بررسی لنز سیگما 600-60 SIGMA

فراتر از همه ویژگی های دیگر لنز ورزشی سیگما 60-600 میلی متر f/4.5-6.3 DG OS HSM، محدوده فاصله کانونی فوق العاده ای است که ارائه می دهد. همه لنزی را دوست دارند که اولین لنز در جهان در نوع خود باشد و به گفته سیگما، این لنز به عنوان اولین لنز قابل تعویض تله فوتو با زوم اپتیکال 10 برابر که به 600 میلی متر می رسد،به بازار عرضه شده است. سیگما آن را لنز زوم هایپر تله فوتو می نامد و با آن محدوده فاصله کانونی خارق العاده، این تک لنز می تواند محدوده ای را پوشش دهد که معمولاً به چندین لنز نیاز دارد.

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

لنز سیگما 600-60

لنز سیگما 600-60

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت و خرید بهترین رینگ لایت

 

به خصوص با 600 میلی متری که در محدوده فاصله کانونی گنجانده شده است، اندازه و وزن نکات منفی هستند که از یک لنز سوپرزوم انتظار می رود و این لنز حجم نسبتاً بزرگ و وزن سنگینی دارد. لنزهای سوپرزوم معمولاً دارای نقاط ضعفی هستند و کیفیت تصویر کاهش یافته یکی از موارد رایج است که گاهی اوقات دیده می شود. کیفیت تصویر این لنز نسبتاً قابل توجه است.

این مدل با داشتن کیفیت ساخت عالی و عملکردی که از سری لنزهای «Sports» سیگما انتظار داریم، ویژگی‌های زیادی دارد. وقتی می‌خواهید فقط یک لنز با خود همراه داشته باشید، زمانی که نمی‌توانید (یا نمی‌خواهید) لنز را تغییر دهید، زمانی که نمی‌توانید فاصله عکاسی را تغییر دهید، زمانی که باید فوراً برای عکاسی از هر سوژه‌ای که نیاز به زاویه دید ندارد، آماده باشید. این لنز انتخاب خوبی است.

بررسی لنز سیگما 600-60

بررسی لنز سیگما 600-60

محدوده فاصله کانونی

با توجه به اینکه محدوده فاصله کانونی از اولین موارد مورد توجه برای خرید و استفاده از لنز است، این لنز بسیاری از نیازها را پوشش می دهد و اغلب می تواند انتخاب مناسبی باشد.

مطمئناً فاصله کانونی فوق‌العاده این لنز با دامنه زوم فوق‌العاده که تفاوت‌های چشمگیری ایجاد می‌کند، لذت بخش است.

به طور معمول، لنزهای زاویه دید استاندارد کوچکتر و سبکتر از لنزهای با فاصله کانونی بلند هستند و همچنین معمول است که لنزهای با فاصله کانونی بلندتر بزرگتر و سنگین تر از لنزهای با برد کوتاهتر هستند. بنابراین، عکاسی که قصد دارد اساساً فقط از انتهای وسیع‌تر محدوده فاصله کانونی این لنز استفاده کند، احتمالاً لنزهای کلاس 70-200 میلی‌متری بسیار کوچک‌تر را خریداری یا استفاده می‌کند. کسانی که لنزهای 60-600 میلی‌متری را انتخاب می‌کنند حداقل گاهی به فواصل کانونی تله فوتو طولانی‌تر نیاز دارند و آن عکاسان اغلب عکاسان حیات وحش و همانطور که از نام لنز پیداست، عکاسان «ورزشی» هستند. کسانی که این رشته های عکاسی را دنبال می کنند اغلب باید از سوژه های خود دور بمانند، از جمله به دلایل ایمنی.

عکاسان ورزشی اغلب در مکان های عکاسی خود محدود هستند و نیازهای فاصله کانونی آنها می تواند در ثانیه متفاوت باشد. این لنز می‌تواند با فاصله کانونی 600 میلی‌متری با کادربندی محکم، در عمق یک زمین ورزشی یا مسیر مسابقه تصاویر را ثبت کند و همچنان در زمانی که اکشن بسیار نزدیک می‌شود، کادربندی ایده‌آل را ثبت کند. آیا تا به حال از شما خواسته شده است که بلافاصله پس از بازی از یک تیم ورزشی برای بزرگداشت یک برد بزرگ عکس بگیرید، در حالی که هیجان هنوز بالاست؟ در 60 میلی متر، کل تیم را می توان در کادر قرار داد – از فاصله ای راحت (این کار را با یک لنز پرایم بلند امتحان کنید). از این لنز برای عکس گرفتن از مراسم اهدای جوایز، جایگاه های پر از هوادار و … همراه با اکشن مراسم استفاده کنید.

در مورد ورزش، ما معمولاً در مورد عکاسی از افراد صحبت می کنیم و این لنز محدوده فاصله کانونی پرتره کلاسیک را کاملاً در بر می گیرد. لنز Sigma 60-600 Sports یک لنز بزرگ و سنگین برای عکاسی پرتره عمومی است، اما قطعاً فواصل کانونی را برای این منظور دارد و می توان از آن استفاده کرد. از مونوپاد استفاده کنید و بسیار عالی خواهد بود.

طراحی لنز سیگما 600-60

طراحی لنز سیگما 600-60

این یک لنز عالی برای عکاسی حیات وحش است. حیات وحش در بالای لیست سوژه های مورد علاقه عکاسان قرار دارد و لنز 600 میلی متری اغلب یک انتخاب عالی است. اما، مواقعی وجود دارد که 600 میلی‌متر طولانی است و در اینجاست که این لنز مزیت بزرگی پیدا می‌کند. به عنوان مثال، پس از عکاسی از پرتره ای از گوزن نر که کادر را پر می کند، فورا فاصله کانونی را تغییر داده و گوزن را در میان مناظر زیبای کوهستانی ثبت کنید. یا ممکن است یک درخت یا موانع دیگری بین دوربین و حیوان وجود داشته باشد. در این حالت، ممکن است زاویه دید وسیع تری برای قرار دادن حیوان در کادر زمانی که به اندازه کافی نزدیک است برای جلوگیری از مانع مورد نیاز باشد. هنگامی که در باغ وحش (یا سافاری هستید)، زوم کنید تا فیل (یا کل گله) را در کادر قرار دهید و سپس مجددا زوم کنید تا از مرغ ماهی که روی پشت یک حیوان نشسته است، عکس بگیرید. به خصوص در باغ وحش، فواصل کانونی طولانی، یافتن پس‌زمینه جذابی را که ساخته‌شده، بسیار آسان‌تر می‌کند.

منظره یک سوژه اضافی است که در قابلیت لنزهای 60-600 میلی متری گنجانده شده است. فواصل کانونی طولانی برای پرکردن قاب با رنگ طلوع و غروب آفتاب، عالی هستند. ظاهر فشرده‌ای که لنزهای تله فوتو به مناظر کوهستانی می‌دهند، می‌تواند بسیار زیبا به نظر برسد.

حداکثر دیافراگم

مقدار دیافراگم (f-stop) یک اندازه گیری فیزیکی، نسبت فاصله کانونی به قطر مردمک ورودی است. بنابراین، فواصل کانونی طولانی‌تر نیاز به دهانه‌های فیزیکی بزرگتری دارد. آیا می خواهید فواصل کانونی بسیار طولانی در یک لنز زوم بدون اندازه بسیار بزرگ، وزن سنگین و قیمت بالا داشته باشید؟ احتمالاً به یک لنز دارای حداکثر دیافراگم متغیر نگاه می کنید.

حداکثر دیافراگم لنز سیگما 600-60

حداکثر دیافراگم لنز سیگما 600-60

لرزشگیر

لرزشگیر یا تثبیت‌کننده نوری می‌تواند تطبیق‌پذیری بیشتر لنزها را تا حد زیادی افزایش دهد، و هنگامی که فاصله کانونی به 600 میلی‌متر افزایش می‌یابد، به‌ویژه در بدنه APS-C، تنها با استفاده از لرزشگیر می‌توان عکس های واضح گرفت. کادربندی صحیح سوژه در 600 میلی متری به بازوهای ثابت نیاز دارد، اما لرزشگیر به طور قابل توجهی این نیاز به مهارت شخصی را کاهش می دهد. این لرزشگیر تا 4 استاپ لرزش را کاهش می دهد. .

همانطور که برای لنزهای تله فوتو معمول است، Sigma 60-600 دارای گزینه های حالت 1 (معمولی) و حالت 2 (پنینگ) است. 

لرزشگیر لنز سیگما 600-60

لرزشگیر لنز سیگما 600-60

کیفیت تصویر

تاریخچه ما را به شک و تردید در مورد کیفیت تصویر مورد انتظار از هر لنزی با محدوده فاصله کانونی فوق‌العاده طولانی سوق می‌دهد.

با دیافراگم باز، این لنز رزولوشن و کنتراست خوبی را به خصوص در انتهای عریض، با تغییرات چشمگیر در کل محدوده فاصله کانونی ارائه می‌کند. با کاهش دیافراگم، وضوح افزایش می یابد، البته نه به طور چشمگیر. با شروع دیافراگم از f/6.3 در فواصل کانونی طولانی‌تر، اثرات نرم‌کنندگی پراش ایجاد می‌شود.

کیفیت تصویر لنز سیگما 600-60

کیفیت تصویر لنز سیگما 600-60

فوکوس

لنز Sigma 60-600mm Sports مانند تمام لنزهای سری Art و Sports سیگما که تا به امروز معرفی شده اند، توسط HSM (موتور هایپر سونیک) سیگما هدایت می شود. این لنز در داخل به آرامی فوکوس می‌کند و تنها با شنیدن صدای کلیک‌ها و لرزش‌های ضعیف، فوکوس می‌کند. سرعت فوکوس در حالت پیش‌فرض «فوکوس خودکار استاندارد» مناسب است.

فوکوس لنز سیگما 600-60

فوکوس لنز سیگما 600-60

کیفیت ساخت و ویژگی ها

درست مانند سایر لنزهای Sigma Sports، این لنز بسیار چشمگیر ساخته شده است. لنز 60-600 میلی متری اسپورت از بدنه بسیار محمکی ساخته شده است. اندازه و وزن قابل توجهی دارد، اما این لنز بسیار خوش ساخت، درجه یک و دارای عایق بندی آب و هوا است.

کیفیت ساخت و بدنه لنز سیگما 600-60

کیفیت ساخت و بدنه لنز سیگما 600-60

سیگما گلوبال ویژن و داک USB

لنزهای گلوبال ویژن با کیفیت بالا سیگما طبقه‌بندی «A»، «C» یا «S» را دریافت می‌کنند، که نشان‌دهنده استفاده لنز سیگما در ژانر هنری، مدرن و ورزشی است. شرح کامل این دسته‌ها را می‌توان در راهنمای لنز آرت سیگما 35 میلی‌متری f/1.4 یافت. البته این یک لنز “ورزشی” است و به این ترتیب، یک “S” در یک دایره کرومی بر روی لوله لنز مهر می شود. استفاده از لنز را به حروف باریک آن محدود نکنید.

Sigma-USB-Dock

Sigma-USB-Dock

قیمت و ارزش

قیمت یک لنز درجه یک معمولاً یک مانع است که باید برطرف شود. لنز 60-600mm Sports  مانند لنز 150-600mm Sports،  قیمت بالایی دارد اما با توجه به تعداد لنزهایی که این لنز به طور بالقوه جایگزین می کند و تطبیق پذیری آن، پذیرش قیمت بسیار آسان تر می شود. برخی از لنزهای زوم تله فوتو درجه یک کانن، نیکون و سونی با فواصل کانونی بسیار کوتاه تر در محدوده مشابهی قیمت دارند. Sigma و Tamron هر دو لنزهایی با بخش قابل توجهی از محدوده فاصله کانونی را با قیمتی کمتر از نیمی از قیمت این لنز ارائه می دهند. خرابی لنزهای ارزان قیمت ممکن است شما را از تصمیم خود برای صرفه جویی در هزینه پشیمان کند. این یک لنز کاملاً حرفه ای است و قیمت آن غیر منطقی به نظر نمی رسد.

مطالب مرتبط: تفاوت دوربین DSLR با دوربین SLR
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *