بررسی لنز تامرون 70-24 F/2.8

بررسی اجمالی Tamron SP 24-70mm f / 2.8 VC

Tamron 24-70mm f / 2.8 یک لنز حرفه ای همه کاره است که برای انواع مختلفی از نیازهای عکاسی طراحی شده است – از مناظر و پانوراما های زاویه دید گسترده ، تا پرتره ها و رویدادها. با در نظر گرفتن عکاسی در نور کم ، لنز دارای دیافراگم ثابت f / 2.8 ، فوکوس خودکار سریع و لرزشگیر داخلی است (که تامرون به عنوان “VC” یا “Vibration Compensation” به بازار عرضه می کند). مورد دوم همان چیزی است که امروزه هیچ تولید کننده دیگری از جمله نیکون و کانن نمی توانند با آن افتخار کنند – تامرون 24-70 میلی متر اولین لنز در جهان است که در حال حاضر تنها “بزرگنمایی استاندارد” با تثبیت کننده تصویر است (از آگوست 2012). با داشتن 17 عنصر لنز در 12 گروه ، 3 مورد آنها کروی و 3 مورد با کیفیت پراکندگی کم ، Tamron 24-70mm f / 2.8 دارای طراحی پیچیده تری از Nikon 24-70mm f / 2.8G است که دارای 15 عنصر لنز است. در 11 گروه با قطر بشکه 3.5 اینچ و وزن کلی 825 گرم ، به هیچ وجه لنز کوچک یا سبک نیست. این موتور شامل موتور سکوت اولتراسونیک سکوت تامرون (USD) است که فوکوس خودکار سریع و بسیار آرام را فراهم می کند.

با فاصله کانونی 24-70 میلی متر (که همان فاصله کانونی واقعی آن نیست ، همانطور که در بخش “کنترل لنز” اشاره شده است) ، که معادل تقریبا 36-105 میلی متر است ، برای استفاده بیشتر در فول فریم طراحی شده است (FX) نسبت به دوربین های برش خورده (DX). 36 میلی متر فقط ممکن است در انتهای عریض در دوربین های حسگر برش خورده برای نیازهای عکاسی کمی “خیلی طولانی” باشد. برخلاف اکثر لنزهای حرفه ای که می توانند فیلترهای 77 میلی متری را بگیرند ، قطر فیلتر Tamron 24-70mm f / 2.8 بیشتر از 82 میلی متر است ، به این معنی که اگر می خواهید از فیلترهای آن استفاده کنید نیاز به خرید فیلترهای بزرگتر اضافی است. با توجه به اندازه عظیم عنصر جلو ، استفاده از فیلتر 77 میلی متری با حلقه های آداپتور غیرممکن است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای اینستاگرام

 

از نظر عملکرد نوری ، همانطور که در بخش وضوح این بررسی مشاهده خواهید کرد ، Tamron 24-70mm f / 2.8 نتایج بسیار خوبی ارائه می دهد. در 24 میلی متری کاملاً باز و از 70 میلی متر ضعیف می شود. در سمت تلنگر ، لنز از پرز واژنی رنج می برد ، دارای بوکه پیازی شکل است و دارای مشکلات انحنای میدان در فاصله کانونی بیشتر است.

هندلینگ لنز

درست مانند Nikon 24-70mm f / 2.8G ، Tamron 24-70mm f / 2.8 در دست بسیار محکم احساس می شود. هرچند که بشکه آن از پلاستیک ساخته شده است (در مقابل ساخت تمام فلز Nikon 24-70mm) اما به هیچ وجه احساس ارزان یا “چسبناک” ندارد. به خاطر داشته باشید که پلاستیک مانند فلز منبسط نشده و منقبض نمی شود ، درصورتیکه دما به سرعت تغییر می کند و این باعث می شود عمر و عملکرد لنز طولانی شود. تمام نمونه های اولیه جدید Nikon AF-S ، حتی گرانترین نمونه ها مانند Nikon 24mm f / 1.4G دارای بشکه های پلاستیکی هستند و عملکرد فوق العاده ای نیز دارند. علاوه بر این ، پلاستیک به معنای سبکتر است و همانطور که قبلاً اشاره کردم ، تامرون 24-70 میلی متر سبک تر از نیکون 24-70 میلی متر است ، با وجود این که دارای بشکه بزرگتر و طراحی نوری پیچیده تری است.

مانند سایر لنزهای 24-70 میلی متر ، طول لنز با تغییر فاصله کانونی گسترش می یابد. در انتهای عریض @ 24 میلی متر ، لنز در کوتاه ترین طول است. با بزرگنمایی ، طول لنز افزایش می یابد و به بیشترین طول خود در 70 میلی متر می رسد. Nikon 24-70mm کاملاً متفاوت رفتار می کند – کوتاهترین طول آن 50 میلی متر است ، در حالی که بزرگنمایی تا 24 میلی متر لنز را کمی افزایش می دهد. نگاهی به هر دو لنز در 70 میلی متر بیندازید:

و در اینجا ، می توانید Tamron 24-70 mm را در 70 میلی متر ببینید ، در حالی که Nikon 24-70 mm در 24 mm است – هر دو لنز کاملاً کشیده شده اند:

سرانجام ، در اینجا هر دو لنز در کوتاهترین طول وجود دارد ، با Tamron 24-70 میلی متر در 24 میلی متر و نیکون 24-70 میلی متر در 50 میلی متر:

حلقه زوم با مقداری مقاومت از جعبه کاملاً صاف است. در وقت اضافی ، این مقاومت ممکن است کمی ضعیف شود ، اما مدت زمان کافی برای لنز نداشتم تا بتوانم قطعی بگویم. Nikon 24-70mm من در آغاز کار نسبتاً خوب بود و اکنون حلقه بزرگنمایی آن بسیار صاف و تا حدی شل است – نتیجه استفاده زیاد از مزرعه و سو abuse استفاده (من به زودی آن را برای تنظیم به نیکون می فرستم). حلقه های بزرگنمایی و فوکوس مانند برخی از لنزهای نیکون مانند Nikkor 24-120mm f / 4 VR معکوس می شوند و حلقه بزرگنمایی آن چندان پهن نیست .

هنگام بازرسی از لنز ، متوجه شدم که بزرگنمایی تا 70 میلی متر باعث می شود که عنصر عقب در لنز قرار بگیرد. در حالی که برخی از حرکت های عنصر عقب در لنزهای بزرگنمایی و بزرگنمایی کاملاً طبیعی است ، من متوجه شدم که این مورد کمی افراطی است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود ، در 70 میلی متر ، بسیاری از قسمتهای لنز در معرض دید قرار می گیرند:

هیچ چیزی از عقب محافظت نمی کند. در مقایسه ، Nikon 24-70mm f / 2.8G دارای یک عنصر عقب متحرک است که از لنز محافظت می کند. هنگام تعویض لنز ، به خصوص در محیط های گرد و غبار و باد ، این نکته را به خاطر بسپارید. اگر تصمیم به تغییر لنز دارید ، قبل از پیاده کردن ، حتماً بزرگنمایی کنید تا 24 میلی متر باشد. از جنبه مثبت ، مانند تمام لنزهای Nikon AF-S که اخیراً اعلام شده است ، Tamron 24-70mm f / 2.8 همچنین دارای یک واشر لاستیکی بر روی لنز است که میزان گرد و غبار را که می تواند به طور بالقوه در داخل لنز یا لنز قرار گیرد ، به حداقل می رساند. دوربین.

یکی دیگر از مشاهدات جالب توجه ، فاصله کانونی لنزها بود – لنز Tamron 24-70mm یک لنز 24-70 میلی متری واقعی نیست. در مقایسه با نیکون 24-70 میلی متر ، در کل محدوده بزرگنمایی کمی گسترده تر بود. کمی کردن این تفاوت کار سختی بود ، اما می توانم بگویم که بیشتر شبیه لنزهای 22-60 میلی متری بود (بسته به فاصله فوکوس). من شخصاً این را به عنوان یک مزیت در نظر می گیرم ، زیرا گاهی اوقات کاش 24-70 میلی متر کمی پهن تر بود. اما حدس می زنم همه چیز بستگی به این دارد که از چه فاصله کانونی بیشتر استفاده کنید. برای عکاسی از مناظر ، من در بیشتر عکسهای منظره خود تمایل دارم بین 24 تا 50 میلی متر بمانم ، بنابراین کوتاه کردن آن در انتهای بلند ، من را آزار نمی دهد.

کلید Vibration Compensation (VC) به همراه کلید AF / MF هر دو در کنار لنز قرار دارند ، شبیه لنزهای Nikkor (لنز با خاموش بودن VC همراه است). سوئیچ دیگری نیز برای قفل کردن بزرگنمایی در 24 میلی متر روی لنز وجود دارد که احتمالاً برای اهداف حمل و نقل و جلوگیری از خزیدن لنز در آینده استفاده می شود. جابجایی و استفاده از همه سوئیچ ها آسان است. تامرون از کلاهک های لنز مشابه کلاه هایی که نیکون استفاده می کند استفاده می کند که خبر خوبی است. من شخصاً از درب لنزهای Canon بدم می آید ، زیرا حذف آنها با درپوش لنز غیرممکن است.

اندازه بشکه بزرگ و یک عنصر جلوی عظیم منجر به اندازه فیلتر بیش از اندازه ، غیر استاندارد (برای موافقان) 82 میلی متر می شود. من شخصاً این مسئله را به عنوان یک ضرر برای Tamron 24-70mm f / 2.8 در نظر می گیرم ، زیرا فیلترهای استاندارد 77 میلی متری را نمی توان با آداپتورهای حلقه ای مرحله ای استفاده کرد. بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد خرید این لنز ، هزینه فیلترهای دایره ای را که ممکن است لازم باشد خریداری کنید نیز اضافه کنید. اگر از سیستم نگهدارنده فیلتر استفاده می کنید ، مطمئن شوید که نگهدارنده فیلتر شما می تواند لنزها را در خود جای دهد ، شاید با آداپتورهای دیگر. من از سیستم های Hi-Tech و Lee Filter Holder استفاده می کنم و هر دو دارای آداپتورهای 82 میلی متری هستند ، بنابراین فقط خرید آداپتور مناسب مسئله است. به لطف طراحی فوکوس عقب ، عنصر جلوی لنز در هنگام فوکوس امتداد یا چرخش ندارد ، بنابراین لازم نیست نگران تنظیم مجدد فیلترها به طور مداوم مانند برخی از لنزهای قدیمی باشید.

اگرچه لنز سنگین است ، اما بر روی بدنه های سنگین تر مانند Nikon D800 / D4 تعادل خوبی دارد. این مورد در دوربین های سطح پایین مانند Nikon D3200 صدق نمی کند – به دلیل اندازه و وزن مطمئناً نسبت به قسمت جلوی لنز احساس تعادل می کند و بی دست و پا است. اگرچه روی هر دوربین DX عالی کار می کند ، من توصیه نمی کنم از آن در یک دوربین استفاده کنید ، مگر اینکه دوست دارید در محدوده 36-105 میلی متر کار کنید. گزینه های ارزان تر و سبک تر مانند Nikon 16-85mm یا Nikon 16-35mm VR از نظر فاصله کانونی و اندازه مفید تر خواهند بود.

هود لنز سرنیزه ای HA007 پهن تر است ، اما بسیار کوتاه تر از HB-40 است که روی Nikon 24-70mm می رود ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود:

به زیبایی گیر می کند ، در جای خود می ماند و تکان نمی خورد. من اکیداً توصیه می کنم که آن را همیشه روی لنز نگه دارید ، زیرا در مقابله با شعله های لنز به شما کمک می کند و برای محافظت از عنصر جلو مفید خواهد بود. هنگام ذخیره یا حمل و نقل لنز ، می توانید به راحتی هود را معکوس کنید و فضای اضافی را اشغال نخواهد کرد.

سرعت و دقت فوکوس

Tamron 24-70mm f / 2.8 دارای موتور فوکوس خودکار Ultrasonic Silent Drive (USD) است که در لنزهای سطح بالا Tamron استفاده می شود. این بسیار سریع ، دقیق و در هنگام کار با AF صدای بسیار کمی تولید می کند. در مقایسه ، Nikon 24-70mm f / 2.8G هم سریعتر و هم ساکت است اما با اختلاف زیاد. در واقع ، تا به امروز من هیچ لنزی برای نصب نیکون ندیده ام که سریعتر از “trinity” نیکون (14-24 میلی متر ، 24-70 میلی متر ، 70-200 میلی متر) تمرکز کند. اما این مزیت سرعتی چندان مهم نیست ، زیرا سرعت Tamron 24-70 میلی متر برای هر نوع عکاسی بیش از حد مناسب است. نکته اساسی در عملکرد فوکوس خودکار عملکرد دقیق و کم نور است و مطمئناً Tamron 24-70mm از هر دو ناامید کننده نیست. من و لولا با این لنز چند عروسی گرفتیم و حتی در محیط های بسیار کم نور هم عملکرد خوبی داشت.

لرزشگیر

مزیت اصلی Tamron 24-70mm f / 2.8 نسبت به لنزهای دیگر 24-70 میلی متری موجود در بازار ، ویژگی تثبیت کننده تصویر آن است که تامرون آن را “جبران لرزش” می نامد. تامرون ادعا می کند که فناوری VC تا 4 توقف تثبیت کننده را فراهم می کند ، مشابه ادعای نیکون در مورد فناوری VR II آن. من شخصاً ادعای 4 توقف را بیش از حد برای VC و VR II پیدا کردم ، به خصوص در دوربین های با وضوح بالا مانند Nikon D800 و D7000. واقع بینانه ، من می گویم که هر دو VC و VR II حدود 2.5-3 توقف مزیت را فراهم می کنند ، با این که دومی کمی سازگارتر است.

به طور کلی ، تثبیت کننده تصویر در محدوده بزرگنمایی 24-70 میلی متر یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از عکاسان کورکورانه فکر می کنند که به لنزهای بزرگنمایی فاصله کانونی کوتاه نیازی به تثبیت ندارند. اول از همه ، این یک لنز بزرگنمایی “استاندارد” است و ثانیا ، تثبیت کننده تصویر حتی در لنزهای فوق العاده با زاویه دید بسیار مفید است. Nikon 16-35mm VR یا هرکدام از اولین اعداد جدید زاویه دید Canon با IS را امتحان کنید و خواهید دید آنچه را که در تمام مدت از دست داده اید.

مطالب مرتبط:  بررسی لنز تامرون 45 F/1.8
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *