اکتنشن تیوب چیست؟

اکتنشن تیوب چگونه کار می کند؟

یک اکتنشن تیوب اتصالی است که بین بدنه دوربین و لنز شما قرار دارد. این یک عنصر نوری نیست ، بنابراین هیچ شیشه ای در آن وجود ندارد. تمام کارهایی که انجام می دهد این است که لنز را از فاصله کانونی دورتر کند. حال ، نتیجه عملی این است که حداقل فاصله تمرکز شما کوچکتر می شود. بنابراین ، با یک اکتنشن تیوب می توانید به سوژه خود نزدیکتر شوید. می توانید کادر را با تعداد بیشتری از آن پر کنید و همچنان به فوکوس برسید.

به عنوان مثال ، من لنز Canon 24-105mm را دارم که حداقل فاصله فوکوس 1.48 فوت (0.45 متر) دارد. عکس فوق تا جایی که می توانم به این گل نزدیک شوم. به اندازه کافی خوب است ، اما من دوست دارم بیشتر نزدیک شوم ، بنابراین می خواهم یکی از اکتنشن تیوب ها را اضافه کنم (من سه مورد از آنها را دارم و به زودی در مورد تفاوت آنها صحبت خواهیم کرد). اکتنشن تیوب به سادگی مانند لنز بر روی بدنه دوربین شما قرار می گیرند. بنابراین ، من می خواهم لنزم را بردارم ، کوتاهترین اکتنشن تیوب را بر روی بدنه دوربین بچسبانم ، سپس لنزم را به انتهای دیگر لوله داخلی اضافه کنم.

دلیلی که من کوتاه ترین مورد را انتخاب کردم این است که نمی خواهم خیلی دور پیش بروم – فقط می خواهم کمی زوم کنم. با این تنظیمات ، من نمی توانم از نظر جسمی به سوژه خود نزدیک شوم و با بزرگنمایی بیشتری عکس بگیرم. ممکن است مجبور شوم ISO خود را افزایش دهم یا به طور بالقوه f-stop (دیافراگم) خود را کاهش دهم تا کمی بیشتر نور بگیرم. و اگر من از دیافراگم وسیع تری استفاده کنم ، عمق میدان کمتری برای کار دارم. بنابراین ، این معامله بزرگنمایی در مقابل عمق میدان وجود دارد. اما چیزی که خوب است ، این است که من نزدیکتر شدم – کاری که قبلاً با لنزهای خالی قادر به انجام آن نبودم.

نکته جالب این است که من نگران کاهش تصویر در تصویر پس از تولید نیستم تا فقط به سوژه خود نزدیک شوم – من می خواهم از پیکسل های بیشتری در دوربین خود استفاده کنم. شما می توانید از اکتنشن تیوب با هر نوع لنز استفاده کنید: پرایم یا زوم ، پرتره یا حتی ماکرو! اکتنشن تیوب راهی ارزان برای بدست آوردن نوعی از فوکوس کوتاه است که از یک لنز ماکرو اختصاصی و بسیار گران تر دریافت می کنید.

اندازه های اکتنشن تیوب

اکتنشن تیوب در اندازه های مختلف هستند. من مجموعه ای از سه لوله اکستنشن Kenko (این نسخه Nikon است) را دارم. من یکی دارم که 12 میلی متر است. یک 20 میلی متر طولانی تر ؛ و طولانی ترین آن 36 میلی متر است. من همچنین می توانم اینها را با هم قرار دهم. همانطور که من آنها را روی هم قرار می دهم ، مشخصاً طولانی تر می شوند. و هرچه طولانی تر می شوند ، من پسوند بیشتری می گیرم ، که به معنای قدرت زوم بیشتر است. هنگامی که این تنظیم را بر روی دوربین خود ضمیمه کردم ، می توانم تمام دامنه ماکرو را بدست آورم ، که باعث می شود تمام نگرانی ها و عملکردهای کلان که فکر می کنم در مورد آنها ایجاد شود همانطور که من آنقدر نزدیک عکاسی می کنم.

اثر بخشی اکتنشن تیوب با افزایش فاصله کانونی کاهش می یابد. به عبارت دیگر ، شما می خواهید تغییرات بیشتری را در چسباندن این پشته به لنز 50 میلی متری مشاهده کنید ، نسبت به زمانی که آن را روی لنز 300 میلی متری قرار می دهید. هنگام کار با لنزهای با زاویه دید عریض نیز باید مراقب باشید. اگر دسته لوله های 68 میلی متری را روی لنز 20 میلی متری قرار دهم ، دیگر نمی توانم فوکوس کنم ، زیرا حداقل فاصله فوکوس من به داخل لنز کشیده می شود. بنابراین ، یک نکته بسیار مهم دیگر که باید در مورد اکتنشن تیوب بدانید این است که برخی از آنها دارای تماس الکتریکی هستند که به دوربین شما اجازه می دهد با لنز شما ارتباط برقرار کند و برخی دیگر نه.

اگر لوله هایی دریافت کنید که این را ندارند ، قابلیت فوکوس خودکار یا کنترل دیافراگم نخواهید داشت. اکنون ، کانن و نیکون هر دو مجموعه ای از لوله های اکستنشن فعال با تماس الکترونیکی کامل را ایجاد می کنند. در حالی که آنها عالی کار می کنند ، اما به وضوح بسیار گران هستند. لوله های کشویی کنکو که من شخصاً از آنها استفاده می کنم بسیار ارزان تر از نسخه های تجاری هستند و حتی می توانید از مارک های شخص ثالث دیگری مانند ولو ارزان تر هم تهیه کنید. لوله های اکستنشن من دارای تماس الکترونیکی بسیار موردنیاز هستند و به من قابلیت فوکوس خودکار کامل را می دهند و با این وجود قیمت آنها بسیار کمتر از لوله های کانن است.

اکتنشن تیوب ها راهی بسیار مقرون به صرفه برای شروع به عکاسی ماکرو هستند. علاوه بر این ، کوچک ، سبک بودن و حمل آسان است. اگر نگران این هستید که آیا باید در اکتنشن تیوب سرمایه گذاری کنید یا اینکه در یک لنز ماکرو واقعی سرمایه گذاری کنید ، به یاد داشته باشید که گاهی اوقات شما باید یک لنز ماکرو را به سوژه خود نزدیک کنید ، بنابراین شما همچنان به استفاده خود از اکتنشن تیوب ادامه می دهید  ، حتی اگر در نهایت لنز ماکرو بخرید. در ضمن ، آنها یک روش عالی برای شروع آزمایش زوم های نزدیک با استفاده از لنزهای منظم در تجهیزات شما هستند.

مطالب مرتبط:  موارد استفاده از رینگ لایت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *