اهمیت خط دید در عکاسی

اگر از مردم عکس می گیرید ، با خط دید عکس می گیرید. درک تأثیری که اینها در نحوه مشاهده عکس دارند بسیار مهم است.

اگر قبلاً وزن بصری را مطالعه کرده اید ، می دانید که داشتن چهره در عکس چه تاثیری دارد. اما چیزهای بیشتری از آن وجود دارد.

خطوط چشم این توانایی را دارند که توجه ما را به قسمت دیگری از عکس متمرکز کنند. آنها همچنین باعث ایجاد تنش و سایر عناصر عکاسی می شوند.

خط دید

وقتی می گوییم خط دید ، در مورد خطوط ضمنی تولید صحبت می کنیم که وقتی خط دید فرد را دنبال می کنیم.
این خطوط شبیه خطوط افقی ، عمودی و مورب هستند. می توانید از آنها برای ساخت عناصر دیگری مانند کشش دینامیکی و مثلث استفاده کنید. چشمان ما به طور طبیعی به صورت کشیده می شوند – به ویژه چشم – زیرا این کاری است که ما هنگام تعامل با مردم انجام می دهیم.
صورت قوی ترین وزن بصری است که می توانید در عکس قرار دهید. چشم های ما به طور طبیعی ابتدا به آنجا کشیده می شوند و سپس خطوط چشم توجه ما را معطوف می کنند.

این یک امر طبیعی است که بخواهید چشمها را دنبال کنید. به عنوان یک بیننده ، ما می خواهیم بدانیم که آیا در هر چیزی که توجه آنها را جلب کرده است ، علاقه مشابهی داریم؟
همچنین می خواهیم بتوانیم با موضوع ارتباط برقرار کنیم تا عکس یا قطعه هنری را بهتر درک کنیم. این باعث می شود خطوط چشم بخش مهمی از ساختار تصویر باشد. می توانید از آنها برای تأثیرگذاری عالی استفاده کنید. اگر از آنها ضعیف استفاده شده یا استفاده نشده باشد ، این اثر می تواند برای عکس مضر باشد.

تأثیرات بسته به جایی که چشم ها نگاه می کنند متفاوت است ، یکی از قوی ترین موارد هنگامی است که چشم ها مستقیماً به دوربین نگاه می کنند.
وقتی تصویری از این دست را می بینیم ، روی چشم ها تمرکز می کنیم و بقیه عکس را آنقدر کاوش نمی کنیم.
به عکس زیر نگاه کنید که مدل مستقیماً به لنز دوربین نگاه می کند. چشمان او کاملاً چشمگیر به نظر می رسند و احساسات زیادی را به همراه دارند.
چهره انسان بسیار رسا است. چشم ها یکی از محکم ترین وسیله هایی هستند که به وسیله آنها احساسات را نشان می دهند. این یکی از دلایل جلب توجه ما است.

وقتی سوژه به جای دیگری در کادر نگاه می کند ، متوجه می شوید که زمان کمتری را به تماشای آنها می گذرانید. 
آنچه در اینجا مهمتر است این است که دقیقاً سوژه به کجا نگاه می کند. ممکن است بخواهیم آن منطقه را نیز کشف کنیم. این شما هستید که تصمیم می گیرید مدل را می خواهید یا اینکه کجا مورد نظر شماست.
عکس زیر از خط چشم برای تشکیل یک عنصر عکاسی استفاده نمی کند. و همچنین شما را به سمت چیز جالب توجهی سوق نمی دهد ، که منجر به احساس تنش و ابهام می شود. این روش عالی دیگری است که در اختیار شماست.

وقتی خطاهای چشم متناقضی در عکس وجود دارد ، می توانید برای انتخاب موضوع واقعی از فوکوس انتخابی استفاده کنید.
این به دو روش کار می کند. شما در حال روشن ساختن اینکه می خواهید به چه کسی توجه کنید ، و بیننده را ترغیب می کنید تا مناطقی را که فکر می کنند از اهمیت کمتری برخوردار هستند کشف کند.

هنگامی که بیش از یک مجموعه چشم در عکس دارید و آنها به یکدیگر نگاه می کنند ، یک حرکت رفت و برگشت خطی بین دو موضوع ایجاد می کنید.
هر چه حالت چهره در مورد هر موضوع جالب تر باشد ، این بهتر عمل می کند ، همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید.
این یک تعادل اهمیت برابر بین دو موضوع ایجاد می کند. سپس می توانید از عناصر دیگر برای تمرکز توجه بیننده استفاده کنید. نور و حالت چهره در سمت راست باعث می شود که من وقت بیشتری را به تماشای آن موضوع اختصاص دهم.

هنگامی که چشم ها در یک عکس پوشانده می شوند ، مانند یک عینک آفتابی ، این ما هستیم که تصمیم می گیریم کجا چشم ها را نگاه کنیم.
اثر خطوط چشم کاهش یافته اما هنوز هم وجود دارد. ما می توانیم اطلاعات زیادی از زبان بدن موضوع بگیریم.
در عکس من در زیر ، هنوز می توانید بگویید که سوژه به کدام سمت نگاه می کند. اما این یک ویژگی کم اهمیت تر می شود زیرا از قاب خارج شده و توسط عینک پوشانده شده است.

وقتی چندین خط چشم در یک عکس وجود دارد و آنها به کل قاب نگاه می کنند ، تمایل داریم که تصویر را برای مدت طولانی تری مشاهده کنیم. ما در تلاش هستیم تا تصمیم بگیریم که همه چه چیزی را بسیار مهم می دانند.
هیچ کس در عکس زیر به همان مکان نگاه نمی کند. این برای گروهی از افراد که جابجا نمی شوند غیرمعمول است. چشمان شما در اطراف قاب حرکت می کند ، با چشمی که می توانید به بهترین شکل مشاهده کنید ، روی دختر سمت راست شروع می شود.


همه این خطوط جهت متفاوتی دارند و عنصری از کشش پویا را معرفی می کنند. 

وقتی نوبت به گرفتن عکس های خوب از مردم می رسد ، انتظارات و دانستن اینکه چگونه می خواهید این عکس بیرون بیاید به چیزهای زیادی برمی گردد.


 سبک من بسیار صریح است ، بنابراین من دوربین را بالا بردم و فوکوس کردم. این باعث شد سوژه من مورد توجه قرار گیرد و به سمت من بچرخد. نتیجه نهایی یک عکس کاملا طبیعی با وزن بصری در همه مکان های مناسب است.
این فقط یک مورد آماده بودن و داشتن یک ایده تقریبی از نتیجه نهایی است که در ذهن خود دنبال آن هستید.

مطالب مرتبط:  راهنمای خرید دوربین اکشن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *