بهترین تنظیمات برای دوربین عکاسی (3)

1. کاهش نویز با ایزو بالا – تنظیم دوربین عکاسی برای خاموش شدن

این یکی دیگر از تنظیمات دوربین است که مانند تنظیمات قبلی است. دوربین شما نویز ناشی از استفاده از ISO بالا را کاهش می دهد.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آرایشگاه

 

در این حالت، این کاهش نویز را فقط در صورتی می توان اعمال کرد که با فرمت JPEG عکاسی می کنید، بنابراین اگر به صورت خام عکاسی می کنید، می توانید این تنظیمات دوربین را خاموش کنید.

نحوه تنظیم تنظیم کاهش نویز با ایزو بالا

می‌توانید این تنظیم عکس را از منو/عملکردهای دوربین خود تغییر دهید.

2. فضای رنگی – تنظیمی در دوربین برای نادیده گرفتن

تنظیمات اصلی عکس دوربین مربوط به فضای رنگی sRGB و AdobeRGB هستند.

sRGB: این پرکاربردترین فضای رنگی و بهترین گزینه برای دقت رنگ در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف است.
Adobe RGB: رنگ‌های بیشتری را شامل می‌شود، اما برخی از دستگاه‌ها و مرورگرها قادر به نمایش همه رنگ‌ها نیستند و سرعت‌های رنگی عجیبی ایجاد می‌کنند.
در حالی که فضای رنگی در عکاسی بسیار مهم است، اگر RAW عکاسی می کنید، چیزی است که می توانید آن را در تاریکخانه دیجیتال تنظیم کنید، بنابراین تنظیمات عکس فضای رنگی شما در دوربین اهمیتی ندارد.

نحوه تغییر تنظیمات دوربین فضای رنگی

می توانید این تنظیمات دوربین را از منوی/عملکردهای دوربین خود تغییر دهید.

3. تثبیت تصویر – تنظیم کلید دوربین برای تنظیم

نمی‌توانیم تثبیت‌کننده تصویر را از این راهنمای تنظیمات دوربین کنار بگذاریم. این یک تنظیم بسیار مفید است که به شما امکان می دهد با سرعت شاتر پایین تر به صورت دستی عکس بگیرید.

دوربین‌ها و لنزهای دیجیتال پیشرفته دارای ویژگی‌های درجه یک تثبیت‌کننده تصویر هستند، بنابراین می‌توانید در شرایط خاص از آن به نفع خود استفاده کنید:

تثبیت‌کننده تصویر روشن: از این حالت هنگام عکاسی دستی استفاده کنید، مگر اینکه به سرعت شاتر فوق‌العاده سریع نیاز داشته باشید.
تثبیت‌کننده تصویر خاموش: برای جلوگیری از تار شدن تصاویر، هنگام عکاسی روی سه‌پایه یا سایر سطوح ثابت، بسیار مهم است که این تنظیمات دوربین را خاموش کنید.

نحوه روشن/خاموش کردن تثبیت تصویر

می توانید این تنظیمات عکاسی دوربین را از منوی/عملکردهای دوربین خود و در برخی از لنزها از بدنه لنز تغییر دهید.

4. HDR/DRO – یک تنظیم خلاقانه روی دوربین

این یک تنظیم قابل توجه در دوربین است و هدف آن ایجاد یک تصویر با دامنه دینامیکی بالا در دوربین است.

اگرچه این ایده خوبی است، اما دوربین ها هنوز به اندازه کافی در ایجاد تصاویر HDR خودکار خوب نیستند، بنابراین اگر می خواهید به ظاهر طبیعی HDR در تصاویر خود برسید، توصیه ما این است که HDR/DRO را خاموش کنید و این افکت را در پردازش ایجاد کنید. با استفاده از یک پلاگین خاص مانند HDR Pro از Nik Collection.

نحوه فعال/غیرفعال کردن تنظیمات دوربین HDR

می‌توانید این تنظیمات عکاسی دوربین را از منو/عملکردهای دوربین خود تغییر دهید.

نتیجه
همانطور که در سراسر این راهنمای تنظیمات عکاسی مشاهده کردید، اگر می خواهید بهترین تصاویر ممکن را بگیرید، تنظیمات مهم دوربین زیادی وجود دارد که باید یاد بگیرید.

همه اینها تنظیمات دوربین خوبی هستند، اما تنظیمات دوربین برای انواع مختلف عکاسی وجود دارد، بنابراین از همه اینها به عنوان یک مرجع کلی استفاده کنید.

توصیه ما این است که بر سه کلید اصلی دوربین (دیافراگم، سرعت شاتر، ISO) تسلط داشته باشید زیرا اینها بیشترین تأثیر را بر تصویر نهایی شما خواهند داشت. یادگیری کلیدها و دکمه های اصلی دوربین و کاری که انجام می‌دهند مهم است، بنابراین فراتر از تئوری بروید و آنها را عملی کنید، این بهترین راه برای درک آنهاست!

مطالب مرتبط: بهترین تنظیمات دوربین عکاسی (2)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *