انواع ژست برای عکاسی سلفی

1- ژست های خنده دار

در آغاز ، ممکن است ناخوشایند باشد. فشار را رها کنید ، و حالت های احمقانه ای را که خنده دار است امتحان کنید.

مشکل ژست های سلفی این است که اغلب غیر طبیعی به نظر می رسند. دوربین را در حالت پشت سر هم قرار دهید و بازی را شروع کنید.

2- لب های خود را شل کنید

تا به حال فکر کرده اید که چرا لب های مدل های حرفه ای بسیار نرم و قابل بوسیدن به نظر می رسند؟ زیرا آنها یاد گرفته اند که دهان خود را آرام کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت انواع رینگ لایت

 

کمی دهان خود را باز کنید و وانمود کنید که از طریق آنها نفس می کشید. لب های شما دیگر به هم فشرده نمی شوند و پرتر به نظر می رسند.

همچنین می توانید وانمود کنید که در شرف بوسه زدن آرام با کسی هستید. به این ترتیب ، لب هایتان هیجان انگیزتر به نظر می رسند.

3- در سلفی های خود لبخند بزنید

هنگام سلفی گرفتن به تنهایی ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید. اما لبخند باعث می شود هر عکس بهتر به نظر برسد! حتی اگر مجبور باشید.

برای جلوگیری از ناراحت به نظر رسیدن ، جلوی آینه تمرین کنید. به چیزی فکر کنید که باعث خندیدن شما شود. یا کسی که دوست دارید به او لبخند بزنید.

همچنین پایین آمدن و شل کردن عضلات صورت تا رسیدن به آمادگی برای گرفتن عکس ، روش خوبی است. سپس نگاه کنید و لبخند بزرگی به دوربین خود هدیه کنید. این حالت خود به خودی خواهد بود زیرا شما فقط یک ثانیه قبل از گرفتن عکس سلفی شروع به لبخند زدن می کنید.

4- چشمان خود را فراموش نکنید

چشم ها همیشه در کانون توجه سلفی ها هستند. بنابراین باید مطمئن شوید که خوب به نظر می رسند و ژست هایی برای تأکید بر آنها در سلفی خود پیدا می کنید.

می توانید مستقیم به دوربین نگاه کنید. این ژست شما را صادق و مستقیم نشان می دهد. بخاطر داشته باشید که بسیاری از افراد اگر به چیزی نزدیک به صورت خود نگاه کنند مانند داشتن ضربدری به نظر می رسند. با کمی نگاه به زیر دوربین می توانید این جلوه را کاهش دهید.

همچنین می توانید دور از دوربین نگاه کنید و وانمود کنید که آن را نمی بینید. این ژست خوبی برای صریح به نظر رسیدن است. یا اگر خیلی خجالتی هستید.

آیا چشمان شما به رنگ روشن است؟ اگر سلفی را از بالای سر خود بگیرید ، بیشتر جالب توجه می شوند. به خصوص اگر به نورپردازی خوب توجه کنید.

5- صورت خود را در گوشه یا کنار عکس قرار دهید

اگر صورت خود را در یکی از گوشه های سلفی قرار دهید ، می توانید زمینه بیشتری را در آن قرار دهید. همچنین به بیننده این احساس را می دهد که شما فقط به طور تصادفی وارد کادر شده اید. 

این همچنین یک روش خوب برای استفاده از قانون یک سوم برای ترکیب سلفی است. 

6- سلفی را از زوایای غیر معمول بگیرید

بسیاری از افراد از سطح چشم خود یا کمی بالاتر از خود ، عکس سلفی می گیرند. به دنبال زوایای جدید باشید. گرفتن یک عکس سلفی از روی زمین چشم انداز مهیجی به عکس شما می بخشد.

یا از مونوپاد سلفی استفاده کنید و آن را بالای سر قرار دهید. مونوپاد سلفی به شما کمک می کند تا از تحریف صورت خودداری کنید.

7- هنگان انجام کاری که از آن لذت می برید سلفی بگیرید

آیا دوچرخه سواری دوست دارید؟ با دوچرخه خود عکس های سلفی بگیرید. آیا از رقصیدن لذت می برید؟ در حین رقصیدن ، یک سلفی بگیرید.

آیا از آشپزی یا پخت لذت می برید؟ هنگام تهیه ظرف در آشپزخانه ، ژست های سلفی را امتحان کنید. اگر هنگام انجام فعالیتی که از آن لذت می برید ، خود را شکار کنید ، می توانید در نهایت با یک سلفی کامل همراه شوید.

8- در زیر آب سلفی بگیرید

ژست های سلفی در زیر آب بی نظیر و سرگرم کننده است. می توانید آنها را با دوربین زیر آب ، GoPro یا حتی با جدیدترین تلفن های هوشمند ضد آب تهیه کنید.

اگر می توانید سعی کنید چشمان خود را باز نگه دارید. همچنین می توانید برای سلفی زیر آب لبخند بزنید. اما زیاد در مورد حالت چهره خود استرس نداشته باشید. همچنین می توانید صورت خود را منفجر کرده و نفس خود را حفظ کنید.

این سلفی را هنگام غواصی در اندونزی گرفتم. همه با ماسک غواصی مضحک به نظر می رسند، ولی جالب است.

9- عکس سلفی از پا بگیرید

اگر در تعریف سلفی سخت گیری می کنیم ، فقط باید یک عکس سلفی از جمله چهره خود ثبت کنیم.

اما چرا ما می خواهیم از ایده های خلاقانه عکس سلفی بگذریم؟ همچنین می توانید از برخی از قسمت های بدن سلفی بگیرید. به عنوان مثال می توانید از پاهای خود عکس سلفی بگیرید.

یک نقطه خوب پیدا کنید و با پاهای صاف بنشینید. پاهای خود را در پیش زمینه قرار دهید ، و یک چیز خوب در پس زمینه داشته باشید.

10- از عکس خود عکس بگیرید

این مفهوم به انتزاعی ترین ایده های سلفی تعلق دارد. اما نتایج کاملاً منحصر به فرد است. از خود عکسی پیدا کنید یا چاپ کنید و از آن عکس بگیرید.

 

این یک سلفی سنتی نیست. اما خلاقانه و منحصر به فرد است.

مطالب مرتبط:  اهمیت و نقش اخلاق در عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *