ایجاد پس زمینه سیاه در عکاسی

پس زمینه های سیاه می توانند در عکاسی بسیار موثر به نظر برسند ، و برای همه موارد ، از عکاسی پرتره گرفته تا محصولات ، یک انتخاب خوب هستند.

اگرچه دستیابی به یک زمینه مشکی ساده ممکن است آسان به نظر برسد ، اما اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید ، چند نکته را باید در نظر بگیرید ، از جمله نکاتی در مورد اینکه از چه زمینه ای استفاده کنید ، نورپردازی و محل قرارگیری سوژه.

وقتی صحبت از ایجاد پس زمینه سیاه در استودیو می شود ، به این سادگی نیست که یک پس زمینه سیاه پیدا کنید و آن را پشت سوژه قرار دهید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، باید نوع متریال پس زمینه ، موقعیت سوژه نسبت به پس زمینه و نورپردازی را در نظر بگیرید.

بهترین متریال برای پس زمینه سیاه

وقتی صحبت از بهترین متریال برای زمینه های سیاه می شود ، مخمل تا حد زیادی بهترین انتخاب است. در حالی که اکثر پارچه های مشکی خوب هستند ، مخمل بهترین ترکیب برای جذب نور است ، به این معنی که می توانید سوژه خود را کاملاً نزدیک به پس زمینه قرار دهید بدون اینکه نگران تأثیر نور خود باشید.

پس زمینه عکاسی رایج دیگری که اغلب برای عکاسی از محصولات استفاده می شود ، تخته های MDF است که آنها را سیاه یا خاکستری تیره می کنند. با استفاده از این موارد ، باید از سوژه مورد نظر خود فاصله بگیرید تا نور شما تأثیری نداشته باشد ، و باید اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از بازتاب ها یا هایلایت های غیر ضروری ، یک رنگ مات را انتخاب کنید.

کاغذ رول و زمینه های پاپ آپ نیز یک گزینه هستند ولی در فضای کوچک اینها می توانند در بازتابش نور با مشکل روبرو شوند. همچنین این مواد به روتوش بیشتری نسبت به سایر گزینه ها نیاز دارند.

موقعیت یابی سوژه

پس از انتخاب متریال پس زمینه ، مورد بعدی که باید در نظر بگیرید موقعیت سوژه در رابطه با پس زمینه است.

هنگام عکاسی روی پس زمینه سیاه ، باید به این فکر کنید که آیا می خواهید پشت سوژه نور بگذارید و آیا فضای کافی برای انجام این کار دارید.

اگر از موادی مانند رول کاغذ استفاده می کنید ، مطمئن شوید فضای کافی وجود دارد که نور پس زمینه را تحت تأثیر قرار ندهد.

اگر از پس زمینه سیاه عکس نمی گیرید و در عوض با پس زمینه خاکستری تیره کار می کنید ، می توانید تاریکی یا روشنایی پس زمینه را کنترل کنید ، بسته به اینکه سوژه را از چه موقعیتی نزدیک یا دور قرار دهید. برای درک چگونگی این کار ، لازم است که قانون مربع معکوس را درک کنید.

تنظیمات روشنایی برای پس زمینه سیاه

در حالی که پس زمینه های تاریک برای برخی از سوژه ها می توانند زیبا به نظر برسند ، اما اغلب ممکن است کاملاً ابتدایی به نظر برسند ، به خصوص اگر سوژه از نور کم برخوردار باشد.

در این موارد ، چند روش وجود دارد که می توانید سطح حرفه ای دیگری را به کار خود اضافه کنید و به ایجاد تفکیک بین سوژه و زمینه کمک کنید.

روشنایی حاشیه ای

روشنایی حاشیه ای یا نور لبه ای ، یکی از ساده ترین روش های روشنایی برای اطمینان از برجسته شدن سوژه در برابر پس زمینه تاریک است. برای عکاسی پرتره گرفته تا عکاسی از محصول مفید است ، روشنایی حاشیه ای شامل قرار دادن یک یا دو چراغ در پشت و کنار سوژه است ، چراغ به سمت سوژه و دوربین می رود. سپس نور به سوژه نگاه می کند و به عقب برمی گردد (این امر به دلیل زاویه های بازتاب است) تا لبه ای ایجاد کند.

این روش یک لبه ظریف از نور ایجاد می کند که می تواند به ویژه در کمک به سوژه هایی با رنگ مشابه مفید باشد ، به عنوان مثال ، سوژه ای که بلوز سیاه پوشیده یا یک بطری که شراب تیره دارد. قدرت روشنایی نور حاشیه ای را می توان با تغییر موقعیت یا قدرت چراغ ها به راحتی کنترل کرد.

نور پس زمینه

تکنیک دیگر شامل درخشش زمینه در پشت سوژه است. این نه تنها یک جدایی واضح بین سوژه و پس زمینه ایجاد می کند ، بلکه همچنین باعث ایجاد حس ظرافت و تجمل به خصوص در عکاسی از محصول می شود.

مطالب مرتبط:  تاثیر فاصله کانونی بر پرسپکتیو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *