افزایش مهارت در عکاسی

شما باید به عنوان یک عکاس دائما در حال یادگیری و افزایش مهارت های خود باشید و هیچکس نمی تواند به طور دقیق ادعا کند که دیگر نیازی به یادگیری ندارد. به طور کلی در تمام شاخه های علمی و مهارتی افراد باید به طور دائم اطلاعات و قابلیت های خود را به روزرسانی کرده و مهارت های خود را افزایش دهند.

ما در این مقاله نکاتی را در خصوص افزایش مهارت در عکاسی به شما یاد آور خواهیم شد.

برای الهام گرفتن به عکاسان دیگر نگاه کنید

این موضوع می تواند بسیار بحث برانگیز باشد. برخی از عکاسان این موضوع را اشتباه متوجه و به کپی آشکار از آثار سایر عکاسان می پردازند. منظور از الهام گرفتن کپی کردن نیست. اگر این کار به درستی انجام شود می تواند در ایجاد خلاقیت در ذهن شما تاثیر گذار باشد.

به اکثر هنرجویان عکاسی توصیه می شود که کارهای هنرمندان مشهور را تقلید یا مشاهده کنند. شما می توانید با مشاهده آثار عکاسان مشهور ایده های جدیدی کسب کنید. با این حال بازهم تاکید می شود کپی کردن و الهام گرفتن دو مقوله کاملا متفاوت هستند.

 

ژانرهای مختلف عکاسی را امتحان کنید

هیچگاه از تغییر سبک و آزمایش ژانرهای مختلف عکاسی هراس نداشته باشید. به عنوان مثال اگر همیشه در فضای باز عکاسی می کنید عکاسی استودیویی را نیز امتحان کنید. یا اگر عکاسی پرتره و مدلینگ هستید حتما عکاسی طبیعت را امتحان کنید. آزمودن ژانرهای مختلف عکاسی جسارت و مهارت شما در عکاسی افزایش می دهد.

 

تمرین کنید که اشیاء و سوژه های معمولی را فوق العاده جلوه دهید

یکی از چالش های بزرگ برای عکاسان یافتن راههایی برای منحصر به فرد جلوه دادن زندگی روزمره است. شما به عنوان عکاسی باید عکس هایتان را چشم نواز کنید تا نسبت به سوژه های هم نوع و مشابه برجسته تر به نظر بیاید. می توانید از اشیاء خیلی معمولی در اطرافتان شروع کنید و بعد به جاهای مختلف بروید و این تمرین را انجام دهید.

 

برای بهبود مهارت های عکاسی خود هر روز عکس بگیرید

شما باید خیلی تمرین کنید و این تمرینات باید هر روز به طور مداوم انجام شود. هر روز دوربین خود را بردارید و با آن تمرین کنید حتی برای مدت 5 دقیقه.

باید به جایی برسید که دیگر نیازی به فکر کردن در مورد تغییر تنطیمات تا نحوه انتخاب لنز نداشته باشید. تمرینات روزمره به شما کمک می کند تا سریعتر این مهارت ها را کسب کنید. این موضوع باعث می شود که شما تحریک شوید تا دوربینتان را همه جا با خود ببرید. این می تواند منجر به خلق زیباترین عکس های جهان شود. عکاسی حرفه ای در واقع قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب است. شما هرگز نمی دانید که با چه چیزی روبرو خواهید شد.

 

امکانات و محدودیت های تجهیزات عکاسی خود را بشناسید

درک محدودیت ها و قابلیت های تجهیزات عکاسی مهارت شما را ده برابر خواهد کرد. شما بهترین روش ها را برای استفاده از تجهیزات خود خواهید آموخت.

برای درک این موضوع دو روش وجود دارد:

1- یادگیری در مورد تنظیمات دوربین و لنز است. برای این کار شما می توانید به کاتالوگ دوربین عکاسی خود مراجعه کنید. همچنین باید درباره ایزو دیافراگم و سرعت شاتر نیز اطلاعاتی داشته باشید. این کار باعث می شود تا بتوانید انواع دوربین های عکاسی و لنزها را با هم مقایسه کنید و تفاوت آنها را درک کنید.

2- روش دوم روش آزمون و خطاست. یعنی دائما تنظیمات دوربین خود را تغییر دهید و ببینید که چه تغییری در عکس های شما ایجاد می شود. بدین ترتیب می توانید کارآیی و قابلیت های دوربین عکاسی و لنزهای خود را بشناسید.

 

مطالب مرتبط:  شناخت لنز دوربین عکاسی و نحوه عملکرد آن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *