آموزش عکاسی از اشیاء بی جان

عکسهای طبیعت بی جان از اجسام بی جان تشکیل شده است که اغلب به طرز چشمگیر یا هنری مرتب شده اند. آنها معمولاً از میوه ، گلدان گل یا دیگر مناظر معمولی خانه هستند. این روش در نقاشی هلندی قرن هفدهم محبوبیت خاصی پیدا کرد ، به همین دلیل از آن به عنوان “نقاشی” ترین زمینه عکاسی یاد می شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بزرگ

 

اشیاء جالب برای عکس خود را انتخاب کنید

بسیاری از عکاسان طبیعت بی جان را ترجیح می دهند زیرا به آنها این امکان را می دهد که وقت خود را گرفته و تقریباً تمام جنبه های عکس را کنترل کنند. بهترین عکس ها بر ترکیب جالب ، بافت ، فرم ، رنگ ، تعادل ، نور و سایه ، هماهنگی ، روشنایی یا همه موارد فوق تأکید دارند. 

هر شیء داستانی در پس خود دارد.

وی ادامه داد: “اولین کار شما این است که به این فکر کنید که در مورد آن چیزی که می خواهید بگویید چیست یا داستان چیست. این داستان عکس شما را تعیین می کند.”

انتخاب اشیاء برای یک طبیعت بی جان عالی ، نگاه شاعرانه و هنری می طلبد. اما اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید ، برخی قوانین کلی وجود دارد که می تواند شما را شروع کند. کارشناسان می گویند اگر از چند شی برای طبیعت بی جان خود استفاده می کنید ، آنها نباید تصادفی باشند. در عوض ، همه آنها باید در یک موضوع مشترک قرار بگیرند ، خواه شکل ، رنگ ، بافت ، عملکرد و غیره باشد.

 بسیاری از اشیاء را که مناسب یک موضوع خاص هستند جمع آوری کنید. آن مجموعه را روی یک میز در کنار خود نگه دارید و هنگام تنظیم عکس خود ، از بین آن ها را انتخاب کنید. بعداً بیشتر در مورد این روند صحبت خواهیم کرد.

پس زمینه مناسب انتخاب کنید

هنگامی که اشیاء خود را یا حداقل مجموعه ای از انتخاب ها را در اختیار دارید ، می توانید به پس زمینه فکر کنید. 

 با سوژه های روشن تر ، پس زمینه باید تیره تر باشد و برعکس. پس زمینه باید با سوژه ترکیب شود دارد تا بر آن تأکید شود. پس زمینه های سیاه شدت را افزایش می دهند ، در حالی که پس زمینه سفید عکس را نرم می کند. پس زمینه همچنین تأثیرات متفاوتی بر سایه دارد که بعداً بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

ساده ترین پس زمینه فقط تخته پوستر یا ورق کاغذ خالی است. اما اینها تنها گزینه ها نیستند: فقط به این دلیل که باید مزاحم باشد به این معنی نیست که باید خسته کننده باشد. نمونه هایی از زمینه های بافت دار محبوب عبارتند از: بوم نقاشی و پارچه. گیاهان و سبزیجات ممکن است زمینه طبیعی تری مانند دیوارهای آجری و سنگی داشته باشند. اما به طور کلی ، هرچه پیش زمینه جزئیات کمتری داشته باشد ، بهتر است.

ترکیب را با دقت بسازید

ایجاد حس پیچیده ترکیب بندی برای عکاسی با طبیعت ضروری است. این امر آنقدر جدایی ناپذیر است که عکاسان مبتدی به طور خاص برای یادگیری هنر ترکیب بندی به مطالعه طبیعت بی جان می پردازند. این عادی نیست که عکاسان حرفه ای ساعت ها را در استودیو صرف کنند و تلاش کنند تا برای یک عکس ترکیب بندی کاملی داشته باشند. از اینکه وقت بگذارید و تنظیمات خود را انجام دهید نترسید.

قانون یک سوم

یکی از قوانین ترکیب بندی ، که قانون یک سوم نامیده می شود ، پیشنهاد می کند که تصویر را از نظر ذهنی با سه خط عمودی و سه خط افقی (در کل برای نه قسمت مساوی) تقسیم کنید. قرار دادن فوکوس خارج از مرکز تصویر در یکی از چهار تقاطع داخلی (که نقاط قدرت نامیده می شوند) تصویری چشمگیر ایجاد می کند.

از جلوه های نوری جالب استفاده کنید

برای عکس های طبیعت بی جان ، برخی می گویند نور به اندازه ترکیب بندی اهمیت دارد. دلیل این امر این است که نورپردازی می تواند به شدت بر لحن عکس شما تأثیر بگذارد ، اشباع رنگ را تغییر داده و حتی باعث شود که اجسام متراکم تر یا سبک تر به نظر برسند. گزینه های متعدد خود را در نظر داشته باشید: می توانید از یک منبع نور ، چندین چراغ یا ابزارهای مختلف برای دستکاری نور استفاده کنید.

سایه نیز یک عامل مهم است. پس زمینه سفید سایه ها را نشان می دهد ، در حالی که رنگ سیاه می تواند آنها را پنهان کند. می توانید با سایه و نور روی یک شی بازی کنید تا به تعادل بصری بین این دو کمک کنید.

مطالب مرتبط: تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی تجاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *