اشتباهات رایج در عکاسی سیاه و سفید

تسلط بر عکاسی سیاه و سفید می تواند کار دشواری باشد. بدون رنگ ، شما باید روی مجموعه کاملاً متفاوتی از عناصر تمرکز کنید تا عکس خود را زنده کرده و بهترین تصویر ممکن را ایجاد کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع می شود ، ما لیستی از نکات برای ایجاد عکس های خیره کننده سیاه و سفید داریم. در زیر برخی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد هنگام خلق عکس های سیاه و سفید خود مرتکب می شوند آمده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << راهنمای خرید رینگ لایت >>

 

1- عکاسی به صورت تک رنگ

اگر به صورت تک رنگ عکاسی می کنید ، به دوربین خود اجازه می دهید تا تبدیل را برای شما انجام دهد ، که این کار فضای بسیار کمی برای ویرایش برای شما باقی می گذارد. عکاسی به صورت رنگی و سپس تبدیل عکس به سیاه و سفید در پردازش به شما آزادی بیشتری برای ویرایش و ایجاد یک تصویر سیاه و سفید زیبا می دهد.

2- ترکیب بندی نادرست

ترکیب در تصاویر سیاه و سفید بسیار مهمتر از تصاویر رنگی است. بهترین عکس های سیاه و سفید از عناصر بصری مانند کنتراست ، بافت ، خط ، شکل ، الگو و فضای منفی برای زنده نگه داشتن تصویر و ایجاد یک تصویر واقعاً خیره کننده استفاده می کنند. استفاده صحیح از این عناصر و ایجاد یک ترکیب قوی ، علاقه بینندگان شما را برانگیخته و احساساتی شبیه عکس های رنگی در آنها ایجاد می کند.

به عنوان مثال ، یک آسمان صاف در یک عکس رنگی عالی به نظر می رسد ، زیرا آبی زیبا یک پس زمینه چشمگیر ایجاد می کند ، ولی در عکاسی سیاه و سفید، یک آسمان صاف باعث ایجاد یک تصویر مسطح می شود. هنگام عکاسی سیاه و سفید ، شما می خواهید آسمانی پر از ابر داشته باشید که لایه های بیشتری از کنتراست و بافت را به تصویر شما اضافه کند.

3- عدم وجود کنتراست مناسب

تصاویر سیاه و سفید همه چیز درباره نور ، سایه ها و تضاد بین آنها است. با این حال ، برای دستیابی به اثر مناسب ، باید میزان کنتراست مناسب را داشته باشید. اگر کنتراست زیادی دارید ، جزئیات عکس خود را از دست خواهید داد. اما اگر کنتراست کافی در عکس شما وجود نداشته باشد ، عکس شما صاف به نظر می رسد.

مطمئن شوید که در عکس خود یک سیاه واقعی و یک سفید واقعی و همچنین طیف وسیعی از خاکستری ها وجود دارد تا کنتراست کافی و حس عمق در عکس شما وجود داشته باشد.

4- عدم استفاده از فرمت RAW

درست مانند هر سبک عکاسی دیگر ، در عکاسی سیاه و سفید عکاسی با فرمت RAW بسیار مهم است! تصاویر RAW حاوی اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به تصاویر JPEG هستند که فضای بسیار بیشتری را برای ویرایش به شما امکان می دهد. شما می خواهید مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است اطلاعات داشته باشید ، یا نمی توانید تصویر خود را به طور L,EV ویرایش کنید ، و احتمالاً با نتیجه ناامیدکننده ای روبرو خواهید شد!

5- عدم توجه به وایت بالانس

یک اشتباه رایج این است که فکر می کنید وایت بالانس یک عکس سیاه و سفید مهم نیست. وقتی تصویر را به سیاه و سفید تبدیل می کنید ، رنگ های مختلف تصویر به سایه های مختلف خاکستری اختصاص می یابد. وقتی تعادل رنگ سفید را تنظیم می کنید ، این سایه ها و کنتراست تصویر نیز به نوبه خود تغییر می کند.

هنگام تبدیل عکس به سیاه و سفید ، ابتدا باید آن را به صورت رنگی (از جمله تراز سفید) پردازش کنید تا رنگها به درستی نشان داده شوند و بهترین طیف رنگهای خاکستری را در تصویر خود داشته باشید.

6- نداشتن نور مناسب

یکی از مزایای سیاه و سفید این است که اغلب می توانید در شرایط نوری عکاسی کنید که برای عکس های رنگی مناسب نیست. به عنوان مثال ، نورپردازی در یک روز ابری می تواند برای ثبت یک منظره زیبا سیاه و سفید بسیار مناسب باشد ، اما اگر بخواهید یک صحنه را به صورت رنگی عکاسی کنید ، به احتمال زیاد باید هنگام غروب یا سحر عکس بگیرید. 

با این حال ، این بدان معنا نیست که شما فقط می توانید در هر شرایطی عکس بگیرید. برخی تصور می کنند که نور در سیاه و سفید اهمیتی ندارد و در شرایطی که برای سوژه کاملاً نامناسب است عکاسی می کنند. نورپردازی نادرست منجر به نوردهی نامناسب ، کنتراست و سایر موارد می شود که بر ظاهر عکس شما تأثیر منفی می گذارد.

مطالب مرتبط:  انواع رادیو تریگر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *