اشتباهات رایج در عکاسی خیابانی

1- استفاده از ایزوی پایین

قبلاً دانش عمومی بود که استفاده از پایین ترین ISO ممکن همیشه بهترین استراتژی است و امروزه نیز این روش تدریس می شود. به هر حال، این همیشه درست نیست. دوربین های دیجیتال در ISO های بالا طی 10 سال گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته اند ، جایی که گاهی دیگر حتی تفاوتی ایجاد نمی کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: چگونه از رینگ لایت استفاده کنیم؟

 

مطمئناً ، اگر از مناظر ، هر چیزی که حرکت نمی کند یا از سه پایه استفاده می کنید عکاسی می کنید ، استفاده از ISO پایین منطقی است زیرا به سرعت شاتر سریع نیازی ندارید. در این شرایط برای دستیابی به یک تصویر عالی نیازی به انجام هرگونه مصالحه و تنظیمات عاقلانه نیست.

با این حال ، با عکاسی خیابانی ، به سرعت شاتر سریع برای مسدود کردن حرکت در افراد ، و اغلب به یک دیافراگم کوچک (مانند f / 8 ، f / 11 یا f / 16) ) دلیل استفاده از دیافراگم کوچک این است که عکاسی در خیابان به قدری خودجوش است که در صورت از دست دادن تمرکز روی سوژه اصلی ، به داشتن عمق میدان زیادی کمک می کند. علاوه بر این ، زمینه در عکاسی خیابانی بسیار مهم است و عمق میدان زیاد به شما امکان می دهد سوژه هایی را در اعماق مختلف بگیرید که هر دو قابل قبول هستند.

2- داشتن ترس هنگام عکاسی

سخت ترین جنبه عکاسی خیابانی ، هنگام یادگیری آن برای اولین بار ، ترس است. ترس می تواند این کار را بسیار دشوار کند ، و حتی وقتی به راحتی می توانید از غریبه ها عکاسی کنید ، ترس می تواند شما را کاملاً آزمایشی کند تا فقط عکس را از دست بدهید و این یکی از اشتباهات رایج در عکاسی خیایابانی است.

اگر از عکاسی در خیابان می ترسید ، باید فوراً با این مسئله کنار بیایید. با درخواست از غریبه ها برای گرفتن عکسهای پرتره در خیابان شروع کنید. لبخندی بر لب بزنید ، به کسی بگویید که یک پروژه پرتره انجام می دهید و فکر کنید که عالی به نظر می رسد. احتمالاً روزشان را خواهید گذراند. این به شما کمک می کند در آنجا راحت باشید و از آن لذت ببرید. اطمینان حاصل کنید که مرتباً بیرون بروید تا به مرور با محیط اطراف خود راحتتر شوید و مردم شما را بشناسند. احساس کنید که متعلق هستید.

به منطقه ای شلوغ بروید و پنهان نشوید. درست در وسط بیرون بروید. هرچه به وسط نزدیکتر باشید ، مردم کمتر فکر خواهند کرد که احتمالاً شما ممکن است کار اشتباهی انجام دهید. گرفتن یک عکس خوب ، ترکیب بندی ، نورپردازی یا هر چیز دیگری از آن چیزها را فراموش کنید. بعداً می توانید با همه اینها کنار بیایید. در حال حاضر ، فقط مردم برخی از تصاویر را بدون نگرانی تماشا می کنند و می گیرند. به هماهنگی بین چشم و دست عادت کنید. به افرادی که به نظر می رسد خوشحال هستند بچسبید. اگر کسی کمی آشفته یا ناراحت به نظر می رسد ، مجبور نیستید از او عکس بگیرید.

اگر گرفتار شدید ، لبخند بزنید ، و به شخصی که در حال انجام یک کلاس یا پروژه شخصی برای افراد جالب در منطقه هستید بگویید و فکر کردید که آنها افسانه به نظر می رسند. چاپلوسی کلیدی است. اگر پس از آن مضطرب به نظر می رسند ، لطفاً پیشنهاد دهید عکس را حذف کرده و به آنها بگویید قصد ناراحتی آنها را ندارید. این وضعیت به راحتی اکثر موقعیت ها را منتشر می کند و وقتی متوجه شوید می توانید چنین کاری انجام دهید ، به شما اطمینان بیشتری در نحوه عکاسی می دهد.

3- راه رفتن سریع

بسیاری از عکاسان خیابانی جدید واقعاً سریع پیاده روی می کنند. مثل اینکه آنها دائماً به دنبال مکان بعدی می گردند ، و فکر می کنند چیزی جادویی در گوشه و کنار آن قرار خواهد گرفت. اما با این تفکر ، آنها خیلی اطراف خود را نادیده می گیرند. یک دلیل وجود دارد که بهترین عکاسان می توانند عکس های خوبی را در هر مکان ایجاد کنند. آنها وقت می گذارند تا نگاه کنند.

یک نقطه را انتخاب کنید و آنجا منتظر بمانید. با تمرکز کامل بر محیط اطراف ، حواس شما افزایش می یابد. علاوه بر این ، افراد به سمت شما می آیند و وارد فضای شخصی شما می شوند ، بنابراین عکس گرفتن از آنها را بسیار راحت تر می کند.

اگر متوجه شدید خود بلافاصله یک مکان را خسته کننده نادیده می گیرید ، می خواهم از راه خود خارج شوید و بفهمید چگونه می توانید در آنجا عکس خوبی بگیرید. این یک درس عالی است. سعی کنید هیچ چیز را نادیده نگیرید.

سپس ، وقتی پیاده روی می کنید ، با سرعت کمتری راه بروید. پیاده روی سریع هم متوجه اتفاقات می شود و هم موقع قرار گرفتن در موقعیت ، مشکل تر خواهد شد. وقت خود را در حالی که می پیچیدید ، با توقفهای مکرر در طول مسیر ، اختصاص دهید.

4- نزدیک نشدن به سوژه به اندازه کافی

نزدیک شوید و سعی کنید از لنزهای فاصله کانونی با زاویه دید گسترده یا میان برد استفاده کنید. اگر افرادی در آن طرف خیابان باشند یا در تصویر شما ریز باشند ، فقط می تواند بسیار خوب باشد (در بهترین حالت متوسط) شما می خواهید بتوانید حالت صورت ، احساسات و حتی گاهی چین و چروک ها را ببینید. عکس از دور می تواند بسته به تصویر عالی باشد ، اما سعی کنید تا جایی که می توانید نزدیک شوید.

انتخاب یک مکان در یک منطقه شلوغ و انتظار در آنجا می تواند کمک بزرگی به گرفتن تصاویر صمیمانه از نزدیک کند ، زیرا افراد در حالی که دوربین خود را آماده کرده اید وارد فضای شخصی شما می شوند.

5- فوکوس کردن طولانی بر روی افراد تنها

عکسهای تک چیزهایی می توانند عالی باشند ، و این قسمت بزرگی از آنچه می خواهید در آنجا جستجو کنید است. اما سعی کنید فقط این کار را نکنید. همیشه لازم نیست بیش از حد روی یک موضوع تمرکز کنید. وقتی متوجه شخصی جالب شدید ، به اطراف خود نگاه کنید و ببینید آیا می توانید او را با چیز جالب دیگری ترکیب کنید. شاید این شخص دیگری باشد که در شرف تلاقی است یا یک زمینه جالب است. ترکیب عناصر با هم در صحنه های پیچیده کار دشواری است ، اما در قلب عکاسی خیابانی است و چیزی است که شما می خواهید به آن توجه کنید.

مشابه این ایده این است که همیشه از عمق میدان کم استفاده نکنید. تصاویر گرفته شده با دیافراگم گسترده در عکاسی خیابانی بسیار خوب و مهم هستند ، اما این روش شما را محدود می کند. اگر بقیه صحنه خود را تاری کنید ، زمینه و زمینه ای وجود ندارد و ترکیب عناصر با هم را غیرممکن می کند. با هر دو سطح کم (دیافراگم بزرگ مانند f / 2.8) و عمق میدان عمیق (دیافراگم کوچک مانند f / 11) عکس بگیرید ، زیرا هر دو مهم هستند.

6- استفاده بیش از اندازه از منظره یاب دوربین به جای چشم

به دلیل سرعتی که خیابان حرکت می کند ، زیاد نگه داشتن سر در منظره یاب یک اشتباه تازه کار است. چشم خود را از دوربین بردارید و به اطراف نگاه کنید. چشمان شما منظره یاب واقعی است و اگر چشمانتان سنگین نباشد سریعتر متوجه لحظه های احتمالی خواهید شد.

آگاهی از موقعیت خود را بالا نگه دارید و به اطراف نگاه کنید تا متوجه شوید که اتفاقی می افتد ، سپس به منظره یاب بروید. خواهید فهمید که غریزه شما از این طریق خیلی بهتر و سریعتر کار خواهد کرد.

7- دور کردن دوربین از چشم خود بلافاصله بعد از گرفتن عکس

ضربه محکم و ناگهانی دوربین کاری است که اکثر عکاسان وقتی بلافاصله بعد از عکسبرداری دوربین خود را از چشم دور می کنند ، انجام می دهند. این همان نکاتی است که در خارج از موضوع انتخاب کرده اید و عکس آنها را گرفته اید. در عوض ، دوربین را تا چشم خود نگه دارید و اجازه دهید فرد از طریق آن راه برود. آنها فکر خواهند کرد که شما از پس زمینه عکس می گرفتید و آنها فقط در راه بودند.

به همین ترتیب ، اگر در منطقه ای که افراد زیادی در آن مشغول عکاسی هستند ، می توانید دوربین خود را به سمت بالا یا کنار سوژه خود قرار دهید مانند اینکه از یک ساختمان عکاسی می کنید. سپس در آخرین ثانیه ، دوربین خود را بیاورید ، از آنها عکس بگیرید و حرکت کنید.

8- نداشتن صبر

عکاسی خیابانی برای همه مناسب نیست و این به این دلیل است که صبر زیادی لازم دارد. شبیه ماهیگیری است. شما حلقه خود را بارها و بارها به بیرون پرتاب می کنید و اگر در پایان روز با یک ماهی بزرگ برگردید ، روز خوبی داشته اید.

در عکاسی خیابانی ممکن است 100 عکس بگیرید و فقط یک عکس خوب است. شما باید یاد بگیرید که شکار را دوست داشته باشید.

مطالب مرتبط:  فضای تنفس در ترکیب بندی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *