انواع کد خطا در دوربین کانن

هیچ کس دوست ندارد پیام های خطا را در دوربین کانن خود ببیند. چه دوربین DSLR باشد و چه بدون آینه، پیام های خطا امکان پذیر است و رمزگشایی آنها در این زمینه چندان واضح نیست.

لیست زیر کدهای خطای دوربین کانن را به همراه معانی و رفع آنها نشان می دهد. از این لیست برای رمزگشایی مشکلات دوربین خود استفاده کنید و همه چیز را به حالت عادی برگردانید.

 

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

پیام های خطا در دوربین کانن

پیام های خطا در دوربین کانن

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت و خرید رینگ لایت کاشت مژه

 

خطای 04

این خطا زمانی رخ می دهد که کارت حافظه شما پر است و تصاویر ذخیره نمی شوند. این خطا چند راه حل ساده دارد که می توان به ترتیب آنها را امتحان کرد.

1- تصاویر غیر ضروری را حذف کنید

2- کارت را جایگزین کنید 

3- آن را به طور کامل فرمت کنید.

خطای 05

این بدان معنی است که فلاش داخلی شما نمی تواند بیرون بیاید. برای رفع خطا می توانید دوباره دوربین را خاموش و روشن کنید. اگر ادامه داشت و مطمئن شدید که هیچ چیز مانع از بالا رفتن فلاش نمی شود،با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

خطای 06

دوربین شما قادر است حسگر خود را تمیز کرده و گرد و غبار را از آن خارج کند. اگر این کد خطای کانن را مشاهده کردید، به دلیل ناتوانی دوربین در تکمیل پاکسازی آن است.

برای رفع این مشکل، دوربین را دوباره خاموش و روشن کنید. اگر ادامه داشت، باید با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

خطای 10

شاید یکی از بدترین خطاهای دریافتی، این بدان معناست که فایل های کارت حافظه شما نقصی دارند. می توانید دوربین را خاموش کنید، باتری را بردارید و دوباره آن را تعویض کنید. بعد از این کار دوربین را روشن کنید. اگر همچنان با خطا مواجه شدید، کارت خود را از دوربین خارج کنید و سعی کنید اطلاعات را از طریق رایانه بازیابی کنید.

خطای 20

یک قطعه مکانیکی با مشکل مواجه شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خطای 30

این خطا به این معنی است که شاتر شما دچار مشکل شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خطای 40

این خطا به این معنی است که منبع تغذیه شما مشکل دارد. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید. همچنین سعی کنید باتری را تعویض کنید.

خطای 50

یک نقص در کنترل الکترونیکی رخ داده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خطای 60

چیزی مانع از عکاسی دوربین می شود. حرکت لنز ممکن است در این مورد مسدود شود. بررسی کنید که لنز دچار انسداد در قسمت های متحرک نباشد. اگر ادامه داشت، با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

خطای 70

عکس ها مشکل دارند. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خطای 70 در دوربین کانن

خطای 70 در دوربین کانن

خطای 80

مشکلی در کنترل الکترونیکی یا تصاویر شناسایی شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خطای 99

این یک خطای کلی تر است. دوربین را خاموش و روشن کنید و بررسی کنید که آیا ادامه دارد یا خیر. در این صورت، لنز را بردارید و با استفاده از یک پارچه تمیزکننده (خشک) به آرامی کنتاکت های الکتریکی دوربین و لنز را تمیز کنید.

CbC

این خطا به باتری ای اشاره دارد که تاریخ و زمان را در دوربین حفظ می کند در حالی که باتری اصلی در آن قرار ندارد. اگر این خطا را مشاهده کردید، باید این باتری را تعویض کنید.

CLEan / Can / CCd

اگر دوربین گرد و غبار روی سنسور را تشخیص دهد، این پیام خطا را خواهید دید. سعی کنید از عملکرد تمیز کردن سنسور دوربین استفاده کنید یا آن را برای خدمات تمیز کردن به تعمیرگاه مجاز دوربین ببرید.

مطالب مرتبط: 15 ژست عکاسی مناسب برای مردان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *