اشتباهات رایج در عکاسی از محصول

عکاس محصول وظایف مشخصی را باید انجام دهد. مشتری را جلب و برای خرید متقاعد کند. اما اگر در عکس محصول خود مرتکب اشتباه شوید ، چه اتفاقی می افتد؟ آیا بر بازاریابی کلی تأثیر می گذارد و به روند فروش آسیب می رساند؟ چه اشتباهاتی می تواند مرتکب شود؟ 

هنگام عکاسی از محصولات ، همیشه سعی می کنید محصول را در بهترین نور ارائه دهید. اگر نتوانید نور را به درستی تنظیم کنید و عکس حاصله در سطح پایین یا حتی گمراه کننده باشد ، اثر منفی خواهد داشت. برای بهبود مهارت های خود برای جلوگیری از اشتباهات به زمان و تلاش نیاز دارید. 

در حال حاضر ، ما بر روی موانع اصلی دانش و تجهیزات که منجر به اشتباهات رایج می شود تمرکز می کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << کاربرد انواع رینگ لایت >>

 

چه زمانی در عکاسی محصول مرتکب اشتباه می شوید؟

اشتباهات ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد ، اما مطمئناً شرایطی وجود دارد که احتمال عکاسی از محصولات را افزایش می دهد. ما آنها را در 5 دسته جمع آوری می کنیم:

هزینه کم

با بودجه کم نمی توان از برخی اشتباهات جلوگیری کرد. تجهیزات بهتر و پرسنل آگاه تر فقط با هزینه های بالاتر استخدام می شوند. به کیفیت لنز برای وضوح عکس یا تجربه عکاسی برای محصولات فکر کنید.

عجله

حتی باتجربه ترین عکاسان هنگام کار بر اساس برنامه فشرده مستعد اشتباه هستند. فشار مداوم مهلت ها و الزامات زمانی ، توانایی آنها را برای تمرکز و توجه به جزئیات کوچکتر که مشخصه کارشان است ، محدود می کند. 

فقدان دانش فنی

سرمایه گذاری بر روی آموزش عکاسی یکی از راه های خاص برای جلوگیری از بسیاری از اشتباهاتی است که مبتدیان می توانند مرتکب شوند. فقدان دانش فنی در مورد تنظیمات دوربین ، کاستی در برنامه ریزی جلسه یا حتی فاصله در تجربه فروش ممکن است منجر به بدتر شدن عکس های محصول شود.

آگاهی از هدف

در صورت عدم توجه کافی به توضیح هدف اصلی جلسه عکاسی محصول برای عکاس ، ممکن است اشتباهاتی رخ دهد. آیا عکس برای تشویق تصمیمات خرید یا بهتر است برای اطلاع مشتری در مورد محصول گرفته شود؟ آیا باید به سبک های عکاسی سنتی پایبند باشیم یا شاید برخی از روندهای مدرن را دنبال کنیم؟ 

ارتباطات انسانی

یک جلسه عکاسی محصول معمولاً برای تعدادی از افراد یک شرکت است. بین کسانی که اهداف را تعیین می کنند و کسانی که عکس های واقعی را می گیرند ، یک تیم برای اجرای یکپارچه وظایف به ارتباط خوبی نیاز دارد. مکالمه کلیدی است ، زبان علائم نیز می تواند مفید باشد ، به علاوه پیگیری شرایط مورد نیاز به صورت مکتوب.

برای عکاسی خوب از محصول 3 شرط وجود دارد. استودیو و تجهیزات ، دانش و تجربه. دو مورد نهایی همراه با مشارکت و پروژه های جدید رشد می کنند ، در حالی که ممکن است برای اطمینان از کیفیت مناسب تجهیزات ، سرمایه گذاری لازم باشد. 

مطالب مرتبط:  عکاسی بازتابی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *