انواع ژست در عکس های گروهی

معمولاً سه نوع عکس گروهی وجود دارد. اول فقط عکسهای رسمی با تعداد زیادی از افراد است. دوم عکسهای غیررسمی بیشتر با گروهی از دوستان است. و در آخر ، عکاسی از یک گروه یا اعضای خانواده. در این ترتیب ، بیایید برخی از نمونه های مطرح شده و ایده های ارائه شده را بررسی کنیم.

1- هنگام کار با گروه بزرگی از افراد ، قادر به کنترل حالت یا بیان هر فرد نخواهید بود. این خوب است به شرطی که به ترکیب کلی توجه کنید. تصور کنید کل گروه یک شی هستند. اصولاً اطمینان حاصل کنید که همه افراد گروه قابل مشاهده هستند.

2- هنگام عکاسی از گروههای بزرگ ، غالباً تنها ترکیب ممکن برای وارد کردن همه افراد به درون کادر ، ساختن در ارتفاع کامل است. این نوع عکسها معمولاً رسمی و مستند هستند ، بنابراین هدف اصلی شما در اینجا این است که همه افراد گروه را به وضوح مشاهده کنید.

3- در صورت امکان ، راه های عکاسی از زاویه بلند را جستجو کنید. استفاده از بالکن یا بالا رفتن از ماشین برای داشتن دید بیشتر می تواند کاملاً کارآمد باشد. مطمئناً ارزش تلاش را خواهد داشت ، زیرا به جای یک عکس معمولی و مشترک گروهی ، دیدگاه جالب و جذاب تری خواهید داشت.

4- مواردی وجود دارد که ایستادن جداگانه برای اعضای یک گروه از “کنار هم نگه داشتن” مناسب تر است. شاید بهترین راه برای گرفتن “یک گروه دوستانه” نباشد ، اما ممکن است برای یک شوت تیم کوچک بسیار خوب کار کند ، به عنوان مثال گروه موسیقی یا همکاران در یک پروژه. اگر گروهی رهبر شناخته شده ای دارد ، او را برای ترکیب حتی قوی تر جلوی او قرار دهید.

5- این تقریباً یک روش استاندارد برای عکاسی از یک گروه از دوستان است. بله ، این روش آسان برای عکس گرفتن است ، اما واقعاً کارساز است.

6- این یک ترکیب سرگرم کننده است که در یک ژست کاملاً دوستانه ظاهر می شود. از همه بخواهید خیلی نزدیک به هم بایستند. سپس آنها را وادار کنید تا سرشان را کمی به یکدیگر و به سمت دوربین خم کنند.

7- از گروه بخواهید در حالی که از بالا شلیک می کنید در داخل چمن در فضای باز یا زمین دراز کشیده اید ، یک حلقه درست کند.

8- روشی بسیار سرگرم کننده و با ارزش برای راه اندازی گروه کوچکی از افراد. “رهبر گروه” را انتخاب کنید و او را در مقابل قرار دهید. بقیه باید یکی یکی به هم بپیوندند. قرار است هر یک از آنها پشت فرد قبلی بایستند که از روی شانه به سمت دوربین نگاه می کند و غیره. کمی حمایت از شخص مقابل کاملاً به صمیمیت ترکیب اضافه می کند.

9- اندکی تغییر از مورد قبلی. یک “رهبر گروه” را جلوی خود قرار دهید و بقیه پشت سر هم ظاهر شوند. با تنظیمات دیافراگم مختلف عکس بگیرید و بعداً انتخاب کنید اگر ترجیح می دهید فقط نفر اول یا همه اعضای گروه در کانون توجه باشند.

10- روشی بسیار سرگرم کننده برای تصویر غیررسمی گروه دوستان. برای داشتن بهترین نتیجه ، از گروهی بخواهید که پس از دویدن کوتاه پرش انجام دهد.

11- ترکیب بسیار ارزشمند و جالب شلیک متوالی گروهی از افراد است. بررسی کنید که همه به وضوح قابل مشاهده هستند و از فاصله نزدیک با دیافراگم وسیع عکس بگیرید و روی شخص اول تمرکز کنید. بله ، افراد دورتر مبهم می شوند ، اما آنها هنوز هم موافقت می کنند که یک نتیجه یک عکس بسیار جالب و غیرمعمول است.

12- حال ، بیایید برخی از نمونه های خانواده را بررسی کنیم. رایج ترین روش برای عکاسی از همه اعضای خانواده ، نشستن روی کاناپه در اتاق نشیمن است. این خلاقانه ترین روش برای عکسبرداری خانوادگی نیست ، اما می توان آن را بسیار خوب انجام داد. ساده ترین راه برای بهبود این ترکیبات استاندارد ، ساده برداشتن محکم است. آن کاناپه و مبل اتاق زیبا را در عکس قرار ندهید. قاب را با تمام اعضای خانواده پر کنید و فقط آن را پر کنید.

13- ایده خوب دیگر برای عکسهای خانوادگی ، بیرون رفتن ساده است. نشستن در چمن ، پارک محلی یا ساحل – همه اینها مکانهای عالی برای گرفتن عکسهای خانوادگی هستند. فقط به یاد داشته باشید – وقتی سوژه ها نشسته اند ، ایستاده نمانید – پایین بیایید و از سطح چشم سوژه های خود عکس بگیرید.

14- خانواده ای که روی زمین نزدیک یکدیگر خوابیده اند. با استفاده از بازوها به عنوان تکیه گاه ، آنها را وادار کنید که اندام بالای بدن خود را بلند کنند. از زاویه کم شلیک کنید.

15- یک ترکیب زیبا برای یک شات خانوادگی. ممکن است در فضای باز روی زمین یا داخل تختخواب انجام شود. با هر تعداد بچه کاملاً خوب کار می کند.

16- ژست دنج در کنار خانواده ای که راحت روی کاناپه مورد علاقه خود نشسته اند.

17- برای یک عکس خانوادگی غیر معمول و جالب ، تنظیم عکس سنتی کاناپه را برگردانید. به سادگی عکس های خود را از سمت پشت بگیرید و ببینید چه تفاوت بزرگی می تواند ایجاد کند.

18- هنگام گرفتن عکس از قسمت پشتی نیمکت ، فقط کمی تغییر کنید.

19- راهی کاملاً زیبا برای عکس گرفتن از گروهی از اعضای خانواده. فقط از بچه ها بخواهید که به پشت بزرگسالان آویزان شوند.

20- ژست بسیار آسان برای شات تمام قد. همانطور که می توانید تصور کنید ، با هر تعداد نفر به خوبی کار می کند.

21- با خانواده در حال قدم زدن عکس بگیرید. در حالت پیوسته عکس بگیرید و عکس ها را با بهترین حرکت و موقعیت پا انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که کنترل کانون را کنترل می کنید ، در حالی که سوژه ها از فاصله نزدیک می شوند.

خلاق باشید و انواع مختلفی را به تنهایی ارائه دهید. به روش هایی فکر کنید که می توانید ژست مربوطه را برای سناریو و سوژه های خاص خود تغییر شکل دهید. از این ژست های نمونه اولیه به عنوان منبعی برای خلاقیت خود استفاده کنید!

مطالب مرتبطکابرد چتر در نورپردازی عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *