انواع کد خطا در دوربین های کانن

هیچ کس نمی خواهد پیام های خطا را در دوربین کانن خود ببیند. چه از دوربین DSLR یا بدون آینه استفاده کنید، پیام های خطا امکان پذیر است و رمزگشایی آنها در این زمینه چندان واضح نیست.

لیست زیر کدهای خطای دوربین کانن را به همراه معانی و رفع آنها نشان می دهد. از این لیست برای رمزگشایی مشکلات دوربین خود استفاده کنید و همه چیز را به حالت عادی برگردانید.

قیمت انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

کد خطا 04

این خطا زمانی رخ می دهد که کارت حافظه شما پر است و تصاویر ذخیره نمی شوند. این یک راه حل ساده است – فقط تصاویر غیر ضروری را حذف کنید، کارت را جایگزین کنید تا آن را به طور کامل فرمت کنید.

کد خطا 05

این بدان معنی است که فلاش داخلی شما نمی تواند بیرون بیاید. برای رفع خطا می توانید دوباره دوربین را روشن و خاموش کنید. اگر ادامه داشت، مطمئن شوید که هیچ چیز مانع از بالا رفتن فلاش نمی شود. در نهایت با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

کد خطا 06

دوربین شما قادر است حسگر خود را تمیز کرده و گرد و غبار را از آن خارج کند. اگر این کد خطای کانن را مشاهده کردید، به دلیل ناتوانی دوربین در تکمیل پاکسازی آن است.

برای رفع این مشکل، دوربین را دوباره روشن و خاموش کنید. اگر ادامه داشت، باید با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

اشتباه 10

شاید یکی از بدترین خطاها برای دریافت، این بدان معنی است که فایل های کارت حافظه شما مشکل دارد. می توانید خاموش کنید، باتری را بردارید و دوباره آن را تعویض کنید. بعد از این کار را روشن کنید. اگر همچنان با خطا مواجه شدید، کارت خود را از دوربین خارج کنید و سعی کنید اطلاعات را از طریق رایانه بازیابی کنید.

کد خطا 20

یک مکانیسم مکانیکی با مشکل مواجه شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

کد خطا 30

این خطا به این معنی است که شاتر شما دچار مشکل شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

کد خطا 40

این خطا به این معنی است که منبع تغذیه شما مشکل دارد. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید. همچنین سعی کنید باتری را تعویض کنید.

کد خطا 50

یک نقص در کنترل الکتریکی رخ داده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

کد خطا 60

چیزی مانع از عکاسی دوربین می شود. حرکت لنز ممکن است در این مورد مسدود شود. بررسی کنید که لنز دچار انسداد در قسمت های متحرک نباشد. اگر ادامه داشت، با مرکز خدمات کانن تماس بگیرید.

کد خطا 70

تصاویر مشکل دارند دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

کد خطا 80

مشکلی در کنترل الکتریکی یا تصاویر شناسایی شده است. دوربین را روشن و خاموش کنید و در صورت تداوم با مرکز خدمات تماس بگیرید.

کد خطا 99

این یک خطای کلی تر است. دوربین را خاموش کنید، روشن کنید و بررسی کنید که آیا ادامه دارد یا خیر. اگر چنین است، لنز را بردارید و با استفاده از یک پارچه تمیزکننده (خشک، نه خیس) به آرامی کنتاکت های الکتریکی دوربین و لنز را تمیز کنید.

CbC

این به باتری ای اشاره دارد که تاریخ و زمان را در دوربین حفظ می کند در حالی که باتری اصلی در آن قرار ندارد. اگر این خطا را مشاهده کردید، باید این باتری دیگر را تعویض کنید.

CLEan / Can / CCd

اگر دوربین گرد و غبار روی سنسور را تشخیص دهد، این پیام خطا را خواهید دید. سعی کنید از عملکرد تمیز کردن سنسور دوربین استفاده کنید یا آن را برای خدمات تمیز کردن به فروشگاه دوربین ببرید.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *