین فیلمبرداری پاناسونیک Panasonic UX90

این دوربین ابتدا در پاییز 2016 در کنار مدل بالاتر UX180 منتشر شد ، Panasonic’s UX90 گزینه کم پایان کمی در مجموعه دوربین فیلمبرداری حرفه ای UX است. و این سری جدید جایگزینی برای صفحات دوربین فیلمبرداری AVCCAM است که مدتها در انتظار آن بوده است. هر دو دوربین دارای بسیاری از ویژگیهای اصلی و قابلیتهای اساسی هستند ، با چند تفاوت اساسی که این امر را به گزینه ای بهتر برای تیراندازان با بودجه آگاه تبدیل می کند.

این دستگاه دارای یک سنسور MOS 1، ، لنز 24.0-480 میلی متر Leica ، صفحه لمسی مفصلی 3.5، ، منظره یاب کج ، تثبیت کننده نوری ، DC درگاه ، اسلات کارت دوتایی ، فیلترهای ND ، ورودی های XLR دوگانه و ورودی هدفون است. برای فیلمبرداری ، 4K UHD با سرعت 30 فریم در ثانیه با سرعت 100 مگابیت در ثانیه و 1080p FHD با سرعت 60 فریم در ثانیه با سرعت 50 مگابیت در ثانیه عکس می گیرد. با استفاده از روش فشرده سازی LongGOP به دو فرمت MOV یا MP4 عکس می گیرد. و برای عکسبرداری ، تصاویر 8.6MP تولید می کند.

پاناسونیک دوربین را به هشت حالت گاما قابل انتخاب از جمله پروفیل های Cine-Like D و V آنها از پرچمدار VariCam مجهز کرده است. این پروفایل ها با حفظ جزئیات در فیلم ، دامنه دینامیکی دوربین یا کنتراست را افزایش می دهند. این دوربین همچنین یک عملکرد مفید پیش ضبط را ارائه می دهد که به طور مداوم قبل از فشار دادن ضبط ، 4 ثانیه فیلم و صدا ضبط می کند ، که برای گرفتن عکس العمل بسیار مهم مناسب است. در پایان ، UX90 یک دوربین فیلمبرداری است که پاسخگوی نیازهای تولیدات حرفه ای است.

این چرخه همان سطح دوربین فیلمبرداری دستی معمولی را دارد اما با افزودن ورودی هایی که یک حرفه ای می خواهد ، ارائه می دهد. و در یک بازار 4K همیشه خواستار ثابت است.

 

 دوربین فیلمبرداری کانن Canon XC15

این دوربین در سال 2016 منتشر شد ، Canon’s XC15 پیگیری XC10 قبلی است که یک سال قبل منتشر شده است. این دوربینی است که Canon قصد دارد به عنوان یک تیرانداز سینمایی ترکیبی که هم برای عکس ها و هم برای فیلم ها مناسب است ، فاصله را کم کند. و ارائه می دهد ارتقا added قابل توجهی نسبت به مدل قبلی با قابلیت های اضافی مورد نیاز یک حرفه ای است.

این دستگاه دارای یک سنسور 1 CMOS ، لنز 27.3-273 میلی متر ، صفحه لمسی مفصلی 3، ، تثبیت کننده نوری ، فیلتر ND ، اسلات کارت دوتایی ، ورودی DC ، اتصال بی سیم ، هدفون و ورودی میکروفون است. مانند XC10 ، این کارت از هر دو کارت CFast و SD پشتیبانی می کند ، که به دوربین اجازه می دهد سرعت داده فوق العاده بالایی را ارائه دهد که به سرعت رقابت را پشت سر می گذارد. در این حالت ، این 4K UHD با سرعت 305 مگابیت بر ثانیه با سرعت 30 فریم در ثانیه با استفاده از کدک MPEG-4 در قالب MXF است. این همچنین یکی از معدود دوربین هایی است که 4: 2: 2 را در داخل ارائه می دهد ، البته مانند 8 بیتی. برای 1080p FHD ، 60 فریم در ثانیه با سرعت 50 مگابیت در ثانیه فیلم می گیرد.

این دوربین همچنین از Highlight Priority ، یک حالت گاما که جلوه های مشابه HDR را ارائه می دهد ، بهره می برد. به علاوه ، این استاندارد C-log و EOS Canon را از همتایان سینمایی خود به ارث می برد. Canon همچنین برای کالیبراسیون بهتر بین دستگاه ها ، یک ابزار نمایشگر Waveform Monitor داخلی را نصب کرده است. متناوباً ، برای عکسهای متحرک ، فایل های با وضوح 12MP ارائه می دهد.

و همچنین یک شاتر مکانیکی ارائه می دهد که با ترکیب آن یک دوربین عکسبرداری قوی و یک نقطه فروش متمایز نسبت به رقبا ایجاد می کند. XC15 همچنین یک فاکتور فرم منحصر به فرد در مقایسه با رقبا ارائه می دهد. از همه قابل توجه تر ، این دستگیره چرخان 90 درجه است که در هنگام فیلمبرداری از زاویه های نامناسب انعطاف پذیری بیشتری را ایجاد می کند. و این طراحی جمع و جور با الهام از DSLR باعث شده است که به ویژه برای استفاده دستی بهینه شود.

در پایان ، این گزینه خوبی برای آماتورهای پیشرفته یا فیلمبرداران حرفه ای است که به دنبال یک دوربین 4K B مقرون به صرفه هستند. این بر اساس قدرت های اثبات شده XC10 ساخته شده و زاویه دوم عالی نسبت به دوربین های EOS Cinema Canon ایجاد می کند. این همچنین یک ابزار روزنامه نگاری قابل اعتماد و سبک برای تحریریه دستی یا رسانه های خبری است که به دنبال راه حل برای اجرا و اسلحه هستند. در صورت نیاز به اختیار ، اندازه و عامل شکل آن را به بهترین گزینه در اطراف تبدیل می کند.

 

دوربین فیلمبرداری کانن Canon XA50

این دوربین ابتدا در سال 2019 در کنار XA55 منتشر شد ، Canon’s XA50 آخرین ورود به دوربین فیلمبرداری prosumer 4K است. AX50 کمی مقرون به صرفه تر از دو گزینه است ، با تفاوت اصلی آنها در نهایت به یک ترمینال SDI می رسد. با این وجود ، هر دو دوربین تا حد زیادی یکسان هستند و اولین دوربین های XA هستند که دارای سنسور 1 ″ CMOS بزرگتری نسبت به مدل قبلی XA30 هستند.

خارج از سنسور بزرگ 1 اینچی ، این لنز همچنین دارای یک لنز 25.5-382.5 میلی متری ، تثبیت کننده نوری ، صفحه لمسی مفصلی 3 “، منظره یاب کج ، اسلات کارت دوگانه ، دو XLR ، فیلترهای ND ، ورودی DC و هدفون و میکروفون است.

مانند HF-G60 ، این دوربین تحسین برانگیز Dual Pixel CMOS AF کانن را از مجموعه DSLR خود به ارث می برد ، به دوربین اجازه می دهد تا به طور مداوم AF و ردیابی سوژه ارائه دهد. اما ، برخلاف آن دوربین ، این دوربین ورودی های XLR دوگانه به دست می آورد و به دوربین اجازه می دهد با دستگاه های صوتی حرفه ای رابط داشته باشد. و همچنین حالتهای Priority Face و Only Face را بدست می آورد که به طور خاص روی چهره افراد تمرکز می کنند.

برای فیلمبرداری ، از 4K UHD تا 30 فریم در ثانیه با سرعت 160 مگابیت در ثانیه در کدک MPEG-4 به فرمت های MP4 یا XF-AVC فیلم برداری می کند. در حالی که برای کیفیت 1080p FHD ، با سرعت 45 مگابیت در ثانیه تا 60 فریم در ثانیه عکس می گیرد. همچنین Canon برای افزایش دامنه دینامیکی و درجه بندی های یکپارچه ، Wide DR Gamma را نصب کرده است. از طرف دیگر ، برای عکسهای ثابت ، تصاویر 8.29MP تولید می کند.

در پایان ، XA50 یک گزینه غنی از ویژگی و قابل حمل است که به طور ایده آل برای جمع آوری اخبار و تولید مستند در حال حرکت مناسب است. گرچه بیشتر شبیه G60 است ، اما دسته جداشونده ای را فراهم می کند که ورودی های XLR را به همراه سایر قابلیت های اضافه شده تأمین می کند. و به همین دلیل ، گزینه قوی تری است.

 

دوربین فیلمبرداری سونی Sony PXW-Z150

این دوربین در سال 2016 منتشر شد ، Z150 سونی رده بعدی در مجموعه دوربین های فیلمبرداری سونی است که از سری AX که بیشتر به سمت مشتری گرایش می یابند ، قدم می گذارد. جایگزین Z100 می شود که سه سال قبل از آن منتشر شد و نسخه بعدی سری XDCAM آنهاست.

این دستگاه دارای یک سنسور 1 ″ Exmor RS CMOS ، لنز 29.0-348.0 سونی G mm ، صفحه نمایش لمسی مفصل 3.5 اینچ ، منظره یاب کج ، تثبیت کننده نوری ، فیلترهای ND ، DC در ، خروجی SDI ، XLR دوگانه ، اتصال بی سیم و ورودی هدفون است. برای فیلم ها ، از 4K UHD تا 30 فریم در ثانیه با سرعت 100 مگابیت در ثانیه در کدک MPEG-4 به فرمت های XAVC و AVCHD فیلم برداری می کند در حالی که 1080p FHD با سرعت 50 مگابیت در ثانیه با سرعت 60 فریم در ثانیه عکس می گیرد. برای عکسبرداری ، تصاویر 14.2MP تولید می کند.

سونی این دوربین را به حالت Slow & Quick مجهز کرده و امکان فیلم برداری با سرعت 120 فریم در ثانیه را در FHD فراهم می کند. این همچنین یکی از معدود دوربین های این کلاس با قابلیت شبکه سازی کامل است که امکان انتقال FTP و پخش مستقیم مستقیم یا پخش مستقیم و بدون لوازم جانبی را فراهم می کند. و دوربین از کنترل از راه دور کامل از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی پشتیبانی می کند و یک نقطه فروش اصلی را نسبت به رقبایی که فاقد این قابلیت هستند فراهم می کند.

در پایان ، تجربه سونی در طراحی و ساخت با Z150 نشان داده می شود. این برنامه دارای ویژگی هایی است که علاقه مندان و طرفداران را به وجد می آورد. و با رمزگذار پیشرفته Long GOP و فیلمهای بدون مصالحه ، عملکرد سطح پخش را ارائه می دهد. به طور کلی ، این یک گزینه قوی برای فیلمسازان مستند ، پخش و تیراندازان ENG است که به دنبال یک راه حل هستند.

 

دوربین فیلمبرداری سونی Sony NX80

این دوربین در سال 2017 در کنار Z90 منتشر شد ، Sony’s NX80 دوربین فیلمبرداری میان رده 4K آنها است که بین سری AX و Z قرار دارد. در نگاه اول ، به نظر می رسد مشابه مدل پایین رده AX700 است. با این حال ، این یک دوربین بیشتر به سمت برنامه های حرفه ای گرایش دارد و موارد قابل توجهی را ارائه می دهد.

این دستگاه دارای یک سنسور Exmor RS 1، ، 29.0-348.0 Zeiss mm ، صفحه نمایش لمسی مفصلی 3.5، ، منظره یاب کج ، XLR دوگانه ، فیلتر ND ، DC در و اتصال بی سیم است. برای فیلمبرداری ، 4K UHD تا 30 فریم در ثانیه با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه در کدک MPEG-4 به فرمت های XAVC S و AVCHD می گیرد در حالی که 1080p FHD با سرعت 120 فریم در ثانیه در 100 مگابیت در ثانیه عکس می گیرد. برای عکسبرداری ، این عکس 14.2 مگاپیکسل را فراهم می کند.

برخلاف Z150 ، این دوربین بدون نیاز به حالت Slow & Quick ، ​​نقطه اصلی فروش ، با سرعت 120 فریم در ثانیه عکس می گیرد. با این حال ، دوربین همچنان این حالت را ارائه می دهد و اکنون به شما امکان می دهد فیلم فوق العاده حرکت آهسته تا 960 فریم در ثانیه را ارائه دهد. این دوربین همچنین دارای اتصال بی سیم است که به آن امکان می دهد بدون لوازم جانبی اضافی از راه دور جریان داشته و پشتیبانی کند. اما آنچه این دوربین را متمایز می کند ، سیستم فوکوس خودکار ترکیبی 273 نقطه ای است که دارای قابلیت تشخیص چهره و قفل خودکار برای ردیابی عالی سوژه است.

این سیستم همچنین کاملاً قابل تنظیم است و برای هر چیزی از سینمایی های روان گرفته تا ورزش کاملاً مناسب است. این دوربین علاوه بر پروفایل Log Sony ، از ضبط HDR در HLG نیز پشتیبانی می کند.

در پایان ، Sony NX80 کیفیت پخش قوی را با سیستم فوکوس خودکار پرسرعت و قابلیت پخش جریانی ارائه می دهد. این همچنین ترکیبی از یک ویژگی عالی است که در یک فاکتور شکل قابل حمل تر از بیشتر رقابت وجود دارد. ناگفته نماند ، این اولین دوربین فیلمبرداری NX به اندازه کف دست است که محتوای 4K HDR و نمایه های HLG سونی را ارائه می دهد.

 

دوربین فیلمبرداری کانن Canon XF400

این دوربین در کنار XF405 در پاییز 2017 منتشر شد ، آخرین دوربین فیلمبرداری 60K 4K UHD کانن برای تولیدات ENG و مستند است. و جدیدترین ورودی در سری دوربین های حرفه ای قابل جدا شدن XF.

از ویژگی های آن سنسور 1 ″ CMOS ، لنز 25.5-382.5 میلی متر ، تثبیت کننده نوری ، صفحه نمایش لمسی مفصلی 3.5، ، منظره یاب کج ، اسلات کارت دوتایی ، دو XLR ، DC in ، فیلترهای ND ، اتصال بی سیم ، هدفون و میکروفون است. برای فیلمبرداری ، از 4K UHD تا 60 فریم در ثانیه با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه در کدک MPEG-4 به فرمت MP4 فیلمبرداری می کند. و با رزولوشن 1080p FHD تا 60 فریم در ثانیه با سرعت 35 Mbps می باشد. متناوباً ، برای عکسهای ثابت ، عکس های 8.29 مگاپیکسلی را ارائه می دهد.

Canon دوربین را به ضبط حرکت آهسته و سریع مجهز می کند ، به دوربین اجازه می دهد فیلم های حرکت فوق العاده آهسته تا 120 فریم در ثانیه را با سرعت چشمگیر 175 مگابیت بر ثانیه ارائه دهد. همچنین برای درجه بندی یکپارچه و جزئیات روان از پشتیبانی گامای Wide DR برخوردار است.

مانند XA50 ، دوربین همچنین Canon’s Dual Pixel CMOS AF را برای ردیابی مطمئن و عملکرد مداوم AF بدست می آورد. این سیستم همچنین با Face Priority و Face Only AF ارائه می شود و انعطاف پذیری دقیق را در فوکوس خودکار فراهم می کند. با این حال ، از آنجا که Wi-Fi دوربین فعال است ، انتقال بی سیم از طریق FTP را برای ویرایش یا پخش مستقیم و همچنین عملکرد کامل از راه دور ارائه می دهد.

در پایان ، XF400 دوربینی مناسب برای پخش و کار در مراسم است. و این یک گزینه جمع و جور و بسیار متنوع است که نیازهای متخصصان را در طیف گسترده ای از موقعیت های ضبط برآورده می کند.

 

دوربین فیلمبرداری پاناسونیک Panasonic UX180

این دوربین در سال 2016 منتشر شد ، UX180 پاناسونیک در کنار UX90 به عنوان مدل برتر جایگزین AG-160 شد. این دوربینی است که بسیاری از ویژگی های اصلی را از همتای کم هزینه خود می گیرد اما برای اینکه بیشتر به سمت متخصصین کار گرایش یابد ، موارد اضافی را اضافه می کند.

این دستگاه دارای یک سنسور MOS 1 ، لنز 25-508 میلی متر Leica ، صفحه لمسی مفصلی 3.5، ، منظره یاب کج ، فیلترهای ND ، تثبیت کننده نوری ، DC در ، XLR دوگانه ، اسلات کارت دوگانه و ورودی هدفون است. این دوربین DCI 4K تا 24 فریم در ثانیه ، 4K UHD تا 60 فریم در ثانیه و 1080p FHD تا 60 فریم در ثانیه را ضبط می کند. و فیلم را با استفاده از کدک MPEG-4 با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه به فرمت های MOV ، MP4 یا AVCHD فراهم می کند. این دوربین همچنین ضبط حرکت فوق العاده آهسته تا 120 فریم بر ثانیه را در FHD ارائه می دهد. برای عکسبرداری ، عکس های 8.8 مگاپیکسلی تولید می کند.

برخلاف رقبا ، این یکی از دوربین های کمیاب است که امکان ضبط Cinema 4K را با نسبت ابعاد 17: 9 کمی گسترده تر ارائه می دهد. و همچنین یکی از معدود دوربین هایی است که دارای یک خروجی SDI ، یک رابط استاندارد برای نظارت است. ناگفته نماند ، زاویه دید 25.4 میلیمتری آن ، وسیع ترین دوربین فیلمبرداری با لنزهای ثابت را در قیمت خود دارد. و همچنین گاماهای Cine مانند را از پرچمدار VariCam پاناسونیک به ارث می برد.

در پایان ، UX180 نسبت به مدل پایین رده خود از لحاظ تصویربرداری ، اتصال و تطبیق پذیری بسیار بالایی را ارائه می دهد. و این یک انتخاب عالی برای متخصصانی است که نیاز به عملکرد و کنترل در محیط های چند دوربین دارند.

 

دوربین فیلمبرداری پاناسونیک Panasonic DVX200

این پاناسونیک DVX200 که در ابتدا در پاییز سال 2015 منتشر شد ، بهترین ویژگی ها را از همه رقبای خود ارائه می دهد.

این گوشی از یک سنسور MOS 4/3 ، لنز Leica 30.6-398.7 میلی متری ، صفحه لمسی مفصلی 4.3 اینچ ، منظره یاب کج ، تثبیت کننده نوری ، فیلترهای ND ، اسلات کارتهای دوگانه ، ورودی XLR دوگانه ، ورودی SD و هدفون و میکروفون بهره می برد. برای فیلمبرداری ، از DCI 4K با سرعت 24 فریم در ثانیه ، 4K UHD تا 60 فریم در ثانیه و 1080p FHD تا 60 فریم در ثانیه عکس می گیرد. و این کار را در کدک MPEG-4 با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه به فرمت های MOV ، MP4 و AVCHD انجام می دهد. مانند UX180 ، از ضبط نرخ فریم متغیر در FHD تا 120 فریم در ثانیه پشتیبانی می کند. و برای عکسها ، عکسهای 8.9 مگاپیکسلی را تهیه می کند.

با این حال ، سنسور آن مهمترین نقطه فروش رقبا است. این اولین دوربین فیلمبرداری بزرگ 4/3 با لنزهای بزرگنمایی یکپارچه است. این اضافات به دوربین این امکان را می دهد تا بهترین عملکرد کم نور و بیشترین عمق میدان را در کلاس خود ارائه دهد. همچنین پشتیبانی کامل از ورود به سیستم V و پشتیبانی از نوع Cine را به دست می آورد ، به دوربین اجازه می دهد تا با 12 توقف دامنه پویایی افتخار کند. و قابلیت های پیشرفته ضبط مانند ضبط پس زمینه و ضبط قبل را بدست می آورد ، هر دو باعث می شوند لحظه ای از دست ندهید.

 

در پایان ، Panasonic’s DVX200 نسخه قابل توجه و ابتکاری است که یک طراحی هنری را به یک بازار غیره کهنه نشان می دهد. این دوربین بهترین دوربین را در کلاس خود تولید می کند و ارزش بسیار خوبی را برای پول فراهم می کند. این گزینه ایده آل برای فیلمسازان مستند است که به دنبال مزایای سنسور بزرگتر و بدون محدودیت دوربین های سنتی هستند.

مطالب مرتبطبهترین دوربین های فیلمبرداری خانگی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *