فوجی فیلم

فوجی فیلم یک شرکت ژاپنی و چند ملیتی است که مقر آن در توکیو پایتخت ژاپن است. فوجی فیلم در سال 1934 با هدف تولید فیلمهای عکاسی به عنوان زیر مجموعه Daicel تاسیس شد. در دهه 1940 فوجی وارد بازارهای عینک لنز و تجهیزات نوری شد. در سال 1962 شرکت فوجی با شرکت زیراکس ادغام شد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

در سال 1984 فوجی به عنوان یکی از حامیان المپیک به تولید دوربین عکاسی ارزان و فیلم های عکاسی پرداخت و توانست سهم قابل توجهی از بازار آمریکا را بدست آورد. در پی این موقعیت شرکت کداک از فوجی شکایت کرد ولی WTO این شکایت را رد کرد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

فوجی فیلم در قرن 21

هزاره جدید شاهد گسترش سریع فناوری دیجیتال بود و در پی محبوبیت روز افزون فن آوری دیجیتال تقاضا برای فیلم های عکاسی در حال کاهش بود. در پی این تحول فوجی اصلاحات مدیریتی گسترده ای را در ساختارهای تجاری خود انجام داد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

شرکت فوجی در اوایل دهه 1980 این تغییرات را پیش بینی کرده بود و خود را برای تغییرات عمده در جهت گذر از دنیای آنالوگ و ورود به دنیای دیجیتال آماده کرده بود. در این میان رقیب اصلی فوجی یعنی شرکت کداک نیز این تغییرات را پیش بینی کرده بود ولی موفق نشد که به طور کامل با آن سازگار شود و شرکت کداک در سال 2012 اعلام ورشکستگی کرد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

پس از آن کداک یک تجارت بزرگ دوربین های دیجیتال را آغاز کرد که آن هم توسط دوربین تلفن های هوشمند خنثی شد. فوجی در سال 2019 تجارت تصویربرداری تشخیص هیتاچی را به مبلغ 1.63 میلیارد دلار خریداری کرد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

در سال 2020 فوجی یک کارتریج نواری با استفاده از فریت استرانیسم تولید کرد که می تواند 400 ترابایت را در خود ذخیره کند.

امروزه فوجی فیلم یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین عکاسی دیجیتال بدون آینه و مدیوم فرمت در جهان می باشد. دوربین عکاسی GFX100 یکی از شاهکارهای فوجی بود که در سال 2019 به بازار معرفی شد.

قیمت-خرید-فروش-دوربین عکاسی-فوجی فیلم

این دوربین مدیوم فرمت که از یک سنسور 100 مگاپیکسلی بهره می برد تحولی را در دنیای عکاسی بوجود آورد. همچنین لنزهای فوجی در کنار دوربین های با کیفیت آن پکیج کاملی را ارائه می دهد که هر عکاسی را به سوی خود جذب می کند.