ایجاد کنتراست با رنگ های مکمل

در یک مطالعه در مورد روانشناسی رنگ در بازاریابی، 84.7٪ از مشتریان توضیح دادند که رنگ یک محصول دلیل اصلی خرید آن است. تضاد رنگ و رنگ های مکمل تعادل زیبایی را برای چشم مصرف کنندگان ایجاد می کند.
کنتراست رنگ شامل استفاده از دو رنگ مختلف با مقادیر مختلف رنگ و سایه است. رنگ های مکمل دو رنگی هستند که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. نارنجی و آبی دو رنگ مکمل هستند که هم افزایی دارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت حرفه ای

 

در اینجا یک ویدیوی یوتیوب با اطلاعات بیشتر در مورد رنگ های مکمل وجود دارد:

آبی یک رنگ بسیار غالب و تیره است. اضافه شدن رنگ نارنجی روشن یک لوگو را از نظر بصری دلپذیر می کند. بسیاری از تیم های ورزشی از ترکیب رنگ نارنجی و آبی مانند فلوریدا گیتورز و جزیره نیویورک استفاده می کنند.
در اینجا یک ویدیوی یوتیوب با اطلاعات بیشتر در مورد رنگ‌های اضافی وجود دارد:

در اینجا نمونه ای از اینفوگرافیک است که از رنگ های آبی و نارنجی به روشی موفق استفاده می کند.

در نکته دیگر، آبی رنگی است که هر دو جنس، آن را دوست دارند. در یک مطالعه مستقل، هم مردان و هم زنان در یک نظرسنجی توضیح دادند که آبی رنگ مورد علاقه آنهاست. آبی رنگی است که برای مشاغل تجاری بسیار ارزشمند است زیرا باعث ایجاد اعتماد در روابط و بازاریابی می شود.
طرح رنگ آبی و سفید فیس بوک به دلیل مالک آن مارک زاکربرگ برجسته است. زاکربرگ این طرح رنگی را به این دلیل انتخاب کرد که او کوررنگ است، بنابراین برای دیدن رنگ‌های قرمز و سبز مشکل دارد. آبی یک رنگ بسیار محبوب است زیرا باعث می شود کوررنگی وجود نداشته باشد.
هنگامی که با رنگ های مکمل متضاد آزمایش می کنید، مهم است که مطمئن شوید که به معانی رنگ ها پایبند هستید. همچنین به همان اندازه مهم است که مطمئن شوید رنگ های متضادی که انتخاب می کنید باعث ناامیدی افراد کوررنگ نمی شود.
وقتی در استفاده از رنگ های مکمل و رنگ های متضاد تسلط پیدا کنید، به یک طراح بازاریابی موفق تبدیل خواهید شد.

مطالب مرتبط: عادات عکاسان موفق
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *