باز و بسته کردن لنز در دوربین نیکون

یکی از مزایای دوربین های دیجیتال SLR (رفلکس تک لنز) توانایی استفاده از انواع لنزهای مختلف است. تغییر لنزها بر روی نیکون  DSLR کار دشواری نیست و راههای خوبی وجود دارد برای این کار وجود دارد. در هنگام تغییر لنز به چند نکته توجه کنید.

دوربین ها و لنزهای DSLR نیکون از  F Mount استفاده می کنند. قبل از اقدام به نصب یا پیاده سازی لنز ، مطمئن شوید که  دوربین “خاموش” شده است. برای نصب لنز ، نقاط شاخص نصب روی لنز و بدنه دوربین را مطابقت دهید ، پایه لنز را در پایه دوربین قرار دهید و سپس لنز را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود قفل شود. با فشردن دکمه رهاسازی لنز بر روی بدنه و چرخاندن لنز در حدود یک چهارم چرخش در جهت عقربه های ساعت ، آن را از دوربین جدا کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << استفاده از رینگ لایت در آرایش >>

 

نصب و جدا سازی لنز در دوربین های نیکون

هر زمان که لنز را با SLR عوض می کنید ، خطر ورود گرد و غبار به دوربین را دارید. این گرد و غبار می تواند روی فیلتر lowpass که مستقیماً در جلوی سنسور تصویر قرار دارد ، ته نشین شده و باعث ایجاد لکه ها یا نقاط سیاه یا خاکستری در عکس های شما شود. این بدان معناست که قبل از برداشتن لنز فعلی از دوربین ، لنزی را که می خواهید روی دوربین قرار دهید آماده داشته باشید. مجدداً مطمئن شوید قبل از تغییر لنز ، دوربین را خاموش کنید زیرا سنسور تصویر خود بار الکتریکی ساکن ایجاد می کند که می تواند گرد و غبار را جذب کند. اگر از لنز VR (کاهش ارتعاش) استفاده می کنید ، همچنین می خواهید سوئیچ VR در لنز لنز را به “خاموش” تبدیل کنید. 

هنگام استفاده از لنز ، لوله لنز را بگیرید و از لمس عناصر جلو یا عقب برای جلوگیری از اثر انگشت خودداری کنید. عادت کنید که همیشه از درپوش جلو و عقب لنز برای محافظت بیشتر از عناصر لنز استفاده کنید. تعویض لنزها را در خانه تمرین کنید تا در انجام سریع و آسان آن کارآمد باشید.

مطالب مرتبط:  اهمیت سایه ها در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *